fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Як вийти з голови та з'явитися у власному житті

Як вийти з голови та з'явитися у власному житті Як вийти з голови та з'явитися у власному житті

"Якщо ви думаєте, що у вашому житті чогось не вистачає, ймовірніше за все, це вас." ~Роберт Холден

Більшість людей погодяться з тим, що занадто багато роздумів може коштувати вам спокою, можливо, щастя, але життя? Звичайно, це дещо перебільшення.

Я поясню, з історією.

Я пам'ятаю, як одного разу взяла свою доньку в парк, коли їй було близько трьох років. Як і всі діти того віку, вона була схвильована та зачарована своїм оточенням - комахою, що повзе по травинці, крикливими качками в ставку, собакою, що переслідує фрісбі поблизу.

Вона була повністю поглинена життям навколо себе - повністю присутньою в даний момент.

Раптово вона вказала на небо та вигукнула: "Літак!"

Її пронизливий голос вирвав мене з задумливості, та, дивлячись на літак високо над нами, я вперше усвідомила своє оточення.

Я помітила, що ми дійсно прибули до парку. Хоча моє тіло пробуло там декілька хвилин, я лише щойно прибула.

До цього я перебувала за мільйон кілометрів від себе, глибоко задумавшись про щось, абсолютно не звертаючи уваги на своє оточення.

Життя завжди відбувається зараз, але, відволікаючись на думаючий розум, ми цього не помічаємо.

Ваше тіло тут - де ви?

Щойно ми прокидаємось щоранку, розумовий телевізор автоматично вмикається і починає транслювати наші звичні програми.

І за звичкою ми приділяємо йому всю свою увагу. Ми знаходимо зміст розуму більш переконливим, ніж життя навколо нас.

Мої дні були приблизно такими. Можливо, у вас теж саме?

Я снідала і думала про свій перелік справ на день або про пробки по дорозі на роботу. Наступне, що я пам'ятаю, це те, що я дивлюся на порожню миску з-під кукурудзяних пластівців переді мною, не пам'ятаючи, що їла її.

Я зовсім випустила з уваги чудовий смак і текстуру їжі в роті, не кажучи вже про тепле сонце, яке пробивається через вікно, та прекрасну пісню жайвора за вікном.

Потім тіло повинне було вести машину до роботи, а я була зайнята відтворенням розмови з сестрою напередодні ввечері, нудьгуючи за хмарами, деревами та красивим небом на маршруті.

Наступне, що я знала, це те, що я буду заїжджати на парковку на роботі, не пригадуючи, щоб я там їхала.

Тоді тіло буде сидіти за своїм столом, але, знову ж таки, я була десь в іншому місці - рахувала дні до вихідних або будувала плани на наступну відпустку.

Роберт Холден, директор проекту "Щастя", прекрасно резюмує ці слова:

"Якщо ви думаєте, що у вашому житті чогось не вистачає, то, ймовірно, що вас."

У минулого та майбутнього немає власного життя

Занурення в минуле та майбутнє уявних фільмів відволікає нашу увагу від сьогодення, від життя, від реальності.

Минуле та майбутнє не мають власної реальності. Те, що сталося вчора або що може трапитися завтра, існує тільки як ідеї у вашій голові.

Момент завжди свіжий і живий. Фільми, які крутяться у нас в голові, старі та несвіжі. Вони позбавлені життя.

Думати занадто багато коштує вам життя.

Коли ми витрачаємо занадто багато часу на роздуми, бігаючи від однієї зустрічі до іншої, життя, яке завжди відбувається зараз, пролітає непомітно.

Дні, тижні, місяці, роки - всі зливаються докупи, оскільки коштовність кожного життєвого моменту втрачається через відсутність присутності.

Нам залишається тільки гадати, куди подівся весь час і чому ми відчуваємо себе такими незадоволеними, незаповненими та від'єднаними.

Виділення часу на те, щоб бути більш уважними до кожного нового моменту у міру його виникнення, - це ключ до здобуття більшого спокою, зв'язку та жвавості, незалежно від того, що відбувається у вашому житті або як ви думаєте, як це повинне виглядати.

Коли ми захоплені цим моментом, задоволення відбувається саме по собі. Нам не потрібно його шукати. Це побічний продукт присутності.

З вашої голови в ваше життя

Так як же вийти з голови і повернутися в своє життя?

Усвідомлення нинішнього моменту є ключовим. Ось де тусується життя!

І гарна новина полягає в тому, що, оскільки розум може одночасно перебувати лише в одному місці, вам не потрібно активно намагатися перестати думати. Зосередьте свою увагу на нинішньому моменті, і мислення зупиниться автоматично.

На мій погляд, практика уважності - найпростіший і ефективний спосіб домогтися цього.

Хоча я багато років практикувала та навчала іншим формам медитації, мені стало цікаво дізнатися більше про підхід усвідомленості, і я записалася на восьми тижневий курс.

Під час курсу була одна конкретна вправа, "медитація під час ходьби", яка справила на мене незабутнє враження.

Коли ми повільно та мовчки йшли через пишні сади ретрітного центру, нам було запропоновано бути уважними до теперішнього моменту - відчувати землю під ногами та приділяти пильну увагу кожному маленькому руху і відчуттю в тілі, коли ми усвідомлено ставили одну ногу за другою.

Нас проінструктували приділяти всю свою увагу кожному з відчуттів, одному за іншим.

Це те, що я потім написала у своєму щоденнику:

"Будучи уважною до хитромудрих візерунків і кольорів листя, павук зайнятий роботою на своїй павутині, відчуваючи текстуру трави під підошвами ніг і ніжний вітерець на шкірі, пахне землею, травами, запашним мохом, слухаючи ніжне потріскування гілочок під ногами та шелест вітру на деревах - перетворила те, що, на перший погляд, здавалося, милим садом, в Нарнію, чарівне царство!"

Це одночасно дивно та принизливо, коли ви звертаєте увагу на все, що відбувається навколо нас і всередині нас в кожен момент.

Чудове перетворення саду відбулося тільки завдяки переключенню уваги. Зовні нічого нового чи відмінного не з'явилося. Все було як раніше.

І ми можемо привнести цю якість в усі аспекти нашого життя.

Зазвичай ми настільки відволікаємося мислячим розумом, що не помічаємо того безмежного багатства, яке присутнє довкола. Уважне ставлення до повноти того, що міститься в кожному моменті, як в дитинстві, природним чином викликає відчуття здивування і радості.

Наш справжній дім в нинішньому моменті

Я завершу цими прекрасними словами про медитації під час ходьби від буддійського вчителя усвідомленості Тіч Нхат Хана:

"Ходіння з усвідомленістю приносить нам мир і радість і робить наше життя реальним, насолоджуючись спокоєм в кожен момент на кожному кроці. Не потрібно боротися. Насолоджуйтеся кожним кроком.

Коли ми практикуємо медитацію під час ходьби, ми приходимо в кожен момент.

Наш справжній дім знаходиться в нинішньому моменті. Коли ми глибоко входимо в нинішній момент, наші співчуття і печалі зникають, і ми відкриваємо життя з усіма його чудесами.

Вдихаючи, ми говоримо собі: "Я приїхав". На видиху ми говоримо: "Я вдома". Роблячи це, ми долаємо розсіяність і мирно перебуваємо в даному моменті, який є єдиним моментом для нас, щоб почуватися насправді живими."

Коли розум спокійний, ми можемо безпосередньо займатися життям, як це роблять діти. Коли ми дійсно звертаємо увагу на багатство сьогодення, ми, наче як діти, захоплюємося життям.

Занадто багато роздумів коштуватимуть вам життя.

7 ранкових практик усвідомленості, які допоможуть ...
Відчуваєте переїдання? Спробуйте цей аюрведичний м...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts