fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Залишайтеся вдячними у скрутні часи

Залишайтеся вдячними у скрутні часи Залишайтеся вдячними у скрутні часи

Немає сумнівів в тому, що 2020 рік був сповнений проблем. Пандемія COVID-19 викликала серйозні проблеми зі здоров'ям і часто - незручні зміни в нашому способі життя, роботі, відвідуванні школи та спілкуванні - якщо ми взагалі спілкуємося. Крім побоювань з приводу COVID, повідомляється, що в Україні посилюються почуття розчарування, страху та гніву, оскільки ми переживаємо невизначені часи.

Можливо, ви не зможете контролювати складні обставини, але ви можете контролювати свою реакцію на них. Один зі здорових способів реагування - це бути вдячним за все хороше в своєму житті. Подяка - це визнання того, що для вас цінне і значуще, і зв'язок між вдячністю і покращеним відчуттям благополуччя. Доведено, що подяка позитивно впливає на емоції, стійкість і відносини. Більш того, люди, які практикують подяку, повідомляють про меншу кількість проблем зі здоров'ям, включаючи головні болі, проблеми зі сном і респіраторні інфекції.

Хоча День подяки - це єдиний день, відведений на те, щоб бути вдячними, навчитися практикувати подяку на щоденній основі може мати більш довготривалі переваги. Навіть коли ви відчуваєте, що нема за що дякувати, регулярні дрібні прояви вдячності можуть полегшити стрес, який ви можете відчувати.

Ось декілька простих способів включити подяку в ваше повсякденне життя.

Ведіть щоденник подяки

Заведіть письмовий або онлайн-щоденник і кожні декілька днів виділяйте кілька хвилин на те, щоб записувати, за що ви вдячні. Спочатку це може здатися складним; ми звикли бути вдячними за великі речі, такі як просування по службі, чи матеріальні речі на зразок нового авто. Але як щодо відчуття подяки за те, що ви достатньо здорові, щоб займатися спортом, або маєте в наявності поживну їжу, коли ви цього забажаєте? Ви можете бути вдячними своїм дітям, домашнім тваринам, дому, прекрасному дню або чашці кави в ваших руках. Маленькі речі мають значення, і коли ви починаєте думати меншими мірками, список може здатися нескінченним. Намагайтеся перераховувати п'ять речей кожного разу, коли ведете щоденник.

Говоріть "дякую"

Подякувати іншим - це не тільки хороші манери, це сприяє благополуччю обох сторін. Докладіть зусиль, щоб бути щирими, коли ви дякуєте людям в повсякденних ситуаціях, наприклад, касирові продуктового магазину чи кур'єру, який привозить вам обід. Ви також можете висловити подяку, коли цього не очікують. Знайдіть хвилинку, щоб написати товаришеві та розповісти, наскільки ви його цінуєте. Подякуйте своєму партнерові чи члену родини за те, що були з вами в стресових ситуаціях, замість того, щоб чекати, поки вони зроблять щось конкретне.

Оберіть нагадування про подяку

В ідеалі це об'єкт, який ви бачите декілька разів на день і який нагадує вам про те, що вам потрібно бути вдячними. Це може бути красивий камінь, сувенір з відпустки, наклейка чи що завгодно, що працює на вас. Тримайте його там, де ви будете часто його бачити, і кожен раз думайте про те, за що ви вдячні.

Медитація вдячності

Ви, ймовірно, вже знайомі з практикою медитації, яка може включати в себе пошук тихого місця, де можна зручно посидіти чи полежати кілька хвилин, закрити очі та зосередитися на своєму диханні. У той час як традиційні методи медитації вчать вас очищати свій розум і відпускати думки, медитація вдячності спонукає вас активно думати про речі в своєму житті, за які ви вдячні. Вони можуть бути великими чи маленькими, в минулому чи в сьогоденні. Ви можете бути вдячними за людей, речі, досвід - там насправді немає межі. Зверніть увагу на все, що приходить на думку, і подякуйте за це. Коли ви закінчите, знову зосередьтеся на своєму диханні протягом декількох вдихів і повільно завершіть сеанс.

"Вдячність - це визнання незаслужених речей, зароблених або витребуваних - тих чудових речей, які ми приймаємо як належне." – Рені Пауле. 

Коли здорове харчування не корисне для здоров'я: в...
8 способів захистити себе, коли хтось у вашому буд...

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts