fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Практика йоги під час менструації

Практика йоги під час менструації Практика йоги під час менструації

Час менструації для жінки - особливий період, коли вона повинна піклуватися про себе та надати своєму тілу те, що йому потрібно. Той же принцип застосовується до практики йоги під час менструації. У випадку йогів, цей час іноді називають "жіночі свята", це означає, що в цей час жінки повинні вирішити для себе, які вправи вони роблять. Вони можуть без каяття повністю відмовитися від практики йоги, але вони також можуть адаптувати її до своїх потреб.

Кожна жінка під час менструації повинна уважно прислухатися до себе та вирішувати, що потрібно її тілу, тому що у кожної можуть бути різні потреби в цей час. Одна людина може відчувати зниження рівня енергії і бажати повного відпочинку. Іншій, навпаки, може допомогти рух, який зменшує болючі спазми.

"Жіночі свята" - це час звільнення від нав'язаних правил, таких як можна/не можна, потрібно/не потрібно, який не обов'язково означає перерву на практиці. Відпочинок це право, а не обов'язок. Різні жінки можуть по-різному почуватися в період менструації. Таким чином, дехто може захотіти зробити повну перерву та відпочити, іншим, можливо, знадобиться розтяжка, яка зменшить симптоми напруги, а третім допоможе інтенсивна практика, яка має заспокійливий ефект. Крім того, підхід до практики йоги під час менструації є індивідуальною справою кожної жінки - потреби не повинні бути однаковими щомісяця. Ось чому ретельне спостереження настільки важливе.

Серед йогів досить популярні міфи про заборону практики перевернутих поз під час менструації. Це положення, де ноги вище голови, наприклад, стоячи на плечах, стоячи на голові, передпліччях або руках. За деякими даними, при виконанні таких положень місячна кров знову повертається всередину. Ці міфи повторюються так довго, що вони функціонують як догма, і їх важко спростувати, але з медичної точки зору вони не мають виправдання. Немає досліджень, які підтверджують, що місячна кров здатна регресувати при виконанні таких положень. І, звичайно, не в такий короткий термін, доки ви залишаєтеся в асанах. Відтік крові назовні не порушується так само, як не порушується ковтання, навіть коли ми перебуваємо в положенні вниз головою. Про це свідчать дослідження, проведені серед космонавтів, чий місячний цикл не був порушений навіть поза зоною тяжіння Землі. Зовнішні скорочення несуть відповідальність за витяг рідини, а не дія сили тяжіння.

Крім того, менструація - це час свободи від заборон і розпоряджень. Рекомендуємо кожній жінці уважно слухати себе та робити те, що вона відчуває в даний момент. Крім двох крайнощів, ви також можете вибрати проміжний варіант, який являє собою практику йоги меншої інтенсивності, в якій виконуються повороти, вигини та нахили. Ці положення покращують кровообіг і знімають напругу в області живота.

Ардха Матсіендрасана - поворот

Сядьте на підлогу. Покладіть ліву ногу зігнутою в коліні на підлогу. Зігніть праву ногу та покладіть на ліве коліно. У більш простій версії на внутрішню сторону коліна, в більш жорсткій версії - на зовнішню. Якщо обидві версії занадто складні, ви також можете залишити ліву ногу прямою. Зігніть ліву руку в лікті та покладіть руку за коліно. Покладіть праву руку на підлогу якомога ближче до сідниці, щоб спина була прямою. Залежно від пропорцій вашого тіла, іноді вся ваша рука буде лежати на підлозі, а іноді тільки ваші кінчики пальців. Під час вдиху спробуйте витягнути хребет, а на видиху - поглибити свій поворот праворуч. Подивіться за праве плече. Поглиблюйте поворот з кожним наступним видихом, відштовхуючись лівою рукою від стегна, а правою рукою від підлоги. Зробіть таким чином 5-10 вдихів, а потім зробіть аналогічну версію положення на іншій стороні.

Сету Бандха Сарвангасана - напівмостик

Ляжте на спину та зігніть коліна. Поставте ноги на підлогу, розташувавши їх на ширині стегон. Покладіть руки на підлогу вздовж тулуба. Акуратно скрутіть куприк, щоб переконатися, що м'язи живота активні, а поперековий відділ розширений. Вся спина повинна прилипати до підлоги. Зробіть кілька глибоких вдихів, зберігаючи незмінним положення спини, а потім почніть піднімати стегна вгору, доки не відчуєте розтягування в передній частині тулуба. Важливим елементом є розтягнення передньої частини ніг і живота. Якщо ви хочете заглибитись у своє положення, тоді заплетіть пальці рук під сідницями, зсуньте плечі ближче одне до одного, а також підніміть груди. Дуже важливо не відчувати жодного дискомфорту в поперековій ділянці хребта. Якщо ви відчуваєте тиск на поперек, поверніть стегна на килимок. Виконайте скручування куприка ще раз, що розширить поперекову область і спробуйте знову. Виконайте 3 повторення, залишаючись в асані на 5 вдихів.

Позиція метелика (Інь Йога) - нахил

Сядьте на підлогу та зігніть коліна, поєднуючи ступні ніг разом. Ноги повинні бути розташовані на відстані від тулуба, щоб голова впала на підлогу на висоті ступней. Це найбільш зручно, коли руки можуть спиратися на ноги, а голова на передпліччя. Якщо ви не можете зігнутися так низько, покладіть між ніг ролик для йоги або велику подушку. Залишайтеся в положенні від 5 до 10 хвилин, доки не відчуєте розслаблення навколо стегон і спини.

Не забувайте глибоко дихати, практикуючи асани. Це буде дуже корисним для заспокоєння емоцій, а також для зняття напруги в тілі, викликаного скороченнями. Якщо дивитися на менструацію з аюрведической точки зору, болючі спазми є результатом накопичення енергії повітря, тому при диханні слід приділяти більше уваги видиху, ніж вдиху. Вдихи повинні бути м'якими, а видихи трішки більш інтенсивними. 

Я згоден на педалі: 4 з кращих тренування на велот...
Таємниця мистецтва носового дихання

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts