fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Сон допомагає підвищенню креативності

Сон допомагає підвищенню креативності

До часу впровадження у масове використання електричного освітлення тривалість сну людини становила 12 годин. При цьому сон поділявся на дві частини: 3-4 години до півночі, далі декілька годин активності та ще 8 годин сну до сходу сонця.

Дослідження показують, що прокидатися посеред ночі це не тільки нормальне явище, але й цілком корисне для творчих людей. Розповімо вам коротко чому спати у два підходи корисно з точки зору креативності.

Двоетапний сон.

Прокидаєтесь посеред ночі? На думку викладача Політехнічного інституту Вірджинії Роджера Екірха (Roger Ekirch) це абсолютно нормально, і навіть корисно.
Екірх вивчив численну кількість судових справ, особистих щоденників, літературних творів та інших артефактів і дійшов до висновку, що до появи штучного освітлення люди практикували так званий двоетапний сон.
Зазвичай люди йшли спати о 9 або 10 годині вечора. Спали 3 або 4 години, далі вставали приблизно о півночі, щоб займатися творчими справами. Після цього знову лягали спати, аж до світанку.
Як доказ Екірх наводить спогади одного англійського лікаря XVI ст., котрий говорив, що народжуваність в робочого класу значно вища, оскільки, прокинувшись після першої стадії двоетапного сну, його представники активно займалися сексом, тим часом творчо спрямовані люди поміж першим та другим етапом здебільшого писали або читали.
Сьогодні багато з нас не знає що таке справжня ніч. Штучне освітлення, комп'ютери, телефони – світ наповнений елементами, які атакують наші очі і вводять в оману біологічні годинники, створюючи ілюзію «вічного дня». Ця дезорієнтація – наслідок технологічної інновації.
За словами вчених, ми відівчилися правильно використовувати активні фази і тим самим творити, оскільки творчість – це витвір правильно відпочившого мозку.

Сон та креативність

Томас Вер (Thomas Wehr) провів дослідження впливу світла на сон людини.
В експерименті прийняло участь 15 людей. Вони провели 4 тижні в приміщені без штучного освітлення. Замість звичних 16 годин активності, волонтери були активними лише 10 годин. Решту 14 вони проводили в абсолютно темній кімнаті. Вчені намагалися відтворити умови, в яких знаходилися наші предки посеред зими (короткі дні та довгі ночі).
Початково учасники експерименту просто відсипалися.
В середньому вони повернули собі 17 годин сну. Цей процес зайняв три тижні.
Після заповнення дефіциту сну, який характерний для сучасної людини, волонтери почали переходити на двоетапний сон.
Як зауважили самі волонтери, години нічної активності супроводжувалися надзвичайним спокоєм. Вони прокидалися коли закінчувалася фаза сну REM (Rapid eye movement), під час котрої електрична активність мозку схожа за характером на період бадьорості. Саме тому, прокинувшись всередині ночі, вони знаходились в медитативному стані.
Дехто твердив, що відчував кришталеву чистоту свідомості під час нічної активності, чого раніше не помічали. Піддослідні не відчували дискомфорту від того, що їх сон був перерваний.

Як нейтралізувати негативний вплив кави
Йога допоможе покращити зір

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts