fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Як перевірити організм за 60 секунд: 4 основні показники

b2ap3_large_foto

 Сідаючи в автомобіль, ви звично поглядаєте на лампочки самодіагностики: "Перевірте двигун", "Рівень масла" тощо. Чи знаєте ви, що в вашому організмі також є такі «лампочки»? Оглянути їх усі - справа на хвилину, але цей тест може зберегти ваше життя.

1.Серце

Геометричний тест

Діамант тішить серце - особливо якщо він ваш. Зігніть вказівні пальці в формі перевернутої літери J. Притисніть нігті один до одного і подивіться місце з'єднання на просвіт. Бачите крихітну дірочку в вигляді ромба? Якщо ні, то у вас може бути симптом барабанних паличок - колбоподібне потовщення кінцевих фаланг пальців з характерним сплощенням нігтів. Це відбувається при хронічно низькому рівні кисню в крові - часто це показник захворювань серця та легенів.

Прокачайтеся. Сходіть до лікаря, перевіртеся. Все гаразд? Тоді зацініть високоінтенсивні інтервальні тренування (ВІІТ). Цей фізкультурний підхід краще за інших підвищує ваш VO2 max - інакше кажучи, здатність поглинати і засвоювати кисень з повітря. Японці підрахували: чоловіки, котрі витрачали на ВІІТ по 13 хвилин п'ять днів на тиждень, всього за вісім тижнів підвищили свій VO2 max на 22%.

2.Мозок

Випробування балансом

У положенні стоячи підніміть одну ногу, тримайте коліно зігнутим, а очі відкритими. Зверніть увагу на час: якщо ви не можете протриматися в цьому положенні 20 секунд - ви ризикуєте отримати інсульт. Японські вчені нещодавно виявили, що труднощі з утриманням рівноваги можуть свідчити про пошкодження дрібних судин головного мозку. Терміново біжіть до лікаря, слідом за дрібними пошкодженнями зазвичай приходить великий удар. До речі, ті ж японці повідомляють: ті, хто відчуває проблеми з балансом, також скаржаться на погіршення пам'яті та кмітливості (і причини все ті ж) - ви ж не хочете стати тупими?

Прокачайтеся. Приборкайте підвищений тиск, зніміть навантаження зі своїх судин. Затисніть пальцем праву ніздрю, подихайте через ліву. Змініть сторони і повторіть. Продовжуйте, змінюючи сторони, протягом 15 хвилин. Гіпертоніки, затикаючи ніс за нашим методом, досягають зниження систолічного тиску в середньому на 4,5 пункти.

3. Простата

Пальцевий тест

Ні, це не той наш улюблений тест, в ході якого уролог надмірно близько знайомиться з вашої дупою. Просто порівняйте довжину вказівного і безіменного пальців на своїй правій руці. Вказівний коротший? За даними British Journal of Cancer, ви в групі ризику - рак простати прийде до вас на 30% ймовірніше, ніж до тих, хто хизується довгим вказівним. Будова ваших пальців визначається тим, скільки тестостерону ви отримували в утробі матері - і групи ризику по раку простати розподіляються аналогічно.

Прокачайтеся. Озбройтеся їжею в своїй боротьбі з простатою. Ось статистика: чоловіки, які поїдають досить глюкозинолатів - цього фітонутрієнту повно в капусті (будь-якій, навіть брюссельській), редисці, хроні - на 30% рідше отримують пухлини передміхурової залози. Ну і стежте за вагою, надлишок якої також погано позначається на простаті.

4. Смерть

Чи близько вона?

У положенні стоячи перехрестіть щиколотки, складіть руки перед собою. Сядьте на підлогу. Встаньте. Ви тільки що виміряли, чи далеко ще вам до фінальної межі. Ідеальна оцінка - 10; відніміть по 0,5 за кожен раз, коли ви (навіть трохи) втратили рівновагу, і по 1 балу за кожне коліно або руку, яку ви використовували для підтримки. Бразильське дослідження показало: у людей з оцінкою нижче 8 шанс померти від будь-якої хвороби на відрізку в 6 років був у 5 разів вище, ніж у тих, хто перевалив за вісімку.

Прокачайтеся. Тест «встань / сядь» вимірює стан вашого опорно-рухового апарату - а він (стан) є одним з головних показників старіння організму, як стверджує автор згаданого дослідження Клаудіо Джил Араухо. Не сподобалося, як склали цей іспит? Займіться тай-чи, тренуйтеся не менше двох разів на тиждень. Ну і стежте за вагою: потужне пузо і «рятівний круг» на боках погано впливають як на здатність встати з підлоги, так і на тривалість життя в цілому.

В ЯКІЙ ВИ ФОРМІ?

Ось вам 6 фітнес-показників - це межі фізіологічної норми, типовий середній рівень для здорової людини. Перевірте, можливо, ви сильніші, гнучкіші та стійкіші, ніж більшість чоловіків у нашій країні.

  1. Планка: ви тримаєте її 60 секунд
  2. Станова тяга: вага штанги, яку ви можете технічно правильно підняти і опустити, в межах 1-1,25 від вашої власної
  3. Стрибок з місця: від 1,8 до 2,1 м в залежності від росту
  4. Віджимання від підлоги: 16-29 повторів
  5. Підтягування прямим хватом: 3-7 повторів
  6. Пробіжка: 1 км - за 5-7 хвилин
ДИСЛЕКСІЯ: МОЗОЧОК НЕ БЕРЕ УЧАСТІ В ЧИТАННІ
Волоські горіхи вбережуть від раку простати
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts