fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Температура без інших симптомів: як лікувати дитину?

емпература без інших симптомів: як лікувати дитину? емпература без інших симптомів: як лікувати дитину?

Зазвичай «супутниками» температури є нежить, кашель, біль у горлі та інші симптоми. А якщо температура «підскочила» просто так? Чи варто бити тривогу? Збивати таку температуру чи ні? Поради батькам.

МОЖЛИВІ ПРИЧИНИ ПІДВИЩЕННЯ ТЕМПЕРАТУРИ БЕЗ ІНШИХ СИМПТОМІВ
Перегрів. Чим меншою є дитина, тим активніше відбувається обмін речовин, відповідно – рівень продукування тепла також є більш високим. Якщо дитину ретельно «закутали» та одягли три пари теплих шкарпеток, не дивуйтеся, що це дуже швидко відобразиться на термометрі. У теплі пори року слідкуйте, щоб дитина не перебувала довго на сонці. У разі перегріву тіло дитини можна омити ледь теплою водою та давати багато пити.

Якщо температура виникла від перегріву, при зміні умов температура має прийти в норму протягом 1-2 годин.

Прорізування зубів. Підвищення температури при прорізуванні зубів не є типовим явищем. Щоб полегшити дитині страждання, використовуйте спеціальні гелі, давайте багато пити, підтримуйте у приміщенні, де вона перебуває, температуру 18-22 °С. Вживати жарознижувальні препарати варто лише якщо температура піднімається вище 38 °С і дитина при цьому почуває себе в'ялою або надто капризує (для цієї мети використовуйте або парацетамол, або ібупрофен).

Інфекція. Через те що деякі інфекції складно розпізнати одразу, при підвищенні температури тіла за відсутності інших симптомів краще звернутися до лікаря для визначення причини. Інфекції бувають вірусними та бактеріальними. Принципова різниця між ними: вірусні інфекції проходять самі, а бактеріальні потрібно лікувати з допомогою антибіотиків.

ЯК «ВПІЗНАТИ» БАКТЕРІАЛЬНУ ІНФЕКЦІЮ?
Бактеріальна інфекція практично завжди характеризується підвищеною температурою та певним симптомом. При отиті – підвищена температура + біль у вусі; при ангіні ­– підвищена температура + біль у горлі; при кишковій інфекції – підвищена температура + понос; при розеолі – підвищена температура + висипка і т.д. 

Як правило, при вірусних інфекціях шкіра дитини рожева, а при бактеріальних – бліда. Якщо 39 °С і вуха червоні, можна не хвилюватися, а от якщо 37,3 °С, проте дитина в'яла та бліда, терміново потрібен лікар.

Лікар КОМАРОВСЬКИЙ

БІЛЬШ ДЕТАЛЬНО ПРО РОЗЕОЛУ
Це захворювання ще називають несподівана екзантема. Найчастіше хворіють діти у віці від 9 місяців до 2 років. Симптоми: різке підвищення температури (38,5 – 39 °С), яка тримається від 3 до 5 днів. Після нормалізації температури у дитини з'являється висипка, яка й означає закінчення хвороби. Розеолу викликає вірус герпесу 6-го типу. 

ЯКЩО ПРИ ПІДВИЩЕНІЙ ТЕМПЕРАТУРІ НЕМАЄ ІНШИХ СИМПТОМІВ ХВОРОБИ?

Одна з найбільш поширених бактеріальних інфекцій, яка у дітей дуже часто не супроводжується жодними симптомами. Це інфекція сечовивідних шляхів. У дітей рідко буває, щоб боліла поясниця або було часте сечовипускання. Тому якщо у дитини є підвищення температури та більше жодних симптомів немає, то зробити клінічний аналіз сечі просто необхідно.

Лікар КОМАРОВСЬКИЙ

ПРО ЩО СВІДЧИТЬ ПІДВИЩЕНА ТЕМПЕРАТУРА ПРИ ХОЛОДНИХ КІНЦІВКАХ?
Підвищена температура при холодних кінцівках свідчить про нестачу рідини в організмі. Тому в даному випадку потрібно якомога більше пити (компот, морс, вода – що більше любить дитина).

Лікування геморою: все, що потрібно про нього знат...
Менопауза і зміни шкіри — десять популярних запита...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts