fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Ви себе почули: що означають звуки, які видає ваше тіло

Ви себе почули: що означають звуки, які видає ваше тіло Ви себе почули: що означають звуки, які видає ваше тіло

Eocmolfa допоможе перевести всі клацання, хлопки і свисти вашого організму на людську мову.

1. Хлопки та клацання у колінах і щиколотках

«Причин таких звуків може бути три: це або сухожилля вдаряється в суглоб, або бульбашки повітря лопаються у рідині, або ж суглоби трохи зміщуються», — стверджує Девід Гейер, директор відділу спортивної медицини Медичного університету Південної Кароліни (США).

Зверніться до лікаря, якщо: у вас хворобливі відчуття, припухлості або обмежена рухливість суглоба, а також якщо ці симптоми заважають вашим заняттям спортом чи фізкультурою. Біль у коліні може бути наслідком розірваного меніска, а щиколотка може боліти через артрит або пошкоджені зв'язки. «У молодих людей клацання бувають нечасто, але якщо у вас таке було завжди, то з віком можна очікувати, що їх частота зросте», — говорить Гейер.

2. Ревіння, рохкання, бурчання в животі

Це ваші кишки вичавлюють самі себе. «Після їжі ваш травний тракт кожні кілька годин робить серію сильних і часом галасливих скорочень, щоб проштовхнути залишки їжі», — розповідає Вільям Чей, заступник головного редактора American Journal of Gastroenterology. Але бурчання в животі зовсім не означає, що пора перекусити: якщо ви не вмираєте від голоду, краще дотримуватися звичного розкладу прийомів їжі.

Зверніться до лікаря, якщо: ваш буркітливий живіт відгукується болем при натисканні (особливо якщо вона супроводжується хлюпанням). У рідкісних випадках ваші кишки стискаються недостатньо сильно або навпаки - надто сильно. Те й інше - досить небезпечні симптоми. Не можна забувати і про таку неприємність, як непрохідність кишківника: про неї також сигналізує бурчання в животі (і катастрофічні закрепи).

3. Постійне хропіння під час нічного сну

Шум виробляють м'які тканини вашої ротової порожнини і горла, які вібрують під час дихання. «Спрей або спеціальний пластир на ніс можуть допомогти, але краще б скинути зайву вагу», — каже Стейсі Ішман, професор отоларингології Університету Джонса Хопкінса (США).

Зверніться до лікаря, якщо: ви раптово прокидаєтеся ночами від нестачі повітря, в поту або якщо вас постійно хилить на сон вдень. У вас може бути синдром апное уві сні - порушення дихання, яке підвищує ризик діабету та інсульту. Вам може знадобитися СИПАП-пристрій, який стежить за прохідністю дихальних шляхів під час сну. Якщо ваша вага в порядку і у вас немає апное, можна подумати про піднебінний імплантат чи операції по зміні форми дихальних шляхів.

4. Клацання і хлопки в районі щелепи

Якщо звук гучний і різкий, значить, ваш скронево-нижньощелепний суглоб (шарнір і хрящ в місці з'єднання ваших верхньої і нижньої щелеп), ймовірно, зміщений. «Але це не обов'язково є проблемою», — заспокоює Джеймс Ван Есс, щелепно-лицьовий хірург Клініки Мейо (США).

Зверніться до лікаря, якщо: ваша щелепа заїдає, не відкривається або не закривається до кінця. А якщо ви скрегочете зубами уві сні, задумайтеся про капу, щоб обмежити навантаження на щелепу і зуби, і запобігти зношуванню суглобу та болю в ньому. Загалом, якщо у вас проблеми з щелепою, що не перевантажуйте її: не жуйте жуйку, не їжте бубликів, тягучок і (пробачте) стейків.

5. Легкий свист з носу

«Причина в русі повітря через занадто вузькі пазухи в носі», — пояснює Ішман. Швидше за все, у вас просто злегка закладений ніс. Висякайтеся гарненько, а якщо це не допоможе, просто почекайте, доки це пройде само, або ж спробуйте промити ніс розчином солі чи використати стероїдний спрей для носу.

Зверніться до лікаря, якщо: такий свист з'явився відразу після травми. Правий хук по обличчю або занадто старанне колупання в носі може призвести до розриву перегородки - появі отвору в тонкій стінці між ніздрями, а це може потребувати хірургічного втручання.

6. Гудіння, дзижчання або дзвін у вухах

«Виникаючий і швидко минаючий легкий дзвін або гудіння у вухах - це результат хибної обробки мозком деяких електричних сигналів як звуків», — так пояснює це явище Семюел Селезнік, заступник завідувача кафедри отоларингології медичного коледжу Вейл-Корнелл (Корнеллський університет, США). Причиною може бути пошкодження внутрішнього вуха, так що використовуйте затички в галасливих місцях.

Зверніться до лікаря, якщо: дзвін не проходить і чутний лише в одному вусі. Це може вказувати на інфекцію або захворювання внутрішнього вуха. І все ж в більшості випадків хвилюватися не варто. Саме мине.

7. Стукіт серця у вухах

Це називається пульсуючим дзвоном у вухах. «Або у вас підвищена чутливість до звуків, або, по якійсь причині, ваш кровообіг став гучнішим», — говорить Девід Ейзенман, професор кафедри отоларингології медичного факультету Університету штату Меріленд (США).

Зверніться до лікаря, якщо: у вас таке буває часто або постійно. Якщо проблема пов'язана з кровообігом, це може бути серйозно. Також причиною може бути підвищений тиск спинномозкової рідини, що може призвести до, наприклад, сліпоти. Однак, якщо проблема в ваших вухах, то все не так страшно. Звичайна вушна пробка іноді призводить до таких наслідків.

8. Клацання в горлі

Можуть бути ознакою неврологічного захворювання, що впливає на контроль над м'язами, наприклад хвороби Паркінсона. Ще однією причиною може бути збільшений щитовидний хрящ. Лікується операцією.

Зверніться до лікаря, якщо: ваше горло клацає, коли ви ковтаєте. «На жаль, цей симптом зустрічається досить рідко, багато отоларингологів тільки розводять руками», — коментує Маршалл Сміт, професор отоларингології медичного факультету Університету штату Юта (США). У цьому випадку він радить звернутися в спеціалізовану клініку.

9. Гучний хлопок, коли ти засинаєш або ж прокидаєшся

Симптом, відомий як синдром вибухаючої голови. Люди описують звук як потужний вибух, розряд блискавки, гучний хлопок петарди і т. п. Це може бути неприємно і страшно, але це абсолютно не шкідливо. Єдиної думки про причини у вчених поки немає.

Зверніться до лікаря, якщо: у вас є такий симптом. Він може вказувати на проблеми зі сном у цілому.

10. Клацання або хлопки в плечі

Якщо звуки не супроводжуються больовими відчуттями, то, швидше за все, вони нешкідливі. Біль може вказувати на тендиніт, бурсит або розрив обертальної манжети плеча.

Зверніться до лікаря, якщо: звуки супроводжуються болем. Можливо, вам показана фізіотерапія, спрямована на реабілітацію обертальної манжети плеча.

11. Клацання або хлопки в лікті

Як і з іншими суглобами, звуки можуть бути викликані невеликими механічними проблемами в лікті. «Ще одна причина - потовщення і затвердіння суглобу», — говорить Скотт Штейнман, професор ортопедії Клініки Майо. Ці проблеми не викликають побоювань, якщо не супроводжуються больовими відчуттями.

Зверніться до лікаря, якщо: ваш лікоть болить, коли ви рухаєте рукою, або якщо суглоб заїдає. Потовщення суглобу можна видалити. Біль може бути також викликана артритом, з лікуванням якого теж не варто затягувати.

12. Кашель із хрипом

Якщо твій кашель супроводжується хрипом на високих тонах, це може бути астма. Алергени призводять до набрякання гортані і звуження дихальних шляхів. До речі, якщо такий симптом виникає після тренування, по бережіться - значить, фізичні навантаження провокують астматичний напад.

Зверніться до лікаря, якщо: у вас з'явився такий симптом. Або якщо простий кашель триває більше чотирьох тижнів або заважає вам спати. Сподіваємося, що вам не треба окремо говорити про необхідність звернутися до лікаря в тому випадку, якщо ви кашляєте кров'ю. Це не жарти.

Джерело: Men's'Health
Причини постійної втоми та відсутності енергії
6 міфів про метаболізм
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts