fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Як налаштувати свій мозок: перемагаємо проблеми сучасного світу

Як налаштувати свій мозок Як налаштувати свій мозок

Велика кількість технічних засобів спрощує і ускладнює ваше життя, забиваючи голову зайвою інформацією і викликаючи залежність. Перед вами - три проблеми і три рішення.

1. Вигорання

Проблема Люди, які регулярно працюють в онлайн-режимі протягом декількох годин поспіль, частіше за інших бувають стомленими, дратівливими, стурбованими. Спеціаліст з поведінки людини доктор Гері Смолл називає це «техногенним виснаженням мозку», яке стимулює вироблення кортизолу та адреналіну (гормони стресу). З часом все це погіршує розумові процеси і негативно позначається на областях мозку, що відповідають за настрій.

Рішення Проведений в Гарварді експеримент показав: негативні наслідки «техногенного виснаження мозку» тим незначніші, чим більше різноманітних видів мозкової діяльності виконує людина. Після роботи не втикайте в фейсбук - порозгадуйте кросворд, напишіть вірш ... А ще важливо не нехтувати сном.

2. Вічний бій

Проблема Ви, як і ваш комп'ютер, беретеся відразу за багато справ в надії швидше їх усі переробити: пишете листа, дивитеся відео, читаєте статтю, перегортуєте фейсбук, говорите по телефону… При цьому ваша ефективність не підвищується, а помітно падає, як довели в Стенфордському університеті. Більш того, хронічний стрес від такої багатозадачності робить вашу пам'ять більш вразливою для можливих пошкоджень.

Рішення Не фотографуйте кожну страву, яку ви збираєтеся проковтнути, не пишіть в твіттер про те, на якому прекрасному концерті ви опинилися, поки цей концерт не закінчиться. Робіть одночасно всього одну справу, а потім вже діліться враженнями. Ловіть момент.

3. Асоціальність

Проблема «Мозок, що заплутався в мережах технічного прогресу, втрачає фундаментальні соціальні навички, такі як: розпізнавання емоцій співрозмовника по міміці та уловлювання малопомітних жестів, які можуть багато повідомити про настрої і наміри людини», - попереджає доктор Гері Смолл.

Рішення У своїй книзі «Мозок онлайн. Людина в епоху Інтернету» Смолл радить частіше опинятися в тихій, не підключеній до інтернету обстановці, нехай навіть ненадовго. Наприклад, оголосіть спальню територією без телефону і не порушуйте заведених правил.

7 видів легального допінгу для бадьорості тіла та ...
Поради, як отримати максимум від вашої пам'яті

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts