fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Ваш головний біль в умовах карантину може бути пов'язаний з кишечником, і що з цим робити

Ваш головний біль в умовах карантину може бути пов'язаний з кишечником, і що з цим робити Ваш головний біль в умовах карантину може бути пов'язаний з кишечником, і що з цим робити

Чи були у вас сильні головні болі в цьому році? Ваш кишечник може мати до цього якесь відношення.

Хоча здоров'я кишечника, стрес і головний біль можуть здаватися незалежними проблемами, вони часто взаємопов'язані. Кишечник часто вважається "другим мозком", тому що він контролює все, від настрою до травлення і функціонування імунної системи.

У розпал пандемії шкідливі звички та стрес можуть завдати серйозної шкоди вашому кишечнику. Через вісі кишечник-мозок все, що відбувається в кишечнику, також може впливати на мозок, включаючи утворення головних болів.

Як здоров'я кишечника може вплинути на головні болі

"Дисбактеріоз кишечника (або дисбаланс в ваших здорових кишкових бактеріях) є основною причиною не тільки головного болю, але в першу чергу мігрені," говорить інтегративний невролог, доктор медицини, Ромі Муштак.

На додачу до цього стресові ситуації, такі як пандемія, можуть спричинити емоційне переїдання, фрагментацію сну та погіршення психічного здоров'я. "Це може призвести до поганого вибору продуктів харчування і звичок а, отже, до болю в кишечнику, запалення і головного болю," говорить сертифікований невролог і член колективу MBG, доктор медицини, Ілен С. Рухой.

Як керувати цими симптомами

Перш за все, важливо відвідати невролога, який зможе діагностувати головний біль і допомогти відрізнити головний біль через загальну напругу від часто ігнорованої, більш серйозної мігрені.

Після того, як ви попрацювали з лікарем і виключили останнє, керування стресовими головними болями може початися в кишечнику. Ось кілька схвалених експертами порад, які допоможуть:

1. Дотримуйтеся дієти, багатої поживними речовинами

Різноманітна та багата поживними речовинами дієта з високим вмістом клітковини, пробіотиків і пребіотиків може допомогти плекати бактерії в мікробіомі кишечника. Якщо мігрень не проходить, Рухой рекомендує елімінаційну дієту, щоб визначити конкретні продукти, які можуть заважати здоров'ю кишечника та потенційно спричиняти головні болі. "Важливо знайти лікаря, який допоможе вам вибрати відповідну елімінаційну дієту," - додає вона.

2. Прийміть пробіотик

Добавки з пробіотиками вводять корисні бактерії в мікробіом кишечника, допомагаючи збалансувати будь-який дисбактеріоз.* Відомий лікар-інтегратор Роберт Раунтрі, доктор медицини, любить думати про них як про "хороших поліцейських, а хороші поліцейські можуть стежити за поганими хлопцями," - сказав він раніше.

Зверніть увагу на реакцію вашого організму: якщо після прийому пробіотика ви починаєте відчувати себе менш вздутими, менш загазованими і т. д., це, ймовірно, означає, що він працює.* Потім оцініть, чи почали зменшуватися ваші головні болі. Якщо так, то це гарна ознака того, що дисбактеріоз кишечника був однією з причин.

3. Тест на харчову чутливість

Щоб розібратися в дисбактеріозі кишечника, Муштак рекомендує пройти обстеження на предмет можливих причин запалення. "Клінічна оцінка може включати тестування харчової чутливості, скринінг на інфекцію Helicobacter pylori, синдром подразненого кишечника й інші причини запалення," - говорить вона. На цьому етапі може виявитися корисною робота з довіреним лікарем або гастроентерологом.

Підсумок

В умовах COVID-19 і днів, проведених в карантині, можна легко відчути себе пригніченим і розвинути звички, що викликають запалення в кишечнику. Це також може призвести до додаткових головних болів від напруги.

За допомогою лікаря або невролога можна розібратися в корені цих проблем. Може бути корисним почати підтримувати здоров'я кишечника та керувати рівнем стресу.  

Відчуваєте переїдання? Спробуйте цей аюрведичний м...
Ця 10-хвилинна послідовність занять йогою - ідеаль...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts