fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Створіть повноцінне життя

Створіть повноцінне життя Створіть повноцінне життя

Якщо списки справ, безглузда робота та студентський борг змусили вас відчути, що життя позбавлене реальної цілі, ви не самотні. Спробуйте цю практику психолога Sonima, щоб створити корисне та повноцінне життя.

Дорогий Джон,

Коли я був молодшим, я гадав, що наполеглива праця і гарні оцінки приведуть до здобуття повноцінної роботи та допоможуть мені просунутися службовими сходами. Але тепер, пропрацювавши більше десяти років, я виявляю, що проходжу через безглузду роботу, все ще стикаюся з заборгованістю у навчанні та відчуваю, що незалежно від того, як багато я працюю, я топчу воду в ступі й не просуваюсь вперед. Я міг би піти, але переживаю, що кожна корпоративна робота така. Що мені робити?
З повагою, Анонім.

Дорогий Анонім,

Схоже, ви переживаєте боротьбу, в якій бере участь багато молодих людей. Це виклики сучасності, в які ви намагаєтеся пустити міцне коріння і просунутися кар'єрними сходами. Ви засмучені, працюючи на колесах, що крутяться в багнюці, по дорозі, яка здається тупиковою. У той же час ви старанно працюєте, щоб залишатися на роботі та економити на накопиченні студентської заборгованості. Коли ми розглядаємо всі ці фактори разом, стає логічним, ви прийшли до висновку, що ваше життя неповноцінне та позбавлене реального сенсу й цілі. Гадаю, все це здається досить марним.

Проте, в цій боротьбі залишається можливість створити значуще існування для вашого життя. Створення власного існування - це намір, яким ви повинні жити кожного дня. Таке екзистенціальне авторство вимагає, щоб ви були справжнім, творчим, сміливим і активним учасником свого життя.

У вашому питанні виникає дилема, в якій ви повинні обрати між прокладанням нового шляху для себе чи набуттям сенсу у вашій поточній ситуації. У кожного з цих двох шляхів є свої плюси та мінуси. Я пропоную вам виділити час, щоб скласти карту самостійно.

Моя мета - дати вам метод діалектичної поведінкової терапії (ДПТ, як описано Лейном Педерсоном), щоб створити більш повноцінний життєвий шлях. Цей метод заснований на уявленні про те, що люди є створіннями звички та отримують вигоду від послідовних і прогнозованих розпорядків. Тому я рекомендую зберігати незмінним час сну, бадьорості та прийому їжі впродовж тижня.

Однак тіньова сторона розробки послідовного розпорядку полягає в тому, що ви можете занудьгувати та вигоріти. Якщо ви станете занадто жорстким, ви, швидше за все, повстанете проти корисних структур, які ви створюєте. Тому, за словами Педерсона, вам також потрібно наповнити свій розпорядок дня відкритим простором і часом, де ви можете бути творчими та неструктурованими.

Розумієте, у нашому житті існує напруга між тим, що нам потрібно зробити, щоб вижити, і тим, що приносить нам радість та сенс. Щоб повною мірою реалізувати наше відчуття повноцінного життя, ці два полюси повинні існувати в збалансованих відносинах.

Схоже, в даний час ви зосереджені на кінці шкали "потрібно робити", а необхідно на стороні "змістовна діяльність". Тому корисним і негайним кроком вперед буде навмисне повернення в своє життя того, чим ви любите займатися. Якщо ви не знаєте, що це таке, то зараз саме час пограти і поекспериментувати з різними заняттями та подивитися, що приносить вам радість. Будьте допитливими та досліджуйте!

Простий і ефективний спосіб захистити себе від нудьги - включити в свій розклад творчі ігри. В цей час проявляйте спонтанність, пливіть за течією і робіть що-небудь несподіване та захоплююче. Також пам'ятайте, що (крім сну, бадьорості та харчування) кожен день не обов'язково повинен бути ідентичним.

Поза загальними рамками повсякденного розпорядку є інші елементи, рекомендовані в підході до ДПТ, засновані на роботі Педерсона. Наприклад, частина організованого розпорядку дня повинна включати зобов'язання виконувати повсякденні обов'язки. Ви збільшите свій успіх, якщо розділите довгострокові обов'язки на більш дрібні, практичні кроки, які потрібно виконувати щотижня. Тож складайте щоденний, тижневий і щомісячний план дій, щоб гарантувати виконання своїх життєвих обов'язків.

Переконайтеся, що у ваші обов'язки входить діяльність, спрямована на реалізацію ваших життєвих цінностей, цілей і планів. Звертаючи увагу на них, ви почнете помічати зростаюче відчуття задоволення. Інтегруйте щоденні практики, які покращать ваш розум, тіло та духовне благополуччя. Ці практики можуть включати багато різних речей, таких як медитація, йога, фізичні вправи та проведення часу на природі.

Потім подумайте, які ритуали або традиції ви хотіли б додати або відновити в своєму житті. Це можуть бути традиції, пов'язані з порами року, святами чи прості повсякденні, наприклад, ранкова кава чи чай. Можливості безмежні. Запитайте себе, що мене цікавить? Як мені зберегти життя свіжим? Що я можу зробити, щоб розважитися і зайнятися чимось новим, навіть якщо я їду додому іншим маршрутом? Коли ви визначите їх, включіть їх в свій щоденний графік і частіше виконуйте ці дії. Це схоже на те, як покласти гроші в банк, який збільшує вашу життєздатність, і ви можете зняти гроші, коли виконаєте ті "обов'язкові" завдання.

Останній компонент, який описує Педерсон, - це уявлення про здорове, повне та повноцінне життя. Найкраща порада, яку я маю, - тримати в фокусі кінцеві цілі кожен день і в той же час зберігати терпіння, відданість справі та стійкість у своєму прагненні. Ви повинні пам'ятати, що розробка повноцінного життєвого плану та шляху вимагає часу та повторення. Простіть себе, коли ви повернетеся до старих звичок, а потім поверніться до них, не витрачаючи енергії на самооцінку.

Ви можете поміркувати про ведення щоденника чи блокнота, який можете використовувати для позначення вищевказаних компонентів, і мати зону для письма, на яку можна звернутися для підзвітності.

Життя постійно відбувається і буде відбуватися з будь-чиєю участю або без неї. Нас постійно запрошують взяти на себе відповідальність і зануритися в життя, знаючи, що кожен момент дорогоцінний, а завтрашній день не гарантований. Ми ніколи не повинні втрачати ні хвилини!

Дякую, що написали свій запит. Це питання для цілого покоління людей, які прагнуть побудувати значуще та повноцінне майбутнє. Я бажаю вам всього найкращого у вашій подорожі!

З повагою, Джон. 

5 "помилок" під час медитації, які посилюють наші ...
Як зберегти вашу практику з йоги під час свят
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts