fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Прихований прикордонний розлад особистості - що це?

Прихований прикордонний розлад особистості - що це? Прихований прикордонний розлад особистості - що це?

Чим викликані несподівані напади паніки? Звідки береться безпричинний страх? Іноді так проявляється прикордонний розлад особистості. На щастя, він піддається лікуванню. Головне - вчасно розпізнати симптоми.

Олена страждала від нестерпних панічних атак. Напади тривали від декількох секунд до півгодини. Виникали непередбачувано і зовсім вибивали з колії. Це заважало їй повноцінно жити, працювати та спілкуватися. Їй було соромно за себе. Зазвичай товариська, Олена почала уникати людей і відмовилася від своїх попередніх захоплень.

Панічні атаки почалися в підлітковому віці. До 30 років Олена не могла втриматися на жодній роботі довше декількох місяців, шлюб був на грані розпаду, друзів майже не залишилося.

Лікарі поставили діагноз - прикордонний розлад особистості. Олена зовсім не була схожа на типового пацієнта з таким розладом. У неї була прихована форма захворювання.

Ось кілька симптомів прикордонного розладу при його прихованій формі:

1. Прагнення зберегти відносини будь-якою ціною. Олена ніколи не залишить свого чоловіка, незважаючи на проблеми в шлюбі. З дитинства вона відчувала себе покинутою батьками і в юності закохалася в чоловіка, з яким одружилася.

2. Нестабільні та емоційно напружені сімейні стосунки. Це насамперед проявилося у стосунках з матір'ю. Вона ображала та принижувала Олену. Дочка перестала розмовляти з матір'ю після чергового смс із образами, а через два тижні, ніби нічого не сталося, йшла з нею по магазинах. Олена пригнічувала обурення і роздратування.

3. Спотворені уявлення про себе. Коли Олена була маленькою, мама не раз посилала її брати участь в конкурсах краси. Такі заходи формують нездорові уявлення про власне тіло. Олена вирішила, що якщо вона буде привабливою на вигляд, їй не доведеться мати справу з емоціями та почуттями. Через це вона протягом багатьох років пригнічувала гнів, горе, сором, провину і смуток.

4. Імпульсивність та саморуйнування. Олена не заперечувала, що зловживає алкоголем і ліками. Вона була схильна до неконтрольованих витрат, самоушкодження, переїдання. Погані звички змінювали одна одну. Якщо їй вдавалося припинити зловживати психотропними препаратами, вона відразу ж починала безконтрольно витрачати гроші. Подолавши звичку розчухувати шкіру, вона починала «заїдати» стрес. Методи самоушкодження постійно змінювалися.

5. Регулярні суїцидальні спроби. На перший погляд у Олени не було суїцидальних намірів, вона заперечувала подібні думки. Однак у неї траплялися передозування лікарськими препаратами. Її багаторічна схильність до самоушкодження і небезпечної поведінки була настільки сильною, що подібні вчинки теж можна назвати прихованими спробами суїциду.

6. Сильна тривога, пригніченість або дратівливість. У дитинстві Олені навіювали, що неприємних емоцій - тривоги, роздратування, занепокоєння - треба соромитися. Оскільки їй не дозволялося показувати подібні почуття відкрито, вона їх приховувала. В результаті виникли панічні атаки, а в дорослому віці додалися проблеми з травленням.

7. Постійне відчуття внутрішньої порожнечі. Навіть коли у Олени все йшло добре, вона відчувала себе невдоволеною. Вона починала псувати настрій іншим, неусвідомлено намагалася висловити відчуття внутрішньої порожнечі. Втім, це зустрічало такий лютий опір з боку чоловіка та інших родичів, що вона вважала за краще просто ховати почуття від усіх.

8. Спалахи гніву. Олена стверджувала, що майже ніколи не злиться. Насправді її з дитинства привчили, що гнів проявляти не можна. Злість накопичувалася роками, і іноді траплялися несподівані вибухи. Після їй було соромно, вона знову вдавалася до самоушкодження, переїдання або алкоголю.

9. Параноїдальні думки. Процес обстеження у лікаря викликав у Олени такий жах, що вона кілька разів кидала все, а потім знову починала. У неї виникали думки, що межують з параноєю. Вона боялася реакції родичів, осуду оточуючих. А найбільше - що її всі покинуть.

10. Симптоми дисоціації. Іноді Олена немов «випадала з реальності», їй здавалося, що вона дивиться на себе з боку. Найчастіше це відбувалося безпосередньо до панічної атаки і відразу після неї. До того як піти до лікаря, Олена нікому про це не розповідала, боялася, що її вважатимуть ненормальною.

Як явні, так і приховані прикордонні розлади особистості піддаються лікуванню. Багатьом пацієнтам допомагає психотерапія: діалектична поведінкова терапія, схемна терапія, психологічне просвітництво. Коли Олена зрозуміла, що з нею насправді відбувається, панічні атаки зійшли нанівець, а згодом психотерапія допомогла їй навчитися краще справлятися з емоційними переживаннями.

Які каші не тільки смачні, а й лікують
Настоянка з журавлини від тиску або Як правильно “...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts