fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
Виділене 

Визначте, яких вітамінів не вистачає вашому організмові

Визначте, яких вітамінів не вистачає вашому організмові

Коли на вулиці - зміна сезонів, в нас різко погіршується самопочуття. Ми гадаємо, яких же вітамінів нам не вистачає. Та не варто відразу бігти до аптеки та займатися самолікуванням, а потрібно визначити, чого саме хоче ваш організм.

Найкраще здати аналізи. Але ми зазвичай зайняті роботою або іншими справами. Існує кілька типових зовнішніх симптомів, на підставі яких проблему може помітити навіть не медик.

Ваше волосся
Якщо організм здоровий, волосся виглядає блискучим, воно пружне і переливається на сонці. Якщо ж волосся стало виглядати як пучок соломи, не тримає форми в зачісці, плутається, січеться, потмяніло і навіть живильні маски не рятують - це одна з ознак нестачі вітамінів.
Суха і свербляча шкіра голови - це ознака дефіциту вітаміну Е, а якщо з'являється дерматит на шкірі голови - то і ретинолу (вітамін А); або дефіциту вітамінів групи В, які допомагають живити шкіру голови і проводити до шкірних покривів нервові імпульси.
При надмірній жирності волосся потрібно думати про дефіцит рибофлавіну, а при їх сильному випаданні зазвичай не вистачає фолієвої кислоти або вітаміну С. Лупа з'являється при дефіциті вітамінів В12 і В6 або ненасичених жирних кислот.
Крім того, волосся страждає при дефіциті мінеральних речовин - особливо заліза і кальцію.

Ваші нігті
Здорові нігті добре ростуть і мають рівний колір, гладкі, а шкіра навколо - блідо-рожева, без тріщин і задирок.
Якщо ж ваші нігті гнуться, шаруються, розтріскуються впоперек або вздовж нігтя, погано ростуть і виглядають блідо, жовтіють - швидше за все, це говорить про дефіцит вітаміну С (аскорбінової кислоти). Глибокі задирки свідчать про брак вітаміну А або вітаміну Е, а якщо у вас терпнуть пальці - швидше за все, вам слід заповнити дефіцит вітамінів групи В.

Ваша шкіра
Шкірні покриви - це взагалі «дзеркало» вітамінного дефіциту, на них відбиваються прояви нестачі майже всіх речовин, що відносяться так чи інакше до вітамінних.
Сухість шкіри на обличчі, прояв зморшок - дрібних і більших, блідість шкіри - це наслідок дефіциту вітамінів Е або А, нікотинової кислоти.
Жирність шкіри та її лущення може вказувати на дефіцит вітаміну В2, вугрі і червоні плями - це дефіцит жирних кислот і разом з ними і жиророзчинних вітамінів. Якщо часті алергічні та інші види дерматитів, це проблема з вітамінами групи В і вітаміном Н (біотин). При його дефіциті також можуть бути прояви гіперпігментації на шкірі - поява коричневих плям, родимок.
Жовтуватий відтінок шкіри говорить про недостатність вітаміну В12.
Шкіра тіла також сигналить про проблеми з вітамінами - прояв сухості і гусячої шкіри на стегнах і плечах говорить про брак вітамінів А і Е, а довгострокові синці, особливо в зоні гомілок і передпліч, говорять про проблеми з судинами шкіри через дефіцитів рутина ( вітамін Р) і вітаміну С.
Сверблячі дерматози шкіри з надмірною її сухістю дає вітамінна недостатність групи В, особливо В3 або В6, у поєднанні з нестачею йоду.

Ваші очі
З очима при нестачі вітамінів також виникають неполадки - звичайними проявами нестачі вітамінів є миготіння перед очима мушок, особливо при різких рухах. У цьому зазвичай винен дефіцит вітаміну D.
При ослабленні сутінкового зору (коли ви погано бачите і орієнтуєтеся в темряві) зазвичай не вистачає вітаміну А. Крім того, симптомами дефіциту цих же вітамінів можуть бути часті запалення очей і повік, відчуття піску і печіння в очах, особливо до вечора, часті прояви ячменів . Можуть також розвиватися кола під очима - додайте в свій раціон вітаміни Р і групи В.

Ваше здоров'я в цілому
Є ще багато ознак нестачі вітамінів, якими так чи інакше сигналить нам тіло:
- сильно сохнуть або тріскаються губи, в куточках рота з'являються гнійнички,
- бліда слизова порожнини рота, можуть кровоточити ясна, на язику утворюється білуватий наліт,
- страждає апетит - він може бути виборчим, а може просто знижуватися,
- людина з нестачею вітамінів часто хворіє, у нього скаче тиск, тремтять кінчики пальців на руках, до вечора болять і набрякають ноги, вони можуть «гудіти»,
- часто виникають приступи головного болю, безсоння, людина гнівається та прискіплива до людей, погано пам'ятає дати і події.
У таких випадках не йдеться про дефіцит конкретного вітаміну, так як багато хто з них беруть участь в обмінних процесах.
При прояві подібних симптомів саме час відвідати свого терапевта або сімейного лікаря, і тільки разом з ним, відсіявши деякі хвороби, які можуть проявлятися подібним чином, підібрати для себе комплекс вітамінів і форму їх прийому - таблетки, капсули або навіть уколи.

Як подолати печію
Як боротися з лупою?
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts