fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Якби зуби могли говорити

Якби зуби могли говорити Якби зуби могли говорити

Ви раптом помітили кривий зуб. Коли ж це з ним сталося? І, якщо придивитися, ясна теж виглядають не краще. Напевно, дурниця. Принаймні, ви продовжуєте собі це говорити. На жаль, ці, здавалося б, несуттєві проблеми можуть бути мовчазним криком вашого рота про допомогу. Від жовтих плям на емалі до почервонілих ясен - експерти пояснюють найпоширеніші стоматологічні проблеми.

Гострий зубний біль

Якщо ви відчули різкий напад болю в одному або декількох зубах при кусанні, це може бути ознакою карієсу, говорить пародонтолог з Вашингтона Саллі Крем: «Існує особливий вид бактерій, які переробляють цукор в кислоту, яка призводить до пошкодження зубної емалі й появи дірок в зубах». Коли ж ці дірки стають досить глибокими, вони викликають підвищену чутливість зубів.

«Якщо біль турбує вас лише час від часу, і місце його виникнення не обмежується одним і тим же зубом, то, швидше за все, хвилюватися немає про що », - говорить доктор Крем. Але якщо він мучить вас постійно - тобто триває довше тижня - то вам варто записатися на прийом до стоматолога.

Пульсуючий зубний біль

«Пульсуючий або ниючий зубний біль може не становити приводу для занепокоєння, якщо він триває день-два, - каже реконструктивний стоматолог з Каліфорнії Шеррі Уорс. - Але якщо біль не проходить і через тиждень, можливо, ви здавлюєте або скрегочете зубами уві сні. В такому випадку вам може допомогти спеціальна «капа», що оберігає зуби від нічного сточування».

Стійкий зубний біль, що супроводжується набряклими яснами, може бути викликаний абсцедуючим зубом (зуб з запаленими коренями). Точну причину може визначити тільки стоматолог.

Пожовклі зуби

«Можете зітхнути з полегшенням: жовті зуби або зуби з плямами не говорять ні про які серйозні стоматологічні проблеми, - говорить лікар Уорс. - Ці плями з'являються від вживання кави, чаю, вина та інших темних рідин». Відбілюючі пасти, смужки або похід до стоматолога допоможуть повернути зубам білизну. «Також хороша профілактика - полоскати й чистити зуби після вживання цих напоїв», - додає вона.

Якщо ж плями на зубах коричневі або смугасті, це може бути результатом прийому антибіотика тетрацикліну в дитинстві або інших препаратів. Якщо ж плями на зубах коричневі або смугасті, це може бути результатом прийому антибіотика тетрацикліну в дитинстві або інших препаратів. Лікар Крем додає: «Це не означає, що зуби пошкоджені, але зубний лікар зможе виправити цей косметичний недолік».

Розхитані або викривлені зуби

Якщо зуби здаються вам нестійкими, кривими або навіть випадають, і без дантиста зрозуміло, що справи кепські. «Зазвичай це є результатом пародонтозу, який призводить до витончення кісткової тканини навколо зубів або щелепи», - говорить доктор Крем.

Якщо ви не чистите зуби належним чином (тобто двічі на день), не використовуєте зубну нитку щодня і не відвідуєте зубного лікаря два рази в рік для огляду і чищення, бактерії, що мешкають на зубах, починають утворювати тонку плівку, яка називається зубним нальотом. Якщо вчасно не виправити становище, то цей зубний наліт затвердіє до стану зубної бляшки і пошириться на ясна і далі на кісткову тканину навколо порожнини рота. Відразу ж звертайтеся до стоматолога, як тільки ви помітили у себе розхитані і криві зуби.

Кровотеча, почервоніння і набряклість ясен

«Ці симптоми можуть бути побічним ефектом вагітності або інших гормональних коливань », - розповідає стоматолог Піа Ліб з Нью- Йорку. Також це може бути результатом скупчення бактерій. Якщо симптоми з'являються на декілька днів, а ретельна чистка щіткою і зубною ниткою зводять їх нанівець, турбуватися особливо немає про що. Але якщо проблеми з яснами тривають довше тижня, це може бути ознакою пародонтозу - швидше записуйтеся на прийом до зубного лікаря.

Виразки в роті

«Хоч і болючі, виразки в роті, як правило, є результатом надмірного вживання цитрусових фруктів, гострих або дуже гарячих страв», - пояснює лікар Уорс. Якщо біль проходить через 2-3 дні, то з вами все гаразд.

Але якщо ранки не проходять досить довго, це може вказувати на дефіцит вітаміну А. Цей вітамін необхідний для утворення колагену і сполучних тканин, з яких, по суті, і складається наш язик. Почніть їсти більше солодкої картоплі, шпинату і моркви, багатих вітаміном А, і якщо ситуація не покращиться, вирушайте до дантиста.

Біль в яснах

«Якщо ясна або стінки зубів болять при вдиханні холодного повітря або при вживанні гарячих чи холодних напоїв, це може бути ознакою карієсу », - роз'яснює лікар Крем. Також це може бути симптомом відшарування ясен, при якому оголюються корені зубів. Причиною бувають бактерії, стирання зубів або занадто груба чистка зубною щіткою.

«Якщо біль супроводжується появою червоних або білих плям на яснах, лякатися, швидше за все, не варто - причиною можуть з'явитися деякі продукти, ліки і навіть погано сидячі зубні протези чи коронки», - запевняє лікар Крем. Проте в деяких випадках це може бути симптомом раку ротової порожнини. Якщо плями не проходять більше тижня, пройдіть перевірку у зубного лікаря.

5 прихованих ХВОРОБ, які супроводжуються тріщинами...
6 несподіваних факторів ризику для діабету 2 типу

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts