fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Цукор змінює хімію мозку лише через 12 днів

Цукор змінює хімію мозку лише через 12 днів Цукор змінює хімію мозку лише через 12 днів

Нове дослідження на свинях показало, що споживання цукру змінює схему обробки заохочень мозку подібно до наркотиків, що викликають звикання.

Всякий раз, коли ми дізнаємося щось нове або відчуваємо щось приємне, система заохочень нашого мозку активується. За допомогою природних хімічних речовин для мозку, кілька областей мозку спілкуються одна з одною, щоб допомогти нам вивчити та повторити поведінку, яка покращує наші знання і благополуччя.

Спираючись на нейротрансмітер дофамін, система заохочень допомагає пояснити кілька типових людських переживань, таких як закоханість, сексуальне задоволення і насолоду часом проведеним з друзями.

Однак деякі речовини, такі як наркотики, захоплюють систему заохочень мозку, «штучно» активуючи її. Механізм, що лежить в основі залежності, - постійно повторювати поведінку, яка шукає задоволення.

Але чи є цукор такою речовиною? І якщо так, то чи допомагає це пояснити пристрасть до солодкої їжі?

Американський вчений по імені Терон Рендольф ввів термін «харчова залежність» в 1950-х роках, щоб описати навязливе споживання певних продуктів, таких як молоко, яйця і картопля.

З тих пір дослідження, які вивчають цю концепцію, дали неоднозначні результати, і деякі експерти стверджують, що розмови про харчову залежність дещо затягуються.

Нові дослідження допомагають пролити певне світло на це питання, так як Майкл Вінтердал, доцент кафедри клінічної медицини в Орхуському університеті в Данії, і його колеги вивчили вплив споживання цукру на схему заохочення в мозку свиней.

Дослідники опублікували свої висновки в журналі Наукові доповіді.

'Основні зміни' після 12 днів

Вчені проаналізували ефекти споживання цукру на семи Геттінгенських міні-свинях, використовуючи складні методики ПЕТ-візуалізації з агоністами опіоїдних рецепторів та антагоністами дофамінових рецепторів для дослідження систем заохочень мозку тварин.

Команда надала міні-свиням доступ до розчину сахарози протягом 1 години впродовж 12 днів поспіль, а потім повторила сканування через 24 години після останньої дози цукру.

У підгрупі з п'яти міні-свиней команда застосувала додатковий сеанс сканування ПЕТ після першого впливу цукру.

"Лише після 12 днів прийому цукру ми змогли спостерігати серйозні зміни в дофаміновій та опіоїдній системах мозку", - повідомляє Вінтердал.

"Насправді опіоїдна система, яка є тією частиною хімічного складу мозку, яка пов'язана із самопочуттям і задоволенням, активізувалася вже після самого першого прийому", - додає провідний автор дослідження.

Зокрема, відбулися зміни в «стріатумі, прилеглому ядрі, таламусі, мигдалині мозочка, поясній звивині та префронтальній корі головного мозку» після прийому цукру.

Чому цукор врешті-решт може викликати звикання

Отримані результати, роблять висновок дослідники, натякають на те, що "продукти з високим вмістом сахарози впливають на схему заохочення мозку способами, аналогічними тим, які спостерігаються при споживанні наркотичних засобів".

Провідний дослідник пояснює, що результати суперечили його початковим очікуванням. "Немає сумнівів у тому, що цукор володіє кількома фізіологічними ефектами, і є багато причин, через які він не корисний".

"Однак у мене були сумніви щодо впливу цукру на наш мозок і поведінку, і я сподівався вбити міф". - Продовжує він, підкреслюючи захоплюючі аспекти споживання цукру.

"Якщо цукор може змінити систему заохочення мозку лише через 12 днів, як ми бачили зі свинями, ви можете уявити, що природні стимули, такі як навчання чи соціальна взаємодія, відсуваються на другий план і замінюються цукром та/або іншими "штучними" стимулами."

Майкл Вінтердал

"Ми всі шукаємо прилив допаміну, і якщо щось дає нам кращий або більший удар, то це саме те, що ми вибираємо", - пояснює він.

Чи актуальні моделі свиней?

Дослідники також пояснюють свій вибір міні-свиней в якості моделі для вивчення впливу цукру на мозок.

Вони говорять, що в попередніх дослідженнях використовувалися щури, але навіть якщо у цих гризунів є схильність до цукру, їх гомеостатичні механізми, які допомагають регулювати збільшення ваги та метаболізм, "значно відрізняються від таких у людей".

"Звичайно, було б ідеально, якби дослідження можна було проводити на самих людях, але людей важко контролювати, і рівні дофаміну можуть модулюватися низкою різних чинників," - пояснює Вінтердал.

"На них впливає те, що ми їмо, граємо ми в ігри на своїх телефонах або вступаємо ми в нові романтичні відносини в середині випробування, що може призвести до значної зміни даних."

"Свиня є хорошою альтернативою, оскільки її мозок складніший за мозок гризуна, і [...] досить великий для того, щоб отримувати зображення глибоких структур мозку за допомогою сканерів мозку людини."

Чи володіє куркума протираковими властивостями?
Кето дієта: одно тижневий план харчування та порад...

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts