fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Як правильно прати ковдру - адже ви робите це недостатньо часто і добре про це знаєте

Як правильно прати ковдру - адже ви робите це недостатньо часто і добре про це знаєте Як правильно прати ковдру - адже ви робите це недостатньо часто і добре про це знаєте

Отже, я практично не перу ковдру так часто, як мала б. У мене немає підодіяльника, тому що у мене красива ковдра, і немає нічого гіршого, ніж залізти в підодіяльник і розірвати його зсередини. Я дуже добре перу простирадла, але своєю ковдрою надто часто нехтую. А це не добре. На щастя, тут зібралися експерти з Laundress та Grove Collaborative, щоб навчити нас усіх, як прати ковдру без проблем.

"Як і простирадла та подушки, ковдри містять алергени, такі як пилові кліщі, а також піт, омертвілі клітини шкіри, олії для тіла та залишки від домашніх тварин," - говорить Гвен Уайтінг, співзасновниця Laundress. "Регулярне прання ковдр видаляє ці залишки, а також небажані запахи."

Коли справа доходить до різних типів ковдр, різниця зводиться до наповнення. Від пуху та шерсті до шовку та синтетики - вміст ковдри впливає на її вагу та ваші відчуття. Але, здебільшого, режим прання залишається дуже схожим.

"Більшість стьобаних тканин можна прати вдома, навіть якщо вони вимагають сухої чистки," - говорить Ліндсі Бойд, також співзасновниця Laundress. "Пухові та стьобані ковдри ви можете прати вручну чи в пральній машині. Пральна машина - ваш найпростіший спосіб."

Найпоширеніші помилки під час прання ковдри

1. Переповнення пральної машини
"Переповнення пральної машини може завадити повноцінному насиченню ковдри водою," - говорить Анжела Белл, експерт з прибирання в компанії миючих засобів Grove Collaborative. "Ковдру слід прати в режимі одиночного прання в стандартній пральній машині, використовуючи цикл важкого чи великого завантаження. Якщо у вас компактна пральна машина, ви можете піти до пральні, щоб випрати більш великі речі, наприклад, ковдру."

2. Додавання занадто великої кількості прального засобу
"Не піддавайтеся бажанню подвоїти дозування прального порошку," - говорить Белл. "Хоча у вас може з'явитися спокуса додати більше мила для прання такої великої речі, звичайної дози прального засобу цілком достатньо для її очищення."

3. Недосушування
"Якщо ковдра не висохне повністю після прання, вона може набути затхлого запаху," - говорить Джорджія Діксон, також експерт з прибирання з Grove Collaborative. "Обов'язково повністю висушіть ковдру, використовуючи максимальну температуру, рекомендовану для даного типу тканини (ви можете знайти її на бірці з інструкціями по догляду). Якщо у вас є можливість сушити ковдру на вулиці, це ще один відмінний спосіб висушити її повністю."

Як правильно прати ковдру

1. Зняти підодіяльник
Для тих з нас, хто віддає перевагу ковдрі без підодіяльника, це може стати несподіванкою. Але Уайтінг пояснює, що використання підодіяльника означає, що ви можете рідше прати велику пухнасту ковдру. Без підодіяльника ковдру потрібно прати кожні 1-2 місяці, а з підодіяльником - кожні три-чотири місяці або частіше, якщо вона має запах чи плями. Якщо ви користуєтеся ковдрою без підодіяльника, завжди використовуйте простирадло, щоб створити бар'єр між вами та ковдрою, а потім періть її кожні один-два місяці.

2. Попередньо обробити плями
Останнє, що вам потрібно, - це випрати ковдру так, щоб на ній не залишилося плям. Діксон рекомендує обробляти плями спреєм, наприклад «Спрей для видалення плям» від Grove Collaborative.

3. Налаштувати пральну машину на ніжний режим
"Виберіть "шерсть" або делікатний режим на пральній машині," - говорить Уайтінг. "І переконайтеся, що температура води холодна, а віджим - середній або низький." Але, що стосується прання бавовняної чи синтетичної ковдри, вона говорить, що ви можете використовувати теплу воду.

4. Використовувати правильний пральний засіб
Бойд пояснює, що ви завжди бажаєте використовувати пральний засіб, який підходить для вашого типу ковдри. Для пухових ковдр вона рекомендує "Шампунь для шерсті та кашеміру". Для ковдр з бавовни чи міцної синтетики їй подобається "Фірмовий миючий засіб". Делікатні тканини, такі як шовк або делікатна синтетика, вона любить прати за допомогою засобу "Делікатне прання", щоб зберегти та захистити цілісність тканини.

5. Не поспішати під час ручного прання
Насамперед вимийте ванну. 
"Наповніть ванну холодною водою (теплою для бавовни чи міцної синтетики), потім занурте в неї ковдру та додайте відповідний пральний засіб," - говорить Уайтінг. "Перемішайте воду руками, щоб створити мильний розчин. Замочіть на 30 хвилин, потім дістаньте ковдру, злийте воду, знову наповніть ванну чистою холодною водою і занурте в неї ковдру, щоб змити залишки піни. Злийте воду, притисніть ковдру до стінки ванни, щоб віджати зайву воду, потім повісьте чи розкладіть її, щоб висушити. Перед тим, як покласти її на ліжко, переконайтеся, що вона повністю висохла, інакше ви ризикуєте викликати ріст цвілі всередині."

Сушіння ковдри

1. Перерозподіліть наповнювач

"В середині циклу сушіння зніміть ковдру та добре струсіть, щоб пір'я перерозподілилося," - говорить Бойд. "Перш ніж повісити ковдру на місце, розімніть руками комочки, які залишилися. Переконайтеся, що вона повністю висохла, аби запобігти появі цвілі. Якщо наповнювач все ще злипається, значить, в ньому присутній надлишок води."

2. Використовуйте кульки для сушіння шерсті
"Кульки для сушіння шерсті допомагають ковдрам висихати рівномірно та швидше за рахунок збільшення потоку повітря і збивання," - говорить Діксон. "Обов'язково використовуйте не менше трьох кульок одночасно для досягнення оптимальних результатів."

Догляд за ковдрою

Щоб подовжити термін служби ковдри, подумайте про її сезонну заміну.
"Якщо у вас буде одна ковдра на теплу пору року й одна на більш прохолодну, це може стати відмінним способом оновити вашу спальню в залежності від сезону," - говорить Белл. "Обов'язково виперіть речі перед тим, як готуватися до наступного сезону. Для додаткової свіжості покладіть простирадло для сушіння в ковдру, перш ніж прибирати її."

І обов'язково добре до неї відносьтеся. Уникаючи типових помилок, використовуючи правильні режими прання і пральні засоби та дозволяючи їй повністю висохнути, ви отримаєте чисту та щасливу ковдру, яка прослужить вам довгі роки. І серйозно - якщо ви ще цього не зробили, подумайте про придбання підодіяльника. Вибачте, поки я переглядаю деякі варіанти.
Якби всі носили маски, в наступні 3 місяці можна б...
Коли здорове харчування не корисне для здоров'я: в...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Женя Мак в Четвер, 10 червня 2021, 13:17

Як добре, що є пральні 😂

0
Як добре, що є пральні 😂

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts