fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Три способи поліпшити пам'ять без нудних тренувань

Три способи поліпшити пам'ять без нудних тренувань

​Перевантажені роботою, замучені стресами і недосипом жителі мегаполісів часто скаржаться: вийшов з кухні в кімнату - і вже не пам'ятаю, навіщо йшов.

А вже вивчити квитки для здачі іспиту на отримання автоправ, визубрити домашнє завдання на курсах іноземних мов - і зовсім біда. Як показали нові дослідження кількох серйозних наукових інститутів, рутинний процес тренування пам'яті можна замінити надихаючою альтернативою!

1. "Весела 20-хвилинка"

В Університеті Лома Лінди в Південній Каліфорнії поставили експеримент: 20 чоловік посадили перед екраном, де крутили смішні відеоролики протягом 20 хвилин. Друга група добровольців провела такий же час в повному спокої, не покативаясь зі сміху. Потім у всіх учасників досвіду взяли зразки слини, щоб перевірити рівень гормонів стресу, а також попросили виконати тести, що характеризують короткострокову (робочу) пам'ять.

Результат ще більше підняв настрій і без того задоволеним глядачам смішного відео: підсумки тестування у них виявилися значно краще, а рівень гормону стресу - кортизолу - істотно нижче. "Трохи гумору - і у вашому організмі скоротиться зміст стресових гормонів, це призведе до зниження кров'яного тиску, у той же час підніме настрій, а в підсумку така комбінація фізіологічних реакцій дасть поліпшення пам'яті", - тішить співавтор дослідження професор Лі Берк.

2. Пишемо від руки - і нехай ноутбук почекає

Психологи Пем Мюллер і Деніел Оппенгеймер з Каліфорнійського університету попросили групу студентів коледжу прослухати лекцію і законспектувати звичним для них шляхом. Потім молодим людям дали тиждень на підготовку до іспиту. Студенти, які робили менше докладних записів, конспектуючи від руки, впоралися із завданням значно краще за своїх однокурсників, які набирали лекції на комп'ютері практично дослівно.

Багато хто з нас давно вже не студенти, однак час від часу виникають ситуації, коли на робочій зустрічі або нараді під рукою не виявляється настільки звичного планшетника (або в ньому сідає батарея). Не відчувайте себе ніяково, а навпаки, сприймайте такі випадки як благо, радять учені. Робіть помітки від руки в блокноті, і ваш мозок скаже спасибі. У тому числі тому, що перед написанням на папері ми активніше ворушимо звивинами, вибудовуємо матеріал в розумі, тренуючи пам'ять. Планшетник ж розслабляє мозок і, як правило, автоматично налаштовує людину на просте стенографування інформації.

3. Тримайте поставу!

Сидіти з прямою спиною нас з дитинства намагаються привчити у школі. А ось професор Ерік Пэппер з Державного університету Сан-Франциско провів серію наукових експериментів, щоб з'ясувати, як пози впливають на формування пам'яті. На прикладі учасників дослідження з'ясувалася цікава закономірність: відчуття безнадійності, безпорадності, безсилля і негативні спогади частіше виникають і довше зберігаються, коли людина сидить, зсутулившись, опустивши голову і очі вниз. Але коли добровольці випрямляли спини і піднімали підборіддя, більшість з подивом відзначали, що важко і практично неможливо пригадати негативні моменти. Зате в такій позі в пам'яті легко спливали позитивні події та відчуття.

Насправді гарна постава покращує здатності мозку запам'ятовувати і хороше, і погане, пояснюють вчені. Оскільки в такому положенні поліпшується кровообіг, мозок краще насичується киснем і працює ефективніше.

До РЕЧІ

А на десерт - зелений чай

У недавньому дослідженні Університету Базеля (Швейцарія) вчені досліджували мозок добровольців після вживання екстракту зеленого чаю. А також проводили тести, які показують рівень короткої, або так званої робочої пам'яті. З'ясувалося, що зелений чай стимулює посилення зв'язків між тім'яної і лобної частками головного мозку, що підвищує когнітивні (розумові) здібності людини і покращує запам'ятовування.

Джерело: Ukr.Media

Гімнастика для хребта - найкращий засіб при сидячо...
Як ефективно очистити організм за допомогою продук...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts