fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Як зберегти вашу практику з йоги під час свят

Як зберегти вашу практику з йоги під час свят Як зберегти вашу практику з йоги під час свят

Дотримуватися звичайного розпорядку дня може бути складно при найсприятливіших обставинах, не кажучи вже про метушню наприкінці року. Ці сім стратегій допоможуть вам отримати максимальну користь від занять йогою, незалежно від того, як багато (чи мало) часу у вас є.

Сезон свят наповнений гуляннями, родиною, їжею та веселощами. Однак, як ми всі знаємо, цей період також може стати дуже зайнятим і напруженим в часі. У ці дні нам як ніколи потрібна практика йоги. Проте, навіть якщо у нас найкращі наміри, нам часто стає все важче дотримуватися нашого звичайного розпорядку, оскільки ми опиняємося заваленими плануванням, поїздками та соціальними зобов'язаннями. Всі ці додаткові вимоги до нашого часу також можуть ускладнити підтримку нашої енергії і здатності зосередитися на нашій духовній практиці.

Не дозволяйте метушливому характеру свят позбавити вас цього важливого для себе моменту. Ось сім речей, які ви можете зробити, щоб зберегти свою практику та знайти таке необхідне центрування під час сезону святкової метушні. Найголовніше, докладіть максимум зусиль, щоб розслабитися та насолодитися цими особливими моментами та створити спогади з друзями та родиною. Заняття йогою - це техніка, яка допомагає нам почуватися глибше взаємопов'язаними з усім, що нас оточує. Цю пору року можна розглядати як особливо цікавий тест на нашу здатність зняти практику з липкого килимка чи подушки для медитації та поділитися її перевагами та позитивними ефектами з оточуючими.


1. Домовтеся про зустріч із собою

Дуже важливо виділити особливий час для практики йоги та берегти цей час, як і будь-яке призначення. Якщо ви знаєте, що у вас попереду особливо напружений день, вставайте на 1 годину раніше за інших членів сім'ї, щоб виконати свої зобов'язання перед собою. Якщо ви робите перші вправи вранці, може бути корисним звільнити місце, де ви будете займатися, і напередодні ввечері викласти килимок для йоги, щоб, як тільки ви прокинетеся, ви могли почати. З іншого боку, якщо вам краще виспатися, домовтеся зі своєю родиною - особливо зі своїм партнером або дітьми, що цей особистий час недоторканний. Попросіть їх допомогти вам зберегти час для практики.

2. Починайте та закінчуйте свою практику з тихого спостереження

Свята можуть бути дивним стресом, коли ви можете помітити більше тривоги, занепокоєння, страху чи гніву. Щоб протидіяти цій активації симпатичної нервової системи, дуже корисно витратити кілька хвилин, щоб спокійно посидіти та зосередитися до чи після практики. Почніть зі спостереження за своїм диханням. Потім свідомо починайте подовжувати видих. Роблячи так, ви безпосередньо стимулюєте природну парасимпатичну реакцію, яка допомагає посилити ваше почуття спокою, зв'язку та співчуття. Особливо приємно включати медитацію вдячності чи люблячої доброти, щоб посилити цей навмисний розвиток подяки та добрих побажань для себе та інших. Або, можливо, ви захочете встановити намір собі, своїй родині чи на майбутній день. Ви можете зробити це, повторюючи певну мантру, вимовляючи тиху молитву або читаючи Ом кілька разів.

3. Ставте перед собою реалістичні цілі та плануйте заздалегідь

Корисно мати реалістичне уявлення про те, скільки часу у вас є для практики кожного дня. Якщо у вас є лише 20 хвилин, сплануйте розпорядок, який вкладається в ці часові рамки. Оцініть, що для вас найважливіше, щоб відчути, що ви можете максимізувати цей час, і вам потрібно глибше зв'язатись із собою. Коли у вас менше часу, важливо планувати заздалегідь і знати, які пози ви збираєтеся практикувати. Обов'язково рухайте хребет у всіх основних напрямках: нахил вперед, нахил назад, скручування в кожну сторону, бічний рух в кожну сторону, розгинання і стискання. Виділіть декілька хвилин, щоб включити усвідомлене дихання або пранаяму, розслаблення або коротку медитацію. Перш за все, пам'ятайте, що навіть якщо вона сильно видозмінена, збереження неперервності у вашій практиці допоможе вам відчувати себе ментально й емоційно врівноваженими.

4. Відчуйте потік

Не турбуйтеся про те, щоб зайняти ідеальне положення тіла чи виконати "правильну" послідовність у своїй практиці. Натомість зосередьтеся на своєму диханні та тонких відчуттях у своєму тілі. Пориньте у потік тіла, дихання та руху. Відпустіть будь-які упереджені уявлення про те, якою має бути "хороша" практика, і нехай ваша практика йоги стане такою, якою вона повинна бути для вас зараз. Насолоджуйтеся цим досвідом таким, яким він є, і підходьте до нього з почуттям грайливості та цікавості.

Відзначайте той факт, що ви витратили час на зв'язок із більш глибоким аспектом себе загалом у цей важкий та напружений період року. Можливо, навіть спробували щось інше чи нове.

5. Пийте воду та добре харчуйтеся

Свята, як правило, сповнені ситних, солодких і смачних страв. Кожна клітина та тканина в вашому тілі потребують води для правильної роботи, тому не забувайте пити достатню кількість води в ці складні дні та ночі. Навіть легке зневоднення може викликати у вас втому та виснажити вашу енергію. Організму також потрібна вода, щоб позбутися від токсинів і шлаків, а також щоб ваші суглоби залишалися змащеними.

Також намагайтеся не вживати занадто багато алкоголю, не переїдати пізно ввечері й не перекушувати після останнього прийому їжі. Коли ви їсте пізно вночі, стає все важче прокидатися бадьорими зранку. Якщо ви знаєте, що будете допізна з родиною або друзями, сплануйте заздалегідь і, по можливості, перенесіть заняття йогою на наступний день на більш пізній час.

6. Подорожуйте з килимком для йоги

Якщо ви збираєтеся в гості до рідних або подорожуєте під час відпустки, візьміть з собою килимок для йоги. Можливо вам буде цікаво відвідати місцеві заняття йогою або нову студію. Якщо у вас є можливість займатися самостійно, заняття йогою в Інтернеті допоможуть вам зосередитися і зберегти мотивацію. На Sonima є декілька занять з майстром йоги Р. Шаратом Джойсом, від коротких 10-хвилинних до 60-хвилинних. Ви також можете знайти безкоштовні заняття на YouTube. Спроби зв'язатися з іншими практикуючими чи спільнотою йоги допоможуть підтримати вашу практику. Крім того, це може бути ще одним способом зберегти прихильність виділенню часу для себе та своєї практики.

7. Приділіть 5 хвилин диханню

Навіть 5 хвилин контрольованого, послідовного дихання допоможуть вам почувати себе спокійно, пов'язано та умиротворено в періоди зайнятості чи стресу. Щоб практикувати когерентну техніку дихання, сядьте зручніше чи ляжте. Потім подовжте вдих до рахунку від 4 до 6 секунд і збільшіть видих до рахунку від 6 до 8 секунд. Таке свідоме контрольоване дихання може допомогти зменшити симптоми безсоння, занепокоєння, депресії та інших типів збудження, викликаних надмірним стресом, що накопичується в нервовій системі. Поєднайте це з деякими відновлювальними позами, такими як ноги вгору на стіні, чи ляжте на валик або подушку в кутовому положенні.

Якщо використати цей короткий час для відпочинку та відновлення, свідомо зосереджуючись на своєму диханні, це може кардинально змінити ваш психічний та емоційний простір на краще.

Створіть повноцінне життя
У вас завжди холодні руки та ноги? Ось що це може ...

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts