fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Як перемогти офісний синдром: не будь загнаним конем

Як перемогти офісний синдром: не будь загнаним конем Як перемогти офісний синдром: не будь загнаним конем

Офісний синдром - це не окреме захворювання, а сукупність симптомів, які розвиваються через певний вид діяльності: тривале сидіння за комп'ютером. Чесно кажучи, справа не в офісі - цей синдром легко заробити і сидячи вдома. Вивчаємо детально цей неприємний недуг.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ОРГАНІЗМОМ?

  • Синдром сухого ока: почервоніння, втома, сухість очей, відчуття піску в очах.
  • Гіподинамія, тобто тривале статичне положення, викликає болі в шиї, спині і кінцівках, збої в серцево-судинній системі і в деяких випадках - мігрені.
  • Надлишок кави, енергетиків і перекусів порушує нормальне функціонування шлунково-кишкового тракту.
  • Тунельний синдром — через статичне положення руки виникає біль в руці, слабкість в кисті, поколювання, набряк кисті, помутніння в очах.
  • Поганий кровообіг викликає варикоз нижніх кінцівок.
  • Падає ефективність співробітника: людині важко відпочити, тому що організм перевантажений, знижується якість життя.

Шляхи вирішення

Проблема офісного синдрому стосується не тільки самого працівника, а й його роботодавця, і вирішувати її варто комплексно. Кожен в парі «роботодавець - робітник» зацікавлений у відносинах однаково, тому усувати симптоми ефективніше з двох сторін.

Якщо ви роботодавець
  • Організуйте кімнати відпочинку: великі сучасні IT-компанії на кшталт Google і «Яндекс» довели ідею до абсолюту, але й у невеликій компанії можна виділити одну кімнату і поставити в ній масажний диван, книжкову полицю і хорошу кавоварку.
  • Виділіть гроші на хороші меблі та якісну техніку: зручне крісло, анатомічна миша та хороший монітор - справді необхідні інвестиції, а не примха білих людей. Повірте, інвестиції окупляться.
  • Продумайте особистий тайм-менеджмент. Слідкуйте за відпочинком співробітників: якщо працівники ходять з червоними очима, ламають кінцівки і часто хворіють, це означає, що робочий процес, мабуть, не дуже добре організований - варто втрутитись і переглянути пріоритети.
  • Дозвольте працювати віддалено. Якщо це неможливо постійно, то хоча б іноді давайте робітникам таку можливість. Впевненість в тому, що їхні потреби цінують, принесе з часом відмінні бенефіти.

Якщо ви робітник
 
1. Налаштуйте свій графік

Дізнайтеся, чи можна у вашій сфері працювати віддалено, брати парт-тайм або хоча б робити перерви раз на годину (останнє можливо практично скрізь). Головна мета - розбити рутину і позбутися від одноманітного сидіння за комп'ютером.

2. Дробіть задачі

У рутинній роботі часто виникає ефект «дороблю - і відразу перерва». Це добре, але в такому випадку «дороблю» не повинно відбутися через 3-4 години. Нехай цілі будуть скромнішими, а перерви - частішими.

3. Рухайтеся більше

Вийшовши подихати на вулицю, зайдіть в сусідній офіс без ясної мети, поговоріть на ходу по телефону, головне - не сидіть на одному місці.

4. Переключайтесь

Глибока зосередженість не завжди призводить до еврики - як правило, навпаки, вводить в ступор. Навіть машині потрібна дозаправка ресурсами, а що вже говорити про вас. Переключайтеся на рух, обід, розминку.

5. Харчуйтеся з розумом

Не перекушуйте чіпсами та іншими закусками, не закидайтеся кавою та енергетичними напоями - все це посадить шлунок, а ви ще більше витратите на лікарів. Хочеться їсти - їжте фрукти, овочі, а ще краще - носіть обід з собою. 

5 ознак поганого фітнес-тренера: як зрозуміти, що ...
Чим корисна йога для спини
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts