fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Вітамін D для здоров'я і краси

D3

​Антиоксидант і головний вітамін краси, найбільш недооцінений компонент нашого раціону, який відповідає і за схуднення, і за імунітет, і навіть за блиск в очах. Усе це – про вітамін D, справжню суперзірку у питанні жіночого здоров'я.

Що таке вітамін D?

Організм людини сам виробляє вітамін D. Це відбувається під дією ультрафіолетових променів на шкіру. Особливістю вітаміну D є те, що він належить до групи вітамінів і водночас має деякі функції гормону.

Якщо ви перебуваєте тривалий час на сонці, то вам пощастило і, можливо, вживати вітамін D додатково вам не потрібно. Утім, на широті, на якій знаходиться Україна, у період з жовтня по квітень вітамін D в організмі взагалі не утворюється, враховуючи кількість сонячних променів, що надходять на поверхню Землі. Тому населення країни потребує альтернативних джерел цього вітаміну.

А як же стереотипи?

Раніше вважали, що вітамін D потрібен дітям, щоб уникнути рахіту, а дорослим — для зміцнення кісток. Дослідження останніх років довели, що без вітаміну D не тільки слабшають кістки, але й старіє шкіра, може порушуватися менструальний цикл, знижується імунітет, погіршується настрій, спостерігаються проблеми з вагою і лібідо, ми заледве переносимо навантаження і стрес. Словом, не буде перебільшенням сказати, що речовиною XXI століття оголошено «сонячний» вітамін D. В останні два десятиліття він пройшов шлях від визнання його важливості не тільки для здоров'я кісток, але і для профілактики або лікування сотень захворювань — від депресії до раку.

Сьогодні лікарі перевіряють рівень вмісту вітаміну D у крові у своїх пацієнтів і, у разі його дефіциту, рекомендують приймати відповідні препарати: у капсулах для дорослих і в краплях на водній основі для дітей.

Тим часом останні дослідження показують, що в Україні 95% населення страждає на дефіцит вітаміну D. Тому більшість прогресивних фахівців, перш ніж призначити лікування, скажімо, від артриту, роблять тест на рівень вітаміну D: найчастіше нормалізація його у крові і стане оптимальним лікуванням або профілактикою багатьох захворювань.

На що впливає вітамін D?

  1. Метаболізм. За допомогою вітаміну D можна реально схуднути. Він діє як прогормон і регулює вуглеводний обмін. Вітамін D потрібен жінкам для покращення обміну речовин, зниження маси тіла, поліпшення роботи серцево-судинної системи.
  2. Вітамін D – головний вітамін для підвищення жіночого лібідо. Той самий блиск в очах — це якраз історія з цієї опери.
  3. Поліпшення настрою і позбавлення депресії. Ще один симптом нестачі вітаміну D — депресія, необґрунтований смуток і зневіра. Але, як тільки організм отримає потрібну кількість речовини, усі ці проблеми безслідно зникнуть.
  4. Заряд енергії. Вітамін D — найкращий засіб від підвищеної стомлюваності.
  5. Збереження краси і молодості. У холодну пору року наші волосся, шкіра і навіть нігті страждають від нестачі сонячного проміння: стають ламкими, сухими, швидко старіють. Улітку брудне повітря, засмага, сонцезахисні креми також впливають на красу і молодість. Вітамін D — безпечний спосіб отримувати дозу сонця навіть узимку.
  6. Зміцнення кісток. Допомога у загоєнні переломів — це все він, наш незамінний помічник. Адже ми накопичуємо свою кісткову масу тільки до 30 років, а потім лише витрачаємо. А без вітаміну D засвоєння кальцію дорівнює 10-15%.
  7. Лікування різного роду захворювань — включно з профілактикою онкології. Доведено, що прийом вітаміну D є ефективною профілактикою близько 60% ракових захворювань. Зокрема і найпоширеніших з них — раку товстої кишки і раку грудей.

Де є вітамін D?

По-перше, це сонце, сонце і ще раз сонце. Також вітамін D частково можна отримати з продуктів — вершкового масла, сиру, молока, печінки, яєчного жовтка, жирної риби. Але для цього кожен день потрібно споживати по кілограму масла або по 100 літрів молока. Це фізично неможливо.

Професор Бостонського університету Майкл Холік — фахівець №1 у світі у сфері лікування і профілактики захворювань, пов'язаних з дефіцитом вітаміну D, — рекомендує приймати дорослим 1500-2000 міжнародних одиниць (МО) вітаміну D на день. При цьому для людей з підвищеною масою тіла дозу потрібно збільшувати у 2-3 рази.

Для українців таке медикаментозне коригування рівня вітаміну D є не менш актуальним. Останні дослідження показали, що 81,8% дорослого населення країни мають гостру нестачу вітаміну D в організмі, 13,6% - недостатню його кількість. І тільки у 4,6% відзначено нормальний рівень вітаміну D. По суті, 95% українців страждають на дефіцит вітаміну D.

Тому при грамотному підході та правильному дозуванні можна значно поліпшити своє здоров'я і одночасно помітно погарнішати. 

Причини дефіциту вітаміну D
Перевір себе. Чи віриш ти у 6 міфів про вітамін D?

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts