fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Шрам після кесаревого: час загоєння шва, способи його усунення

Шрам після кесаревого Як прибрати шрам після кесаревого

Найбільший страх майбутньої мами, якій призначено кесарів розтин – некрасивий шов, псує плоский живіт жінки. А після операції багато дами приходять в жах від бордового рубця на животі, думаючи, що шов таким і залишиться. Але варто заспокоїти майбутніх породіль, шрам після кесаревого розтину з кожним днем буде ставати менш помітним, а з часом перетвориться в тонку рожеву смужку. А, якщо є занепокоєння з приводу естетичного вигляду на пляжі, то за трусиками з високою талією сліду не буде видно зовсім. 

Проте на різних типах шкіри, операція залишає різні шрами, у багатьох, звичайно, залишається тонка непомітна лінія, але, на жаль, у деяких жінок кесареве «дарує» ущільнений рубець. Все індивідуально, і всі етапи і час загоєння у всіх різні. 

Види шрамів і стадії їх загоєння 

Існують два види швів після операції кесаревого розтину, який буде у породіллі залежить від складності пологів, стану плода та інше: 

Поперечний. Зазвичай такий розріз роблять під час планової операції, він проходить над лобком. Період загоєння такого шва триває не більше трьох тижнів, потім залишається ледь помітний слід, який легко прикрити навіть трусиками-бікіні. 

Поздовжній. Найчастіше його роблять при екстреному перерізі, коли життя мами і малюка важливіше, ніж естетичного вигляду. Живіт розрізають від пупка до лобка, на жаль, такий рубець більш помітний і має здатність збільшуватися з часом. 

Фахівці вважають, що шрам після кесаревого розтину гоїться в три етапи: 

  • Початковий етап становить близько тижня, після чого формується первинний рубець. Шов яскраво-червоного або бордового кольору, з чітко окресленими краями, видно нитки. Можливо, руху заподіюють сильний біль, післяопераційний шрам ще саднить. 
  • На другому етапі шрам починається ущільнюватися, змінює свій колір на менш яскравий. Він ще болить, але відчуття вже не настільки болючі, як першу тиждень. Триває даний етап до місяця після операції, до кінця стадії біль при рухах зазвичай припиняється. 
  • Останній етап триває близько року і залежить від особливостей регенерації шкіри кожної жінки. Після кесаревого розтину шрам змінює свій колір до рожевого або блідо-рожевого, він стає практично непомітним (знову ж таки все залежить від індивідуальних особливостей). Загоєння шва відбувається за рахунок активної вироблення колагену. Представницям прекрасної статі потрібно знати, що після того, як шрам пройшов останній етап рубцювання, позбутися від нього непросто. 

Тому, якщо жінка хоче зробити слід після операції менш помітним, то подбати про це краще до закінчення року. У сучасному світі існує величезна кількість способів, як прибрати шрам після кесаревого: від складної пластичної операції до використання регенеруючих засобів. Однак більша частина даних процедур досить помітно «б'є по кишені». Далі розглянемо, найпопулярніші з них. 

Післяопераційний догляд 

Якщо жінка буде здійснювати правильний догляд за післяопераційним рубцем, то стадія загоєння буде короткою, а слід стане менш помітним.

Коли здійснюється поперечний розріз, то хірурги використовують спеціальні нитки, здатні з часом розсмоктуватися. Менше, ніж через рік такий шрам перетворюється на тонку світло-рожеву смужку. 

При вертикальному надрізі накладається вузловий шов, який надалі вимагає зняття ниток. Після операції на рану накладається стерильна пов'язка. Догляд за швом і зміну пов'язки в пологовому будинку здійснює операційна медсестра. Вона проводить обробку рани перекисом водню. Щоб знизити навантаження на шов, в перші дні породіллі рекомендується підв'язувати живіт пелюшкою або носити спеціальний післяопераційний бандаж. Нитки прибирають перед самою випискою, яка зазвичай буває на 6-7 добу після кесаревого розтину, після цього забороняється мочити рану водою протягом доби. 

До закінчення другої стадії загоєння дозволено мити рубець тільки водою і антибактеріальним милом, мочалка в цей період знаходиться під забороною. Після душу шрам необхідно насухо промокнути м'яким рушником і накласти післяопераційну стерильну пов'язку.

Як прибрати слід після кесаревого? 

Існує безліч способів зробити шрам менш помітним, і як говорилося раніше, чим менше часу пройшло після операції, тим ефективніше методики. Займатися швом необхідно на початку третього етапу, вже сформувався побелевший прибрати шрам буде дуже складно і дорого.

Пропонуємо кілька найбільш популярних методик, як позбутися від шрамів після кесаревого: 

  • Контрактубекс. Даний регенеруючий крем допоможе зменшити і відбілити слід. Через пару місяців після операції його необхідно наносити на шов вранці і ввечері. Час використання Контрактубекса – до 8-ми тижнів. Крем допомагає скоротити майже в 2 рази навіть поздовжній розріз. 
  • Пластична операція. Коли рубець вже сформувався і виглядає вкрай не естетично, то багато лікарі пропонують позбутися від нього за допомогою видалення. Замість грубого шраму жінка отримає ледве помітний слід. Однак пластику обійдеться в кругленьку суму. 
  • Ще однією дорогою процедурою є лазерне шліфування. Протягом 5-10 процедур можна згладити рубцеву тканину і отримати гарний живіт. 
  • Пілінг. Якщо шрам не дуже грубий, а просто хочеться зробити його менш помітним, то допоможе процедура пілінгу, який з успіхом робити лікарі-косметологи в багатьох клініках і салонах краси. Важливо, що в цій справі довіритися професіоналу, так як необхідно правильно підібрати абразивні засоби. 

Якщо правильно доглядати за післяопераційним швом і не чекати закінчення третьої стадії загоєння перш, ніж проводити косметичні процедури, то рубець може стати абсолютно непомітним. І, можливо, вже через рік молода матуся на пляжі змиє похвалитися своїм плоским красивим животом.

Джерело: http://zsz.pp.ua/

Лікування геморою: все, що потрібно про нього знат...
Менопауза і зміни шкіри — десять популярних запита...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts