fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Як розпізнати погіршення психічного здоров’я у дітей, поради психотерапевта

Як розпізнати погіршення психічного здоров’я у дітей Як розпізнати погіршення психічного здоров’я у дітей

Пандемія зробила глибокий вплив на фізичне та психічне здоров'я людей в усьому світі. Є багато повідомлень про підвищений рівень стресу, неспокою, депресії і навіть суїцидальних думок. Хоча багато досліджень присвячені впливу COVID-19 на дорослих, батьки повинні пам'ятати, що психічне здоров'я їх дітей також вразливе. Пандемія зачіпає дітей багато в чому так само, як і дорослих, і в деякому сенсі діти відчувають наслідки навіть більше, ніж їхні батьки.

Як і дорослі, діти борються із скасованими подіями та різким відхиленням від звичного життя

Однак, діти розвиваються за графіками. Їм подобається розпорядок і передбачуваність. Залежно від їх віку, їм може бути важче зрозуміти, чому більше не існує графіку, який передбачає вихід з дому, або чому цей графік постійно змінюється через гібридну модель особистого та віртуального навчання.

Для дітей старшого віку також важко подолати відсутність таких важливих етапів, як заняття спортом в старших класах, випускні, шкільні танці та інші культурні заходи. Навіть якщо підлітки говорять, що з ними все гаразд, і здається, що вони ведуть себе нормально в той час, коли вони пропускають ці події, горе втрати може спливти пізніше.

Крім віку, вплив також залежить від їх особистості. Діти, які більш замкнуті та сором'язливі, можуть бути успішними, проводячи більше часу вдома та навчаючись онлайн. З іншого боку, діти, які мають екстравертну особистість, навряд чи матимуть можливість спілкуватися з однолітками, працювати в командах та живити одне одного енергією.

Той факт, що дитина більш замкнута, не означає, що ізоляція вдома в комфортному середовищі також сприяє її розвитку. Відсутність необхідності спілкуватися може ускладнити дітям-інтровертам освоєння і використання навичок вирішення проблем, творчості та управління соціальними відносинами, які вони придбали б і застосували в школі.

Виявлення ознак того, що діти борються з психічним здоров'ям, може бути проблемою для батьків, тому що це може проявлятися по-різному

Не існує універсального діагнозу, і якщо батьки також відчувають тривогу чи депресію, це може ще більше ускладнити розпізнавання почуттів їх дітей. В цілому, однак, є деякі загальні ознаки того, що у дітей не все добре, і батьки однозначно повинні знати, що існують способи, якими вони можуть допомогти своїм дітям у ці важкі часи.

Деякі із симптомів, які можуть проявлятися у дітей та можуть свідчити про проблеми з психічним здоров'ям, включають:

  • Зміни або поява поганих звичок під час сну: Зверніть увагу на те, як сплять ваші діти. Зверніть увагу, якщо вони не сплять цілу ніч або їм важко заснути.
  • Фізичні скарги: Діти, які відчувають проблеми з психічним здоров'ям, можуть насправді скаржитися на фізичні симптоми, такі як біль в голові чи животі.
  • Зміни в харчуванні: Раптова втрата апетиту чи інші несподівані зміни в їх звичках харчування також можуть вказувати на те, що у дітей проблеми.
  • Перепади настрою: Якщо у дітей починаються поведінкові чи емоційні спалахи, вони легко засмучуються і розчаровуються, або зриваються через незначні ситуації, в цьому не слід звинувачувати тільки вік, гормони чи стать. Це міг бути поклик про допомогу.


Всі батьки повинні знати, що надзвичайні обставини переживання пандемії в дитинстві чи підлітковому віці можуть вплинути на їх психічне здоров'я. І так само, як якщо б їхні діти хворіли на грип або COVID, батьки можуть звернутися за професійною підтримкою. Батьки не повинні почувати себе так, ніби вони повинні бути експертами з питань психічного здоров'я та самостійно допомагати своїм дітям.

Якщо діти виявляють будь-які ознаки того, що у них можуть бути проблеми із психічним здоров'ям, батьки можуть:

  • Говорити про це: Проводити відкриті та чесні розмови з дітьми, щоб спробувати виявити, що їх турбує, будь то школа, домівка, друзі тощо. Не забувайте зберігати спокій та запитувати, чим ви, як батьки, можете допомогти.
  • Покластися на школу: Запитати, чи є в школі ваших дітей шкільний консультант або шкільний психолог, який допоможе навчити дітей стратегіям подолання труднощів.
  • Запитати у професіоналів: Якщо проблеми, які виникають у дітей, тривають більше двох тижнів, зверніться за допомогою до фахівця, щоб діти могли навчитися стратегіям та навичкам подолання, які можуть принести користь їх психічному здоров'ю зараз і у дорослому віці.


Головне, пам'ятайте, що для багатьох людей був важкий рік. Нормально, що кожен відчуває тривогу, підвищений стрес і навіть горе. Найкраще, що батьки можуть зробити для своїх дітей, щоб допомогти їм впоратися зараз і в майбутньому, - це розповісти про проблеми, розчарування, смуток і інші почуття; в протилежному випадку, діти можуть відчувати себе ще більш ізольованими.
 

Існує 5 типів пар - ось як кожен з них може краще ...
3 перерви, які необхідно робити щодня

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts