fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Вагітним жінкам слід підвищувати рівень вітаміну D в організмі

vitamin-d-3-trimestre_3_1

 У результаті нещодавніх досліджень було виявлено, що вагітним жінкам потрібно підтримувати оптимальний рівень вітаміну D в крові, оскільки це може сприяти зниженню ризику розвитку розсіяного склерозу і аутизму у їхніх майбутніх дітей.

На основі досліджень у фокус-групах датські науковці виявили, що діти, народжені у матерів з найнижчим рівнем вітаміну D, удвічі більше ризикували захворіти на розсіяний склероз, ніж немовлята, народжені у матерів з найвищим рівнем вітаміну D у крові. Отож дослідники дійшли висновку, що низька концентрація вітаміну D у новонароджених прямо пов'язана з високим ризиком розвитку розсіяного склерозу.

Раніше, цього року, Фінська когорта з питань материнства (Finnish Maternity Cohort) провела подібні дослідження, результати яких теж підтвердили той факт, що дефіцит вітаміну D у майбутніх матерів на ранніх термінах вагітності вдвічі збільшує ризик виникнення розсіяного склерозу у немовлят порівняно з матерями, які не мали дефіциту вітаміну D у крові.

Крім того, необхідність додаткового вживання вітаміну D вагітними жінками підтверджено й у наукових працях, присвячених аутизму та нещодавно опублікованих у журналі «Молекулярна психологія». Було виявлено, що дефіцит вітаміну D прямо пов'язаний з появою ознак аутизму у шестирічних дітей. Автори дослідження дійшли висновку, що прийом жінками вітаміну D під час вагітності може зменшити ризик захворювання на аутизм у їхніх дітей.

На думку доктора Рейнольда Віта, наукового консультанта Товариства вітаміну D та колишнього професора Університету Торонто, додаткові дози вітаміну D зменшують не лише ризик виникнення розсіяного склерозу та аутизму, а й ризик передчасних пологів.

Вчені вважають, що оптимальний рівень вітаміну D в організмі людини, зокрема і у вагітної жінки, має становити 28,8–43,2 нг/мл. Канадським вагітним жінкам, особливо взимку, рекомендують уживати 4 000 МО вітаміну D на добу. Через три місяці вживання вітаміну потрібно проконтролювати рівень 25-гідроксівітаміну D у крові та виявити, чи було досягнуто позначки 28,8 нг/мл. Якщо ні — дозу коригують.

2015 року Медичний університет Південної Кароліни спільно з організацією Grassroots Health започаткували проект «Наші діти ЗАРАЗ!». Ця програма спрямована на те, щоб сприяти вагітним жінкам досягти оптимального рівня вітаміну D у крові: 28,8 нг/мл і вище. За основу програми було взято дослідження доктора Холіка та доктора Вагнера. Програма має на меті започаткувати методику, яку б застосовували у клініках по всьому світі.

Згідно з дослідженнями та порадами Інституту медицини та охорони здоров'я Канади, максимально допустима добова доза вітаміну D для вагітних жінок становить 4 000 МО. Ця доза вважається оптимальною та не викликає жодних негативних наслідків для здоров'я. Попередні дослідження довели ефективність та безпечність уживання саме 4 000 МО вітаміну D3 на добу.

Товариство вітаміну D закликає медичних працівників призначати вагітним жінкам уживання 4 000 МО вітаміну D3 на добу. Це безпечний, простий та недорогий спосіб, який може гарантувати новонародженим шанс на здорове та щасливе життя.

Довідка від Енциклопедії вітаміну D

Основна перевага нормального рівня вітаміну D3 для вагітних — у першому триместрі вагітності попереджає виникнення ускладнень (токсикози, прееклампсія, гестаційний діабет тощо). На пізніх термінах вагітності це переваги як для мами (попередження передчасних пологів, кесаревого розтину, інших ускладнень), так і для дитини (передусім — профілактика рахіту).

В Україні рекомендована доза вітаміну D3 у період вагітності та лактації становить 500 МО/добу. Але, як засвідчують результати останніх досліджень, ці норми є застарілими й потребують перегляду.

Для вагітних у групі ризику (гестоз, ревматизм, артеріальна гіпертензія, хронічні захворювання печінки, нирок; клінічні ознаки гіпокальціємії та порушень мінералізації кісткової тканини) добова доза, згідно з Протоколом МОЗ, становить 1 000–2 000 МО, починаючи з 28-го тижня вагітності.

Як впливає на організм вегетаріанське харчування
Причини дефіциту вітаміну D

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts