fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Як у нинішній час налагодити баланс між роботою та особистим життям

Як у нинішній час налагодити баланс між роботою та особистим життям Як у нинішній час налагодити баланс між роботою та особистим життям

Часто робота важливіша за все інше в нашому житті. Наше бажання домогтися професійного успіху може змусити нас відмовитися від власного благополуччя. Проте, створення гармонійного балансу між роботою та особистим життям або інтеграція між роботою та особистим життям має вирішальне значення для поліпшення не тільки нашого фізичного, емоційного та психічного благополуччя, але також важлива для нашої кар'єри.

 Що таке баланс між роботою та особистим життям і чому це важливо?

Коротше кажучи, баланс між роботою та особистим життям - це стан рівноваги, при якому людина в рівній мірі віддає пріоритет вимогам своєї кар'єри і вимогам особистого життя. Деякі з поширених причин, які призводять до поганого балансу роботи та особистого життя, включають:

  • Підвищену відповідальність на роботі
  • Більш тривалий робочий час
  • Підвищену відповідальність вдома
  • Наявність дітей

Як сказав Кріс Чансі, експерт з кар'єри та генеральний директор Amplio Recruiting, хороший баланс між роботою та особистим життям має безліч позитивних ефектів, включаючи зменшення стресу, зниження ризику вигорання і поліпшення самопочуття. Це приносить користь не тільки працівникам, але і роботодавцям.

"Роботодавці, які прагнуть створити середовище, яке підтримує баланс між роботою та особистим життям для своїх співробітників, можуть заощадити на витратах, скоротити кількість прогулів і отримати більш лояльну та продуктивну робочу силу," говорить Чансі. Роботодавці, які пропонують такі варіанти, як дистанційна робота чи гнучкий графік роботи, можуть допомогти співробітникам краще збалансувати роботу та особисте життя.

Створюючи графік, який вам підходить, подумайте, як найкраще досягти балансу у роботі та особистому житті. Чансі говорить, що баланс між роботою та особистим життям полягає не в тому, щоб розподіляти години дня між роботою та особистим життям, а скоріше в тому, щоб бути гнучкими для виконання завдань у своєму робочому житті, маючи час і енергію, щоб насолоджуватися особистим життям. Бувають дні, коли ви працюєте довше, щоб в кінці тижня у вас був час займатися іншими справами.

Ось вісім способів створити кращий баланс між роботою та особистим життям, а також як стати дочірнім менеджером.

1. Прийміть той факт, що не існує "ідеального" балансу між роботою та особистим життям.

Коли ви чуєте "баланс між роботою та особистим життям", ви, ймовірно, уявляєте, що у вас дуже продуктивний день на роботі і ви їдете раніше, щоб провести другу половину дня з друзями та сім'єю. Хоча це може здатися ідеальним, це не завжди можливо.

Не прагніть до ідеального розкладу; прагніть до реалістичного. В деякі дні ви можете більше зосередитися на роботі, а в інші дні у вас може бути більше часу та енергії, щоб займатися своїм хобі чи проводити час зі своїми близькими. Баланс досягається не кожен день, а з часом.

"Важливо зберігати рухливість і постійно оцінювати, де ви знаходитесь [в порівнянні з] вашими цілями та пріоритетами", - говорить Хізер Монахан, засновник групи кар'єрного наставництва #BossinHeels. "Іноді ви можете знадобитися вашим дітям, а іноді вам може знадобитися поїздка по роботі, але дозволяти собі залишатися відкритими для щоденного переспрямування та оцінки своїх потреб має вирішальне значення для пошуку балансу".

2. Знайдіть роботу, яка вам подобається.

Хоча робота є очікуваною соціальною нормою, ваша кар'єра не повинна стримувати вас. Якщо ви ненавидите те, що робите, ви не станете щасливим, це просто та зрозуміло. Вам не потрібно любити кожен аспект своєї роботи, але вона повинна бути досить цікавою, щоб ви не боялися вставати з ліжка щоранку.

Монахан порекомендував знайти роботу, якою ви так захоплені, що зробили б її безкоштовно. "Якщо ваша робота виснажує вас, і вам важко займатися улюбленою справою поза роботою, щось тут не так", - говорить Монахан. "Можливо, ви працюєте в токсичному середовищі, на токсичного роботодавця або виконуєте роботу, яка насправді не подобається. Якщо це так, пора шукати нову роботу".

3. Зробіть своє здоров'я пріоритетом.

Ваше загальне фізичне, емоційне та психічне здоров'я має бути вашою головною турботою. Якщо ви боретеся з тривогою або депресією і вважаєте, що терапія принесе вам користь, включіть ці заняття в свій графік, навіть якщо вам доведеться рано піти з роботи чи відмовитися від вечірніх занять. Якщо ви боретеся з хронічним захворюванням, не бійтеся говорити про хворобу в важкі дні. Перевтома заважає вам одужати, що може призвести до більшої кількості вихідних в майбутньому.

"Встановлення пріоритетів для вашого здоров'я в першу чергу зробить вас кращим працівником і особистістю", - говорить Монахан. "Ви будете втрачати менше роботи, і коли ви будете там, ви будете щасливішими і продуктивнішими".

Пріоритет вашого здоров'я не обов'язково повинен включати радикальні чи екстремальні заняття. Це може бути так само просто, як щоденна медитація або фізичні вправи.

4. Не бійтеся відключатися.

Переривання зв'язку із зовнішнім світом час від часу дозволяє нам оговтатися від щотижневого стресу і дає нам простір для появи інших думок і ідей. Відключення може означати щось просте, наприклад, практикувати https://www.businessnewsdaily.com замість перевірки робочих електронних листів.

Монахан сказала, що коли вона зазвичай подорожувала зі своїм босом по роботі, вона спостерігала та помічала, що він читає роман, а вона займалася чимось пов'язаним з роботою.

"Я не розуміла тоді, що він давав собі перерву та розслаблявся, а я вела себе до потенційного вигорання", - говорить Монахан.

Тепер Монахан практикує ту ж саму тактику. Вона підтвердила, що витратити цей час на відпочинок - це ключ до успіху, і це допоможе вам почуватися енергійнішими, коли ви будете працювати погодинно.

5. Візьміть відпустку.

Іноді справжнє відключення означає взяти відпустку та повністю зупинити свою роботу на деякий час. Незалежно від того, чи складається ваша відпустка з одноденного перебування або дво тижневої поїздки на Балі, важливо взяти відпустку, щоб фізично та морально зарядитися.

Згідно з дослідженням State of American Vacation 2018, проведеному Туристичною асоціацією США, 52% співробітників повідомили, що в кінці року у них залишилися невикористані дні відпустки. Співробітники часто стурбовані тим, що перерва в роботі порушить робочий процес, і після повернення вони зіткнуться з невиконаними роботами. Цей страх не повинен заважати вам зробити настільки необхідну перерву.

"По правді кажучи, немає нічого благородного в тому, щоб не відривати заслужений час від роботи; переваги від вихідного дня значно перевершують недоліки", - говорить Чансі. "При правильному плануванні ви зможете відволіктися від роботи, не турбуючись про те, що ви обтяжуєте ваших колег, або про те, що ви не впораєтеся з величезним робочим навантаженням після повернення".

6. Знайдіть час для себе і своїх близьких.

Хоча ваша робота важлива, вона не повинна бути всім вашим життям. Ви були особистістю до того, як зайняли цю посаду, і вам слід розставити пріоритети щодо занять або хобі, які роблять вас щасливими. Чансі говорить, що досягнення балансу між роботою та особистим життям вимагає усвідомлених дій.

"Якщо ви не будете твердо планувати особистий час, у вас ніколи не буде часу займатися іншими справами, крім роботи", - говорить Чансі. "Незалежно від того, наскільки напруженим може бути ваш графік, ви в кінцевому підсумку контролюєте свій час і життя".

Плануючи час з близькими, створіть календар для романтичних і сімейних побачень. Може здатися дивним планувати час один на один з кимось, з ким ви живете, але це гарантує, що ви проведете з ним якісний час без конфліктів між роботою та особистим життям. Те, що робота змушує вас бути зайнятими, не означає, що ви повинні нехтувати особистими відносинами.

"Зрозумійте, що ніхто у вашій компанії не буде любити чи цінувати вас так, як це роблять ваші близькі", - говорить Монахан. "Також [пам'ятайте], що всіх можна замінити на роботі, і незалежно від того, наскільки важливою ви вважаєте свою роботу, компанія не упустить шанс завтра, якщо ви підете".

7. Встановіть межі та робочі години.

Встановіть межі для себе та своїх колег, щоб уникнути вигорання. Коли ви виходите з офісу, не думайте про майбутні проекти та не відповідайте на електронні листи компанії. Подумайте про те, щоб у вас був окремий комп'ютер або телефон для роботи, щоб ви могли вимкнути його у вільний час. Якщо це неможливо, слід використовувати окремі браузери, електронну пошту, чи фільтри для роботи й особистих платформ.

Крім того, Чансі рекомендує встановити визначені години роботи. "Незалежно від того, чи працюєте ви не вдома чи вдома, важливо визначити, коли ви будете працювати, а коли перестанете працювати; інакше ви можете відповідати на електронні листи, пов'язані з роботою, пізно вночі, під час відпустки чи у вихідні дні".

Чансі радить сповістити членів команди та вашого менеджера про межі, поза якими ви не можете бути доступні, тому що ви займаєтеся особистою діяльністю. Це допоможе переконатися, що вони розуміють і поважають ваші робочі обмеження і очікування.

8. Ставте цілі та пріоритети (і дотримуйтеся їх).

https://www.businessnewsdaily.com, застосовуючи стратегії тайм-менеджменту, аналізуючи список справ і вирізаючи завдання, які не мають майже ніякої цінності.

Звертайте увагу на те, коли ви найбільш продуктивні на роботі, і виділяйте цей час для своїх найбільш важливих робочих справ. Не перевіряйте електронну пошту та телефон кожні декілька хвилин, оскільки це серйозна трата часу, яка зводить нанівець вашу увагу та продуктивність. Структурування свого дня може підвищити продуктивність на роботі, що призведе до появи більшої кількості вільного часу для відпочинку поза роботою.

Створення гнучкого робочого місця

Ті, хто дійсно підтримує успішний баланс між своїми, часто вказують на свій гнучкий графік роботи. Нещодавнє дослідження показало, що за останні сім років багато роботодавців дозволили працівникам більш гнучко вибирати графік і місце роботи.

"Цілком очевидно, що роботодавці продовжують боротися з меншими ресурсами, щоб отримати вигоди, які несуть прямі витрати", - сказав Кен Матос, провідний дослідник і старший директор з досліджень та практики в сфері зайнятості в некомерційній дослідницькій організації Families and Work Institute. "Однак вони зробили своїм пріоритетним завданням надати співробітникам доступ до більш широкого спектру пільг, які відповідають їх індивідуальним і сімейним потребам та покращують їх здоров'я і благополуччя".

Гнучкість може окупитися для роботодавців в довгостроковій перспективі. "Коли ми дивимося в майбутнє, стає ясно, що для того, щоб залишатися конкурентоспроможними, роботодавці повинні знайти способи пропонувати гнучкі варіанти роботи, якщо вони хочуть залучати та утримувати найкращі таланти", - сказав Хенк Джексон, президент і генеральний директор Товариства управління людськими ресурсами.

"Баланс роботи та особистого життя буде означати різні речі для різних людей, тому що, врешті-решт, у всіх нас різні життєві зобов'язання", - говорить Чансі. "У нашому постійно діючому світі баланс - це дуже особиста справа, і тільки ви можете вирішити, який спосіб життя вам підходить".

Як стати дочірнім менеджером

Щоб допомогти менеджерам краще підтримувати зусилля співробітників щодо досягнення більш здорового балансу між роботою та особистим життям, Robert Half Management Resources пропонує чотири поради:

  1. Знайте, до чого прагнуть ваші співробітники. Не у всіх однакові цілі щодо балансу між роботою та особистим життям. Поговоріть з кожним співробітником про їхні цілі, а потім визначте, чим ви можете їм допомогти. Деяким співробітникам може бути корисним працювати дистанційно кілька днів на тиждень, в той час як інші можуть віддати перевагу змінити свій щоденний графік роботи. Важливо бути відкритим і гнучким.

  2. Подавайте гарний приклад. Ваші співробітники слідують вашому прикладу. Якщо ви надсилаєте електронні листи в будь-який час дня і ночі чи старанно працюєте у вихідні, ваші співробітники думають, що від них теж цього чекають.

  3. Повідомте співробітникам, які у них є варіанти. У той час як роботодавці, як правило, намагаються привернути увагу потенційних кандидатів до своїх пропозицій щодо забезпечення балансу між роботою та особистим життям, цього не можна сказати про доведення цих ініціатив до нинішніх співробітників. Регулярно обговорюйте зі своїми співробітниками доступні їм варіанти. Крім того, сядьте з майбутніми батьками та обговоріть варіанти відпустки по догляду за дитиною.

  4. Залишайтеся на чолі. Важливо бути в курсі виникаючих тенденцій в області балансу між роботою та особистим життям. Те, що працює сьогодні для співробітників, може не підійти через рік. Зберігайте актуальність своїх ініціатив щодо забезпечення балансу між роботою та особистим життям і пропонуйте затребувані переваги. Крім того, розгляньте можливість пропозиції програм роботи та особистого життя.
     
5 простих вправ, які змусять вас втратити розум
8 причин, через які ви весь час відчуваєте голод
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts