fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Вкусив кліщ? Що робити?

Вкусив кліщ? Що робити? Вкусив кліщ? Що робити?

Сезон кліщів в розпалі, і один з них дуже «прив'язався» до вас? Не поспішайте панікувати! Між укусом і зараженням хворобою Лайма зазвичай проходить 36 годин. Що це означає: якщо ви помітили кліща і витягли його до цього моменту, ризик зараження буде мінімальним. Як же його витягнути і що робити на майбутнє: Видалення

За допомогою тонкого пінцету обхопіть кліща якомога ближче до поверхні своєї шкіри і тягніть його рівно вгору з рівним прикладанням сили, не висмикуйте його різко! Викручування кліща може призвести до «поломки» його щелеп, які можуть так і залишитися під шкірою (якщо так і сталося, знову ж таки: не панікуйте! Це неприємно, але небезпеки не представляє, така колючка вийде з часом сама). Продезінфікуйте місце укусу і руки за допомогою медичного спирту або води й мила.

Перевірка

Якщо ви знайшли на собі одного кровопивцю, можливо, десь криється і інший. Перевірте все тіло за допомогою ручного або напольного дзеркала, звернувши особливу увагу на область під колінами, шкіру на голові, під пахвами і навіть між сідницями і геніталіями.

За бажанням: аналіз

Сфотографуйте шкідника, особливо, якщо він виглядає вгодованим і відправте на аналіз, вказавши місце, де ви з ним «зустрілися» (наприклад, на сайт tickspotters.org). Для додаткової гарантії приклейте його до паперу за допомогою прозорої ізоляційної стрічки або опустіть в медичний спирт, щоб точно вбити, і перекладіть в пластиковий пакет, який закривається. Надішліть на експертизу і дізнайтеся результати, чи був він носієм хвороби Лайма. Якщо так, скоріше до лікаря!

Напоготові

Висип або грипоподібні симптоми - легкий жар, ломота, озноб і втома - можуть проявитися через місяць після зараження. Помітили ці ознаки - терміново до лікаря, навіть якщо ви не помітили укусу, але відвідували «лаймову» область. Лікар проведе огляд і зробить аналіз крові. Прояв хвороби в результатах аналізу крові може зайняти тижні, тому, навіть якщо результати прийшли негативними, але симптоми залишилися, зверніться повторно або до іншого лікаря.

Ви захворіли? Що тепер?

Більшість людей відновлюються після курсу антибіотиків (чим швидше його почати, тим краще). Однак близько 20% пацієнтів відчувають слабкість і м'язово-суглобові болі протягом 6 і більше місяців. В цьому випадку вам можуть знадобитися додаткові ліки і терапія. 

Безкоштовний продукт для краси волосся
Мішки під очима: які засоби працюють?
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts