fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Сполука в чорниці може допомогти при запаленні кишківника

Сполука в чорниці може допомогти при запаленні кишківника Сполука в чорниці може допомогти при запаленні кишківника

Ягідна сполука може допомогти в боротьбі з ЗЗК, вважають дослідники

Коли з'являються новини про те, що ваші улюблені продукти корисні для здоров'я, це приємний бонус. Останній інгредієнт, який може бути навіть кориснішим, ніж вважалося напочатку? Ні що інше, як улюблена солодка літня чорниця.

Дослідники з Токійського наукового університету витратили роки на вивчення фіто сполук (з'єднань, які надають рослинам позитивного ефекту) в різних продуктах харчування, і на цьому тижні вони опублікували дослідження, в якому було виявлено, що сполука в чорниці має серйозні потенційні наслідки для здоров'я.

Що виявили дослідники?

Сучасна сполука називається птеростильбеном (ПСБ). Хоча ПСБ не є новим відкриттям, вчені вперше досліджували його імунодепресивні властивості. Команда Токійського університету науки з'ясувала, що ПСБ має схожість з резвератролом, антиоксидантом, який люди називають основою передбачуваної користі червоного вина для здоров'я.

"РЗВ, поліфенол, як відомо, має виражену імуномодулюючу та протизапальну дію на тваринних моделях виразки товстої кишки," говорить Такуя Яширо, доктор філософії, автор дослідження. "Тому ми досліджували можливість використання інших сполук, структурно подібних до РЗВ, як нового типу лікування запальних захворювань кишківника."

Коли у людини є ЗЗК, в її кишківнику часто розвиваються виразки через хронічне запалення, яке викликане підвищеною імунною відповіддю. Проаналізувавши вплив ряду рослинних сполук на імунну відповідь, команда Яширо виявила, що ПСБ зміг її заспокоїти. Це змусило їх повірити, що рослинна сполука може стати проривом для потенційних нових методів лікування симптомів ЗЗК.

Зараз вони перевіряють ефективність ПСБ як засобу лікування ЗЗК, вводячи його мишам. Оскільки сполука природним чином міститься в продуктах харчування, вона легко засвоюється організмом - у мишей і, ймовірно, у людей, що робить її відмінним кандидатом для розробки ліків.

Чи означає це, що споживання чорниці може допомогти при ЗЗК?

ПСБ, природно присутній у чорниці, ймовірно, сам по собі не матиме реального впливу на симптоми ЗЗК. Однак це не означає, що чорниця не може бути частиною дієти, сприятливою для кишківника.

Зі слів Махмуда Ганнума, доктора філософії, який присвятив свою кар'єру дослідженню людського мікробіома та мікобіома, ягоди корисні для кишківника. Враховуючи це, важливо не переборщити з ягідним відділом. Гастроентеролог Марвін Сінгх нагадує нам, що різноманітна дієта є важливою складовою загального стану здоров'я кишківника. 

Тож завантажуйтесь чорницею - але, можливо, також покладіть трішки малини у свій кошик. 

Миттєвий прилив енергії: вправи, які допоможуть пе...
3 способи медитації, які дають вам установку на ус...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts