fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Причини постійної втоми та відсутності енергії

Причини постійної втоми та відсутності енергії Причини постійної втоми та відсутності енергії

Ваша бадьорість і самопочуття залежить тільки від вас! Якщо ви прокидаєтеся вранці з думкою «коли я вже знову ляжу спати і нарешті перепочину?», то ця стаття для вас.

Все більше людей у світі супроводжує астенічний стан і постійна втома. Що робити і як їй протидіяти - ось ключова проблема сучасного суспільства. Зазвичай більшість населення, самі того не підозрюючи, створюють собі проблему і доводять себе до хронічного стану нестачі енергії. Вони шукають виправдання у відсутності сну та ненормальному навантаженні, але це далеко не єдині причини стану, коли немає сил та енергії.

Звідки береться постійна втома і сонливість?

Пропоную вашій увазі список досить несподіваних причин, які викликають відчуття втоми:

 • Пропущені тренування у спортзалі через втому. На перший погляд звучить логічно: «я не піду на тренування, тому що не маю для цього сил». А ось і ні - тренування сприяють підвищенню рівня витривалості, шляхом поліпшення роботи кровоносної системи. При таких умовах, тканини і органи організму отримують більше кисню за короткий термін.
 • Зневоднення організму. Недостатня кількість води провокує згущення крові, що значно ускладнює роботу серця, і як наслідок - до м'язів надходить значно менша кількість поживних речовин і кисню.
 • Недостатня кількість заліза в організмі. Призводить до млявості, неуважності і слабкості в цілому. А все через анемічні явища, викликані дефіцитом цього елементу.
 • Тотальний перфекціонізм. Постійні переживання через невідповідність реального стану речей і необґрунтовано завищеної планки сприяє постійній напрузі і роботі на межі своїх можливостей. А з нашою нервовою системою, як і з м'язами - занадто тривале напруження провокує розтягнення і розриви, а робота на знос - нервові зриви і хронічну втому.
 • Нездорова їжа та напівфабрикати. Не дуже очікувана причина, що провокує занепад сил, як на мене. Причиною є продукти з високим глікемічним індексом, які провокують різку зміну рівня цукру і цим поступово виснажують організм.
 • Невміння говорити «Ні». Надмірна поступливість по відношенню до керівника і співробітників змушує вас працювати і виконувати ту роботу, яка не передбачена вашими обов'язками, тим самим виснажуючи організм.
 • Використання гаджетів перед сном. Світло від смартфонів і ноутбуків приглушує вироблення мелатоніну і порушує добові ритми організму.
 • Захаращений офіс. Занадто багато зайвих паперів може викликати постійне відчуття втоми. Адже це сприяє розсіюванню уваги, а також збільшує час на пошуки потрібних документів.
 • Відсутність відпустки. Ну, тут все зрозуміло, ніхто не захищений від професійного вигорання, тому варто принаймні тимчасово відключати режим «турбо равлика».
 • Вживання алкоголю перед сном. Алкоголь викликає сплеск адреналіну, що істотно ускладнює засипання і знижує якість сну..
 • Зловживання кавою. Випиваючи більше ніж три чашки в день, ви можете викликати дисфункцію природних біоритмів і спровокувати занепад сил. Причини в тому, що кофеїн блокує дію аденозину - нуклеоїд, який визначає необхідність сну.


Як бачите, причин для втоми більш ніж достатньо. Важливо, щоб людина сама розуміла, як будувати свою щоденну діяльність і забезпечувати собі час для відпочинку.

Як вчасно розпізнати стан перевтоми?

Зазвичай ми всі розуміємо і знаємо, що це - почуття втоми. Але слід розуміти і вміти відрізнити звичайну втому від більш небезпечного стану - перевтоми.

Перевтома – це стійкі, несприятливі для організму функціональні порушення, внаслідок яких дуже важко повернути до норми нормальну діяльність. Крім того, дана проблема викликає серйозні проблеми в роботі нервової системи.

Це стан, коли не просто немає сил і енергії, перевтома може стати причиною розвитку хронічної гіпоксії.

Загалом, ознаками перевтоми є:

 • надзвичайно підвищений рівень втомлюваності;
 • стійке порушення сну;
 • головний біль;
 • загострення хронічних захворювань;
 • ризик розвитку ішемічної хвороби серця;
 • хронічна дратівливість;
 • як варіант - виникнення артеріальної гіпертензії.


Перевтому неможливо вилікувати просто сном, або звичайним відпочинком. Тут вже потрібна допомога кваліфікованого фахівця.

Способи підвищення енергійності

Зі звичним варіантом втоми людина може впоратися самостійно. Важливо навчитися правильно і рівномірно розподіляти навантаження і брати час для відпочинку. Також потрібно прийняти заходи для попередження цього виснажливого стану:

 • Перше, що потрібно зробити - це налагодити режим сну. В середньому, рекомендується спати не менше 7 годин на добу.
 • Забезпечити здорове харчування. Їжа - це джерело енергетичних запасів організму, які необхідні для нормального функціонування органів і систем. Тому важливо, щоб харчування було збалансоване і наповнене всіма необхідними вітамінами та мікроелементами.
 • Систематична фізична активність. Тут ви можете вибрати будь-який вид спорту, на свій розсуд - катання на велосипеді, плавання, біг і багато іншого - забезпечить прилив сил і потік позитивних емоцій. Головна умова - це регулярність занять.
 • Потрібно відмовитися від шкідливих звичок. Куріння та алкоголь помилково використовують як своєрідний антидепресант, насправді вони виснажують організм та підвищують втому.
 • Намагайтеся раціонально розподіляти час роботи та відпочинку. Переключитися з фізичної працю на розумову і навпаки.
 • Розподіліть завдання за пріоритетністю. На роботі організуйте нетривалі, бажано активні, паузи, в обідню перерву вийдіть на свіже повітря і погуляйте пішки 20-30 хв.
 • Привчіть себе виділяти час для хобі. Улюблені та цікаві захоплення наповнять день радістю і сенсом.
 • Оптимізм і почуття гумору. Неабияк впливають на здоров'я негативні емоції та душевні переживання. Намагайтеся ставитися до життя з легкістю і гумором.


В наш час важко витримати скажений темп життя. Важливо вміти нівелювати вплив негативних факторів і не доводити себе до стану повного виснаження. Ваша бадьорість і самопочуття залежить тільки від вас, навчіться «відчувати» свій організм і жити в гармонії з навколишнім світом.

Джерело: Econet

Спа вдома: як влаштувати собі повний релакс
Ви себе почули: що означають звуки, які видає ваше...

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts