fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Уроки з 2020 року: як виховувати посттравматичне зростання

Уроки з 2020 року: як виховувати посттравматичне зростання Уроки з 2020 року: як виховувати посттравматичне зростання

Який це був рік! Якщо дивитися через призму Шести вимірів благополуччя, широко використовуваної та прийнятої моделі благополуччя, стає ясно, що пандемія COVID-19 кардинально вплинула на кожний вимір - професійний, фізичний, соціальний, інтелектуальний, духовний та емоційний. Хоча тяжкість впливу для кожної людини різна, ми всі розділяємо втрати та боротьбу.

Травма приймає різні форми, і якщо ви особисто не пережили травму, ви, ймовірно, будете пов'язані чи вже зараз пов'язані з кимось, хто пережив травму. Часто це пов'язане з важкими чи трагічними наслідками, такими як депресія, самогубство, зловживання наркотиками та посттравматичний стресовий розлад, за оцінками, троє з чотирьох дорослих старше 65 років пережили принаймні одну травмуючу подію у своєму житті.

Існує, однак, зростаючий інтерес і свідчення, які вказують на те, що негаразди та/або травми не обов'язково призводять до ушкодження або дисфункціонального життя. Посттравматичне зростання стосується того, як негаразди можуть стати трампліном для більш високого рівня психологічного благополуччя. Цифри сильно різняться, але дослідження показують, що понад 50% людей, які пережили травму, також повідомляють про посттравматичне зростання.

Як ми трансформуємо боротьбу в силу? Відомий філософ XVIII століття Фрідріх Ніцше сказав: "Те, що нас не вбиває, робить нас сильнішими." Це місце для початку, але не тільки акт виживання робить нас сильнішими, але і наші думки, підхід і реакція в міру нашого просування вперед. Посттравматичне зростання передбачає реконструкцію зруйнованого уявного світу. Це можна проілюструвати за допомогою метафори розбитої вази. Уявіть собі, що одного разу ви випадково збили з місця омріяну вазу, і вона розлетілася на дрібні шматочки. Що ви робите? Ви намагалися зібрати вазу як вона була? Ви збираєте шматочки і кидаєте їх у відро для сміття, тому що ваза - це повна втрата? Або ви збираєте красиві кольорові частини та використовуєте їх для створення чогось нового, наприклад, живописної мозаїки?

Коли трапляються негаразди, люди часто відчувають, що принаймні якась їх частина - будь то їх погляди на світ, їх самовідчуття або їх відносини - була розбита. Ті, хто намагається відновити своє життя таким, яким воно було, залишаються зламаними та вразливими. Але ті, хто змирилися з поломкою і будують себе заново, стають більш стійкими та відкритими для нового способу життя.

Пандемія COVID-19 глибоко торкнулася і зруйнувала багато галузей, що призвело до різкого безробіття і змін в нашому способі життя. Ви готуєтесь знову скласти вазу як було? Ви помітили, що готуєтеся "повернутися" і просто дожити до нормального стану? Як ви можете підібрати свої красиві шматочки та створити щось нове? Які області вам потрібно вивчити та відкрити, щоб зробити перший крок вперед? Виставлення та охоплення погляду на життя, заснованого на вірі в те, що ми можемо контролювати нашу реакцію на негаразди та "рости через те, через що ми проходимо", - це шлях до більш повноцінного життя.

За словами Стівена Джозефа, автора книги "Що нас не вбиває": Згідно Нової психології посттравматичного зростання, наступні три переваги часто з'являються після травматичної події.

  1. Ближчі відносини. Наприклад, люди описують, що вони стали більше цінувати своїх друзів і родину, відчувають підвищене почуття співчуття до інших і прагнуть до більш близьких відносин.

  2. Більш глибоке самоусвідомлення. Наприклад, розвиток мудрості, особистої сили та вдячності, можливе, в поєднанні з більшим прийняттям своїх вразливостей і обмежень.

  3. Підвищення сенсу життя. Наприклад, знайти нову оцінку кожного нового дня, переоцінити своє розуміння того, що дійсно важливе в житті, стати менш матеріалістичними та більш здатними жити сьогоденням.

Якщо минулий рік позначився на вас, запаліть своє зростання наступними діями:

  • Інвестуйте в свій особистий фундамент, залучаючи більше позитивного досвіду за рахунок використання доказової діяльності, "Три хороші речі." Протягом восьми тижнів в кінці дня записуйте три хороших події, великі чи малі, які відбулися в той день і чому вони відбулися.
  • Використовуйте зазначені вище переваги посттравматичного зростання в якості дорожньої карти для власного зростання, вибираючи одну перевагу щотижня, на якій ви будете зосереджуватися і самостійно вивчати.
  • Виберіть зростання і приведіть в дію віру в те, що ви можете контролювати свою власну поведінку - не обов'язково поведінку інших або події навколо вас, - але свої думки та поведінку. Тому, незалежно від того, що відбувається навколо вас, яким би поганим це не було, з вами все буде в порядку.

Віктор Франкл, шанований психіатр, письменник і виживший у нацистському таборі смерті Освенцім, поділився цим ключовим моментом в своїй книзі "Людина в пошуках сенсу": Сили, що знаходяться поза вашим контролем, можуть забрати все, чим ви володієте, крім одного - вашої волі вибирати, як ви реагуєте на ситуацію. Ви не можете контролювати те, що відбувається з вами в житті, але ви завжди можете контролювати те, що ви відчуваєте, і що робити з тим, що з вами відбувається.   

Як залишатися здоровими протягом свят - поради ві...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts