fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Замінники цукру

Замінники цукру

Цукор шкідливий не тільки для фігури, але й для здоров'я. Це цілком пояснює зростаючу популярність аналогів цього солодкого продукту. Але чи так корисні замінники цукру?

Чим шкідливий рафінований цукор?

Не вникаючи в наукові нетрі можна назвати ряд неприємних наслідків, до яких призводить підвищене споживання цукру і продуктів на його основі і це:

  • порушення жирового обміну, в результаті чого відбувається трансформація навіть самих корисних елементів живлення в жирову тканину;
  • підвищений ризик розвитку деяких захворювань (це в першу чергу атеросклероз і цукровий діабет);
  • збій холестеринового обміну.

Що потрібно знати про замінниках цукру?

Багато люди переходять на споживання замінників цукру, будучи впевненими в абсолютній безпеці цього продукту для фігури й для здоров'я. Насправді все не так райдужно. Згідно з проведеним на піддослідних щурах досліджень, вдалося з'ясувати, що регулярне споживання замінників цукру може призвести до ожиріння, оскільки будь-який з них не рятує від почуття голоду, а навпаки — провокує підвищений апетит (це відбувається через збій обмінних процесів в організмі). Вживаючи замінники цукру, варто уважно ставитися до вибору продуктів для раціону харчування — вони повинні добре насичувати, не перевантажуючи організм калоріями.

Види замінників цукру

Варто зазначити, що велика частина замінників цукру не може бути віднесена до безпечних для здоров'я продуктів. Ми розповімо вам про плюси і мінуси найбільш популярних аналогів цукру, ну а ви зробите свій вибір, виходячи з отриманої інформації.

Замінник цукру — Сахарин

Сахарин солодше цукру в рази (точніше сказати в 300-500 разів). Його випускають у формі таблеток (добова норма споживання не повинна перевищувати 4 шт.). Багаторічні дослідження впливу сахарину на організм людини дозволили встановити, що він збільшує шанси розвитку пухлинних процесів.

Замінник цукру — Сукламат

Сукламат некалорійний. Він не має жодного стороннього присмаку, тому не змінює смакової гами підсолоджуваних продуктів. Сьогодні цей замінник цукру випускають в рідкій формі і у вигляді таблеток (всього 1 таблетка сукламата еквівалентна повної чайній ложці цукру). Що входять до його складу речовини (сахарин натрію і цикламат натрію) солодше цукру в багато разів. На жаль, даний продукт не позбавлений і недоліків — у деяких людей він викликає алергічну реакцію.

Замінник цукру — Аспартам

Аспартам включає в свій склад амінокислоти: аспаргинову і фенилаланинову. Калорійність 1 г препарату досягає 4 ккал. Після теплової обробки солодкий смак цього продукту повністю втрачається. При тривалому прийомі можливі наступні побічні ефекти:

  • Стійка мігрень
  • Підвищений апетит
  • Алергічна реакція

Випускають аспартам у вигляді таблеток. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 40 р. З-за високого ризику неприємних наслідків цей препарат не рекомендують вживати при невеликому надлишку ваги.

Замінник цукру — Ксиліт

Ксиліт (його позначають як Е 967) випускають у вигляді порошку. Калорійність 1 г продукту не перевищує 4 ккал. За солодощі ксиліт повністю аналогічний розчинній сахарозі, він швидко засвоюється організмом і у здорових людей не викликає коливань рівня цукру в крові. При діабеті ксиліт знижує рівень глюкози, тому він ідеально підходить групі людей з цим захворюванням. Серед побічних дій ксиліту варто виділити жовчогінний і послабляющий ефект. При нормальній переносимості препарату добова доза може досягати 40 м, а при наявності певного дискомфорту її варто знизити до 20 р. Ксиліт не втрачає свого смаку і при тепловій обробці.

Замінник цукру — Сорбіт

Сорбіт випускають у вигляді порошку. Він добре розчиняється у рідини і повністю засвоюється організмом. В натуральному вигляді він присутній у фруктах і ягодах (особливо багато в горобині). За солодощі він поступається глюкозі в 2 рази, а його калорійність досягає 3.5 ккал в 1 р. Добова доза сорбіту не повинна перевищувати 35 г. Побічні дії аналогічні тим, що притаманні ксилиту.

Замінник цукру — Фруктоза

Фруктоза солодше сахарози в 2 рази і сьогодні її вважають чи не ідеальним замінником цукру. На жаль, безконтрольне споживання фруктози може викликати перебої в кислотно-лужному балансі організму.

Будь-який замінник цукру не є ідеальним продуктом. Знайте міру і будьте здорові!

Оригінал: http://organic.ua

Народні засоби лікування печінки і жовчного міхура
Секрети однієї з найвідоміших систем схуднення - д...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts