fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Відсутність продовольчої безпеки: причини та способи вирішення, від експертів

Відсутність продовольчої безпеки: причини та способи вирішення, від експертів Відсутність продовольчої безпеки: причини та способи вирішення, від експертів

За даними Міністерства сільського господарства США (USDA), кожен дев'ятий американець не мав продовольчої безпеки в 2018 році, що еквівалентно 37 мільйонам людей. Однак проблема відсутності продовольчої безпеки існує в усьому світі та часто є продуктом системних і екологічних проблем. Через розмаїття причин відсутності продовольчої безпеки немає єдиного рішення - замість цього необхідний цілісний підхід для стійких змін.

Що таке відсутність продовольчої безпеки?

Існує кілька визначень відсутності продовольчої безпеки, але по своїй суті відсутність продовольчої безпеки - це відсутність доступу до продовольства через брак ресурсів або економічні обмеження.

"Важливо розуміти, що відсутність продовольчої безпеки і голод - це не одне і те ж," - говорить Чарльз Платкін, доктор філософії, доктор медицини, магістр охорони здоров'я, виконавчий директор Центру продовольчої політики Хантер-коледжу Нью-Йорка. "Хтось може відчувати відсутність продовольчої безпеки, не будучи голодним.' Вони не є взаємозамінними."

Міністерство сільського господарства США визначає відсутність продовольчої безпеки як "економічний і соціальний стан на рівні домогосподарства з обмеженим доступом до їжі, в той час як голод - це фізіологічний стан індивідуального рівня, який може бути результатом відсутності продовольчої безпеки".

Що таке продовольчі пустелі?

Відсутність продовольчої безпеки часто асоціюється з продовольчими пустелями чи районами з обмеженим доступом до недорогих і здорових варіантів харчування. Продовольчі пустелі - звична справа в містах, де обмежені як землі для вирощування продуктів харчування, так і доступ до продуктових магазинів.

"Навіть якщо в місті є велика мережа продуктових магазинів, вона може знаходитися в 30-50 км від даного району", - говорить Макс Скоппеттон, директор з досліджень і розвитку в компанії Plant Group, яка займається екологічним дизайном. Оскільки більшість людей, які мешкають в міських районах, користуються громадським транспортом, доступ до цих супермаркетів незручний і може коштувати дорого. В результаті їм доводиться покладатися на невеликі магазинчики на перетині вулиць, які не завжди пропонують свіжі чи поживні продукти.

Хоча міста частіше асоціюються з продовольчими пустелями, Скоппеттон говорить, що вони можуть існувати і в сільській місцевості.

А як щодо продовольчих апартеїдів?

Зовсім нещодавно фермер і активістка продовольчої справедливості Карен Вашингтон почала називати продовольчі пустелі продовольчими апартеїдами, говорячи про те, що вони неприродні.

"Ці спільноти є наслідком соціальної нерівності," розповідає Бріанна Аррінгтон, сертифікований тренер з харчування та інструктор з питань сталого розвитку.

Ця назва походить від нерівномірного розподілу продовольчої системи за расовою, географічною, релігійною та економічною ознаками. Іншими словами, продовольчі апартеїди не є результатом випадковості. Вони є продуктом давньої системної несправедливості.

Які спільноти найбільше страждають від відсутності продовольчої безпеки?

"Хоча географічне положення, райони, зачеплені зміною клімату, стихійними лихами та деградацією грунтів, всі є прибічниками, наші чорні та коричневі громади страждають непропорційно сильно," говорить Бріанна Аррінгтон.

Відповідно до одного дослідження 2018 року, структурний расизм або "сукупність способів, якими громади сприяють расовій дискримінації за допомогою взаємо підсилюючих несправедливих систем", створив як соціальні, так і економічні проблеми для чорношкірих і коричневих громад. Ці відмінності призводять до більш високих показників відсутності продовольчої безпеки серед расових і етнічних груп.

"Відсутність доступу до їжі має каскадний ефект: недоїдання, проблеми зі здоров'ям через складні режими харчування, заклик до зовнішньої медичної/харчової підтримки, яка найчастіше виявляється недоступною в фінансовому відношенні," пояснює Бріанна.

За її словами, відкриття більшої кількості магазинів здорової їжі в громадах, де переважають чорні та коричневі, не вирішить проблему, так само як і окремий громадський сад або освітні семінари з питань здоров'я. "Необхідно взяти до уваги більш серйозні проблеми раси, економіки, географії, по відношенню до культур, які в результаті були створені."

Зміна клімату також впливає на доступ до здорової їжі

"Неможливість зростання внаслідок клімату та якості ґрунтів спричиняє продовольчу небезпеку," говорить Скоппеттон. У міру того як сільськогосподарські угіддя в усьому світі стають непридатними для вирощування певних культур (в результаті екстремальних погодних умов, зміни режиму опадів, глобального потепління, інвазивних видів шкідників або деякої комбінації всіх цих факторів), проблеми продовольчої несправедливості будуть ставати все більш актуальними.

Традиційне великомасштабне сільське господарство посилює ці проблеми, сприяючи знищенню земель та вирубці лісів, забрудненню джерел води, шкоді здоров'ю грунту та зниженню якості повітря.

За словами Бріанни, економічно неблагополучні спільноти зазвичай першими страждають від цих кліматичних факторів (див. також: екологічний расизм).

Що потрібно зробити для вирішення цих проблем?

Очевидно, що проблеми відсутності продовольчої безпеки носять комплексний і системний характер. Щоб ефективно їх вирішувати, важливо розглянути поєднання короткострокових, малих і довгострокових, великомасштабних рішень:

1. Індивідуальні та суспільні рішення

Співзасновник Plant Group Остін Аррінгтон передбачає, що на невеликому рівні люди, що живуть в містах, можуть займатися вирощуванням та розповсюдженням свіжої, здорової їжі. Це може означати волонтерство в громадському саду чи пошук місця на даху або підвіконні для вирощування їжі.

Проте, "наскільки маломасштабні підходи необхідні для громадських садів, ми не повинні ігнорувати цю більш велику існуючу продовольчу інфраструктуру", - говорить Остін, додаючи, що зміни в освіті та політиці мають вирішальне значення для створення стійких рішень. Це означає, що для окремої людини голосування за політиків, на порядку денному яких стоїть питання про продовольчу справедливість, - ще один спосіб допомогти підтримати зміни.

Тим не менше, "ви не можете бути зовнішньою організацією, яка приходить до громади та наказує що їм їсти", - говорить він. Це може лише підсилити недовіру. "Вам потрібно спиратися на існуючі культури та культури харчування, і підтримувати життя рослин у цих системах".

2. Рішення в області політики та міського планування

Крім того, за словами Остіна, багато людей в громадах з відсутністю продовольчої безпеки вже знайомі з рослинами, їжею і вміють готувати чудові та здорові страви. Їм потрібен доступ до землі. "Тут нам потрібно співпрацювати з Департаментом парків, щоб оживити пустелі та дахи". Дахи - це останній рубіж харчування, пояснює він.

Поряд з пошуком доступу до землі, просвітлення молодого покоління про більш складні процеси сільського господарства, включаючи тестування якості води та грунту, може мати великий вплив в майбутньому і може сприяти майбутній кар'єрі в сільському господарстві. "Я вірю в економіку "зелених комірців" як практичний спосіб змусити людей працювати і отримувати хорошу заробітну плату, будуючи стійку інфраструктуру, яка нам буде потрібна протягом наступних ста років або близько того", - говорить він.

Навчання правильним методам управління грунтами та альтернативним методам управління земельними ресурсами, таких як відновлювальне землеробство або пермакультура, також може допомогти керувати (і потенційно змінити) негативні наслідки зміни клімату. "Це також збільшує біорізноманіття грунту, що має вирішальне значення для виживання людини та може використовуватися на землях, непридатних для іншого сільського господарства", - сказав раніше лікар функціональної медицини, доктор медичних наук Марк Хайман.

Ці методи в поєднанні зі справедливою політикою можуть допомогти в забезпеченні довгострокової продовольчої безпеки та стабільності.

Підсумок

Відсутність продовольчої безпеки - це відсутність доступу до здорової їжі. Області відсутності продовольчої безпеки - зазвичай звані продовольчими пустелями або, останнім часом, продовольчими апартеїдами - безпосередньо пов'язані з бідністю і найчастіше є продуктом системного расизму. Зміна клімату та широкомасштабні методи ведення сільського господарства можуть посилити проблеми відсутності продовольчої безпеки, обмежуючи можливості вирощування поживних культур. Єдиний спосіб знайти стійке рішення - це цілісний підхід і розгляд всіх сторін цієї складної проблеми.
 
Прекрасний симбіоз між Аюрведою та Йогою
Краща нова методика для схуднення 2019 року

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts