fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Простатит: сучасний погляд на одне з основних чоловічих захворювань

Простатит: сучасний погляд на одне з основних чоловічих захворювань Простатит: сучасний погляд на одне з основних чоловічих захворювань

Майже половина чоловіків хоч раз стикається з простатитом. Дискомфорт, який приносить це захворювання, окремо представляти не потрібно. Таємниця перемоги криється в своєчасному і грамотно підібраному лікуванні. Як вчасно помітити перші сигнали і що нового в лікуванні, розповідаємо в нашій статті.

Передміхурова залоза (простата) - залоза зовнішньої секреції, розташована у нижнього полюсу сечового міхура і охоплює уретру (сечовивідний канал). Вона займається виробленням спеціального секрету, який викидається під час еякуляції, розріджує сперму і містить необхідні для нормального функціонування сперматозоїдів речовини. Незважаючи на таку важливу функцію, залоза зовсім невелика - звичайний розмір простати не перевищує волоський горіх.

Перші ознаки того, що щось пішло не так

Запальні захворювання передміхурової залози можуть призвести до збільшення її розмірів і здавлення сечовивідного каналу. Це порушує відтік рідини і пояснює появу симптомів занепокоєння у чоловіків.

Не ігноруйте головні з них: больові відчуття в області тазу, порушення сечовипускання (часті і болісні), прояв сексуальної дисфункції.

Порушення акту сечовипускання можуть бути дуже різними: почастішання позивів, порушення пасажу сечі, неприємні відчуття або біль під час сечовипускання, відчуття неповного випорожнення сечового міхура.

Порушення потенції проявляється або зниженою статевою активністю, або появою болю під час сексу або під час еякуляції.

Не менш важливо звернути увагу на біль в області попереку і тазу, яку чоловіки часто списують на втому або захворювання нирок.

Що відбувається, або Патогенез

В основі змін, що відбуваються, лежить запалення - захисна реакція організму у відповідь на інфекцію або пошкодження. Вона має кілька закономірних стадій. Спочатку підвищується вироблення біологічно активних речовин і залучаються клітини, які беруть участь у розвитку запалення. Їх завдання - усунути джерело пошкодження. Далі йде стадія, коли порушується мікроциркуляція в простаті і поступово виникає набряк. У більш пізній стадії проліферації (компенсаторного розростання) підвищується активність клітин сполучної тканини, які намагаються і повинні замістити дефект в місці запалення. Це призводить часто до розвитку фіброзу: нормальні тканини заміщуються сполучною і залоза ущільнюється, збільшується в розмірах і втрачає функціональні клітини. Як правило, саме фіброз призводить до розвитку клінічних проявів простатиту (описаних вище).

Які бувають захворювання

До запальних захворювань простати відносяться багато гострих і хронічних процесів. Вони можуть бути як інфекційними, так і абактеріальними.

Виділяють два найбільш поширених варіанти перебігу простатиту: гострий і хронічний.

Причинами абактеріального простатиту можуть стати стрес, переохолодження або низька сексуальна активність. Цей варіант діагностують, коли в аналізі першої порції сечі не виявляють ніякого збудника.

З симптомів першими з'являються болі під час сечовипускання та неприємні відчуття в області попереку.

Гострий інфекційний простатит може бути викликаний бактеріальною чи вірусною інфекцією, часто ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом). Характерні симптоми: різка поява частого і болісного сечовипускання, болі в спині та підвищення температури.

Хронічний простатит — результат бактеріального запалення або хронізації запального процесу в простаті. При ньому тривало зберігаються болю в спині, часто рецидивують неприємні відчуття при сечовипусканні.

Яка буває терапія

В першу чергу, звичайно, необхідно переконатися в діагнозі. Уролог може зрозуміти, яке захворювання вас турбує, після проведення обстеження та лабораторного аналізу першої порції сечі.

У будь-якому випадку, щоб успішно впоратися з простатитом, потрібно діяти на декількох рівнях: усунути збудник інфекції, зменшити запальну реакцію та запобігти розвитку фіброзу.

Абактеріальний простатит традиційно лікують нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗЗ) та міорелаксантами. НПЗП знижують інтенсивність запальної реакції та активність клітин сполучної тканини.

При наявності інфекції з підтвердженим бактеріальним збудником до терапії додається курс антибіотиків.

У лікуванні хронічних форм часто застосовуються альфа-адреноблокатори та інгібітори 5-альфа-редуктази, які зменшують об'єм тканини передміхурової залози. У комплексі добре допомагає і немедикаментозна терапія: велика кількість рідини, гарячі ванни та більш часта еякуляція.

Незважаючи на застосування перерахованих вище груп препаратів, простатит, як правило, переходить в хронічну форму і часто рецидивує. В основному це пов'язано з наявністю запалення і розвитком фіброзу, який не тільки відповідає за структурні зміни залози, але і знижує ефективність базової терапії: препаратам складніше проникнути до клітин простати і подіяти на захворювання. Таким чином, концентрація ліків (наприклад, антибіотиків) недостатня для ефективної терапії.

Обнадійливі новації

Певним відкриттям у лікуванні запальних захворювань простати стала група ферментних препаратів, які допомогли знизити ризики розвитку фіброзу та покращити приплив крові в залозі, але мінусом було те, що препарати не мали протизапального ефекту. Пізніше вченим вдалося подолати цей ефект: був розроблений антифібротичний препарат комплексної дії з протизапальним ефектом.

Волоські горіхи вбережуть від раку простати
10 фактів про найкорисніші запахи
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts