fbpx

Президент України Петро Порошенко підписав зміни до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині (законопроект №9461-д), які були ухвалені Верховною Радою 28 лютого 2019 року і дають можливість розблокувати призупинену з 1 січня 2019 року трансплантацію.

Як повідомляється на сайті парламенту, закон із підписом президента повернено до парламенту 28 березня.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон №9461-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині", в якому передбачено відстрочення введення в дію нового закону про трансплантацію до 1 січня 2020 року, що дасть змогу пролонгувати до 31 грудня 2019 року закон про трансплантацію, який діяв раніше. Отже, парламент розблокував призупинену наразі трансплантацію органів через неготовність держреєстрів.

Верховна Рада ухвалила закон про посмертне донорство в травні 2018 року (№2427). Документ набув чинності 1 січня 2019 року, тоді ж втратив чинність закон про трансплантацію, який діяв раніше (№1007). Водночас частину норм нового закону виявилося неможливо реалізувати, оскільки не було створено інформаційну систему трансплантації. З огляду на це парламент планував відстрочити до 2020 року початок дії закону, але відповідне рішення так і не було ухвалено.