fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Поради і застереження до практики асан

Поради і застереження до практики асан

​1. Будинок не буде стояти міцно без надійного фундаменту. Без практики принципів ями та ніями, які є міцною основою для будівництва характеру, не може бути цілісної особи. Практика асан без основи - ями та ніями - звичайна акробатика.

2. Якості, які вимагаються від учня: дисципліна, вірність, віра, довіра, завзяття, тверда воля і наполегливість
у регулярній безперервній практиці.

Охайність

3. Перед початком виконання асан потрібно звільнити, сечовий міхур і шлунок. Якщо в учня запор і він не може очистити шлунок перед практикою асан, то слід розпочати з шіршасани і сарванґасани та їх варіантів. Переходити до інших асан можна тільки після очищення кишок. Ніколи не практикуйте асани підвищеної складності, не звільнивши спочатку шлунок.

Купання

4. Асани легше виконувати після приймання ванни. Після асан тіло розігріте і вологе від поту, тому бажано через 15 хвилин прийняти ванну. Ванна чи душ до і після виконання асан освіжають тіло і розум.

Харчування

5. Асани бажано робити з порожнім шлунком. Якщо це важко, то перед вправами можна випити чашечку чаю, кави, какао або молока. Асани можна виконувати (не відчуваючи дискомфорту) через 1 годину після споживання
дуже легкої їжі. Після ситної їди до виконання вправ повинно минути принаймні 4 години. Їсти можна через півгодини після виконання асан.

Час

6. Найкращий час для виконання вправ - ранній ранок і пізній вечір. Зранку асани виконувати не так легко, оскільки тіло ще малорухоме. Проте розум ще свіжий, а з часом його жвавість і рішучість зменшується. Малорухомість тіла переборюється регулярною практикою, завдяки чому стає можливим правильне виконання асан. Увечері тіло рухається вільніше, ніж уранці, й асани виконуються легше й краще. Ранкова практика полегшує професійну працю. Вечірня - знімає денне напруження, освіжає й заспокоює. Тому важкі асани треба виконувати вранці, коли є більше рішучості, а стимулюючі (шіршасану, сарванґасану та їх варіанти і пашчімоттанасану) краще виконувати увечері.

Сонце

7. Не практикуйте асани протягом кількох годин після перебування під спекотним сонцем.

Місце

8. Асани необхідно виконувати у чистому тихому місці, що добре провітрюється.

9. Не виконуйте асани на голій підлозі або нерівному місці; покладіть на підлогу складену ковдру.

Застереження

10. Під час практики не повинно відчуватися надмірне напруження м'язів обличчя, у вухах, очах або в диханні.

Заплющення очей

11. Спочатку виконуйте вправи з відкритими очима. Тоді ви будете контролювати те, що робите і де помиляєтесь. Якщо ви заплющите очі, то не зможете спостерігати за необхідними рухами тіла, навіть за напрямком, в якому
виконуєте позу. Ви можете заплющувати очі тільки після досягнення досконалості в певних асанах, оскільки тільки тоді вже зможете вільно керувати рухами тіла і відчувати напруження.

Дзеркало

12. Якщо ви виконуєте асани перед дзеркалом, опустіть його на підлогу і поставте перпендикулярно до неї, бо інакше поза буде здаватися нерівною через нахил дзеркала. Якщо дзеркало не буде опущено до підлоги, ви не зможете слідкувати за рухом або положенням голови й плечей у перевернутих позах.

Розум

13. При виконанні асани активним має бути тільки тіло. Розум повинен залишатися пасивним, але спостережливим і пильним. Якщо пози виконуватимуться з активним розумом, то ви не помітите своїх помилок.

Дихання

14. В усіх позах необхідно дихати лише носом, а не ротом.

15. Не затримуйте дихання при виконанні асани або перебуваючи в ній. Виконуйте вказівки щодо дихання, наведені далі у розділах про техніку виконання різних асан.

Шавасана

16. Після виконання асан завжди лягайте в шавасану, принаймні на 10-15 хвилин, щоб зняти втому.

Асани і пранаяма

17. Уважно прочитайте поради і застереження щодо практики пранаями, перш ніж приступати до неї.Пранаяму можна виконувати або рано-вранці, до асан, або ввечері, після їх виконання. Вранці спочатку виконуйте пранаяму протягом 15-30 хвилин, потім декілька хвилин полежіть у шавасані і лише після-того, як відновиться нормальна активність, практикуйте важкі асани. Якщо ж пранаяму виконуєте ввечері, то нехай після виконання асан мине принаймні півгодини.Спеціальні умови для осіб, які скаржаться на запаморочення чи підвищення кров'яного тиску

18. Не починайте з шаршасани та сарванґасани, якщо у вас буває запаморочення або високий кров'яний тиск. Спочатку практикуйте пашчімоттанасану, уттанасану та адго мукга шванасану і лише після того пробуйте перевернуті пози, такі, як шіршасана та сарванґасана, після їх виконання повторіть пашчімоттанасану, адго мукга шванасану й уттанасану.

19. Усі пози зі згинанням уперед благодійні для людей як з високим, так і з низьким кров'яним тиском. Спеціальні застереження для осіб із запаленням середнього вуха (гнійним отитом) та відшаруванням сітківки очей

20. Особам, які хворіють на гнійний отит або мають відшарування сітківки очей, не варто виконувати перевернуті пози.

Спеціальні поради жінкам

21. Уникайте виконання асан під час менструації. Але коли виділення більші за нормальці, то упавіштга конасана, бандга конасана, вірасана, джану шіршасана, пашчімоттанасана та уттанасана можуть виконуватися і давати позитивний ефект. Ні в якому разі під час менструації не стійте на голові.

22. У перші три місяці вагітності можна виконувати усі пози. Пози стоячи і з нахилами уперед слід виконувати м'яко, оскільки хребет при цьому буде міцнішати і ставати більш пластичним, а в черевній порожнині не буде відчуватися ніякого тиснення. Бандга конасану та упавіштга ко-насану можна виконувати протягом усієї вагітності, в будь-який час дня (навіть після їди, але не нахилятися уперед відразу після неї), оскільки ці дві асани зміцнюють м'язи таза та крижів, а також значно зменшують біль при пологах. Пранаяму без затримки дихання (кумбгаку) теж можна виконувати протягом усього періоду вагітності, а правильне глибоке дихання значно допоможе при пологах.

23. У перший місяць після пологів не слід робити ніяких асан. Після цього можна виконувати їх помірно, м'яко. Поступово збільшуйте навантаження. Через-3 місяці після пологів можна легко виконувати всі асани.

Дія асан

24. Невірна практика асан через кілька днів викликає відчуття занепокоєння і тривоги. Цього досить, щоб зробити висновок: щось виконується неправильно. Якщо ви не можете самі знайти помилку, то краще зверніться за порадою до людини, яка практикує вірно.

25. Правильне виконання асан несе відчуття легкості й бадьорості в тілі й розумі та почуття єдності тіла, розуму й душі.

26. Тривала практика асан змінить того, хто практикує. Він буде дисциплінованим в їді, сексі, зовнішньому вигляді й характері. Він стане новою людиною.

27. Коли хтось досягає майстерності в асанах, до нього без зусиль приходять легкість і комфорт. Рухи тіла стають граціозними. При виконанні асан тіло учня набуває багатьох форм життя, які є в світі, - від найменшої комахи до найдосконалішого мудреця, й учень пізнає, що в усіх них живе один і той самий Всесвітній Дух - Дух Бога. Тренуючись, він заглядає в самого себе і відчуває присутність Бога в різних асанах, які він виконує, схиляючись до ніг Бога.

Чому корисно пити відвар з насіння льону?
Як кинути курити: народні методи

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts