fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Підступність енергетичних напоїв

Підступність енергетичних напоїв Підступність енергетичних напоїв

За останні століття люди використовували різні напої для отримання ДОДАТКОВОГО припливу енергії. Поки тренди змінювалися від чаю до кави, потім до безалкогольних, а потім і до енергетичних напоїв, кінцева мета завжди була одна.

Хоча вона і не рекламувалася як енергетичний напій, першою в своєму роді була всім відома зараз Coca-Cola, випущена в 1886 році, так як спочатку вона містила два сильних стимулятори - кофеїн і кокаїн. Назва компанії (Coca-Cola) походить від рослини кока, з якого виробляють кокаїн, і горіха кола, джерела кофеїну.

Шкідливі побічні ефекти енергетичних напоїв
 • Дослідження показує, що енергетичні напої порушують роботу серця
 • Енергетичні напої можуть зменшити діаметр артерій
 • Високі рівні кофеїну можуть взаємодіяти з іншими інгредієнтами
 • Енергетичні напої заважають якісному сну
 • Користь кави без додавання хімічних речовин
 • Зволожуйте своє тіло молекулярним воднем для припливу енергії без ризиків
 • Інші стратегії підвищення рівня енергії


У 1960 році Taisho Pharmaceuticals в Японії створили перший напій, націлений конкретно на збільшення енергійності. Він містив необхідні вітаміни, таурин і ніацин, метаболічні речовини, які доведено підвищують енергію і концентрацію.

У цю основу в 1987 році австрієць Дітріх Матешиц додав кофеїн і цукор і перейменував напій в Red Bull. До 1997 року Red Bull був завезений в США, незабаром після нього з'явився Monster Energy, а потім і 5-Hour Energy.

Бум продажів стався в 2006 році і хоча інші бренди зайняли частину ринку, Red Bull залишається найвідомішим з них і має річний обсяг продажів в районі 2 мільярдів доларів по всьому світу.

До 2012 року було зареєстровано 13 смертельних випадків за останні чотири роки в результаті споживання 5-Hour Energy. Прогнозується, що ринкова вартість досягне 61 мільярдів доларів до 2021 року, і, за оцінками, 30% підлітків від 12 до 17 років регулярно п'ють енергетичні напої.

Хоча виробники рекламують їх як добавку для підвищення фізичної і когнітивної функції, також повідомлялося і про негативні побічні ефекти, зокрема, для серцево-судинної і нервової системи.

Кількість відвідувань швидкої допомоги, пов'язаних з енергетичними напоями, збільшилася більш ніж в два рази в період між 2007 і 2011 роками. Останні дослідження показують, що вони значно збільшують інтервал на показаннях електрокардіограми і підвищують артеріальний тиск.

Дослідження показує, що енергетичні напої порушують роботу серця


Метою дослідження було визначити, який вплив можуть надати енергетичні напої на показання електрокардіограми та гемодинамічні показники у здорових добровольців, які не мають відомих ризиків розвитку серцево-судинних захворювань.

Вони набрали 34 учасники із середнім віком 22 роки для рандомізованого подвійного сліпого плацебо-контрольованого перехресного дослідження.

Учасники пили 32 унції енергетичного напою А, енергетичного напою B або плацебо протягом 60 хвилин протягом трьох днів дослідження. У перерві між днями дослідження вони проходили шестиденний період вимивання речовин з організму.

Дослідники також вимірювали плечовий і центральний артеріальний тиск на початку випробування, а потім кожні 30 хвилин протягом чотирьох годин. Ніхто з учасників не пив ліки, за винятком трьох людей, які приймали оральні контрацептиви.

Первинним остаточним виміром була оцінка різних серцевих ритмів і електричних властивостей серця, в медицині названими інтервалами QT і QTc (скоригований QT), PR і тривалість QRS.

Під інтервалом QT мається на увазі серцевий ритм, починаючи від шлуночків (QRS комплекс) до реполяризації шлуночків (Т-хвиля). Простіше кажучи, це електричні імпульси, які регулюють роботу серця як насосу.

Тривалий або подовжений QT відноситься до швидкого, хаотичного серцебиття, яке може викликати непритомність, напади або навіть раптову смерть. За словами управління з контролю за продуктами і ліками, подовження інтервалу QTc (який вимірюється за допомогою електрокардіографа) є відомим фактором ризику розвитку аритмії.

Результати підтверджують, що енергетичні напої викликають подовження інтервалу QTc, яке зберігалося протягом чотирьох годин, а не було тимчасовим наслідком. Обидва поширених енергетичних напої мали схожий вплив на показники ЕКГ.

Вони містили комбінацію кофеїну, таурину, глюкуронолактону та вітамінів. Напій плацебо містив сік лайму, газовану воду і вишневий ароматизатор.

Енергетичні напої також збільшували показники центрального і плечового артеріального тиску. Вони порекомендували тим, хто має набутий чи вроджений синдром довгого QT і / або тим, хто має високий артеріальний тиск, обмежити споживання енергетичних напоїв, так як вони можуть погіршити ці стани.

Обидва експериментальних енергетичних напої містили менше 350 мг кофеїну. Передбачається, що дози менше 400 мг не впливають на показники електрокардіографа. Одним з обмежень дослідження було те, що вимірювався тільки короткочасний ефект, а не вплив постійного споживання енергетичних напоїв.

Енергетичні напої можуть зменшити діаметр артерій


Д-р Джон Хіггінс, керівник департаменту кардіології в лікарні імені Ліндона Б. Джонсона, провів дослідження, що розглядає ефекти енергетичних напоїв на роботу кровоносних судин. Він знайшов 44 непалячих, здорових студентів-медиків за 20 і провів обстеження їх кровоносних судин до і через 90 хвилин після того, як вони випили 24 унції енергетичного напою.

За допомогою ультразвукового вимірювання, що показує загальний стан здоров'я кровоносних судин, дослідники виявили їх помітно знижену функцію і діаметр. Вони побачили, що скорочення склало 5,1% в діаметрі до і зменшилося на 2,8% після, що говорить про гостре погіршення роботи.

Хіггінс каже, що багато молодих людей п'ють енергетичні напої під час тренування, або в тих випадках, коли організму потрібна відмінна робота артеріального кровотоку, щоб кисень міг швидко проникнути в клітини. Проте, це зменшення діаметру судини обмежує кровотік і доставку кисню. Він прокоментував:

«Більше роботи і менше кисню для серця. Це може пояснити випадки, коли у дітей траплявся серцевий напад після енергетичного напою».

Інше дослідження, опубліковане в журналі Американської медичної асоціації, запропонувало теорію, що енергетичні напої підвищують кров'яний тиск і частоту серцевих скорочень у здорової дорослої людини в стані спокою, і ці зміни пов'язані з активацією симпатичної нервової системи.

Хоча контрольна група дослідження була невеликою, вчені виявили, що енергетичний напій значно підвищував кров'яний тиск і рівень катехоламінів у молодих здорових дорослих. Вони припустили, що ці різкі зміни можуть схиляти людей до підвищеного ризику проблем серцево-судинної системи. Хіггінс радить уникати енергетичних напоїв, коли ви тренуєтеся або вчитеся.

Високі рівні кофеїну можуть взаємодіяти з іншими інгредієнтами


Як уже згадувалося, енергетичні напої, протестовані в згадуваному дослідженні, мали рівні кофеїну принаймні на 50 мг нижче, ніж ті, що ймовірно викликають зміни в роботі серця.

Американська асоціація напоїв, однак, продовжує наполягати на безпеці енергетичних напоїв, так як інгредієнти, що містяться в них, також зустрічаються в інших продуктах харчування і їх безпека була доведена.

Більшість енергетичних напоїв містять кофеїн, доданий цукор і вітаміни. Вони також можуть містити легальні стимулятори, такі як: гуарана, таурин, натуральна амінокислота, яка міститься в м'ясі та рибі, і L-карнітин - речовина, яку організм використовує, щоб перетворити жир в енергію. Однак, як сказала CNN Кетрін Зерацька, клінічний дієтолог з клініки Майо:

«В цілому турбує те, що ці вітаміни, амінокислоти і трави часто додаються в більш високих концентраціях, ніж в натуральних харчових продуктах і рослинах, а також те, що їх ефекти в поєднанні з кофеїном можуть посилитися».

Другими словами, Зерацки говорит о проблеме, возникающей при тестировании любых химических добавок на производстве.

У більшості випадків хімічні речовини тестуються окремо, і дослідники не в змозі передбачити, що може статися, коли вони змішуються. Хіггінс також розповів CNN про необхідність додаткових досліджень, щоб визначити, як компоненти можуть взаємодіяти і викликати негативні наслідки для здоров'я.

«Вони на зразок чорного ящика. Насправді ми знаємо про них дуже мало. Люди повинні знати про це.

Для деяких груп вони можуть бути потенційно небезпечні, наприклад, для неповнолітніх, вагітних, людей з чутливістю до кофеїну, людей, які не споживають кофеїн регулярно, і людей, які приймають певні ліки, такі як Аддерол (при синдромі дефіциту уваги)».

Що стосується кількості спожитого кофеїну, дослідники виявили, що дози вище 200 мг можуть бути пов'язані з кофеїновою інтоксикацією. Симптоми можуть включати розлади шлунково-кишкового тракту, м'язові судоми, тривогу, занепокоєння і безсоння. Споживання великої кількості кофеїну також було пов'язане з хронічним щоденним головним болем.

Для порівняння, Американська академія педіатрії рекомендує дітям не більше 100 мг кофеїну в день, так як він пов'язаний з підвищенням артеріального тиску в підлітковому віці.

Енергетичні напої заважають якісному сну


Серед інших груп, які попереджають про шкоду споживання енергетичних напоїв, американські військові радять солдатам не пити занадто багато, оскільки вони заважають сну і призводять до тривалих періодів втоми.

У дослідженні, проведеному в 2010 році, вчені виявили, що військовослужбовці, які пили три або більше напоїв в день, повідомляли в середньому про чотири години сну за добу.

Якість сну має фундаментальне значення для підтримки вашого імунітету, навчання і обміну речовин. Хоча енергетичні напої користуються популярністю серед студентів, вони також погіршують якість сну і можуть мати довгострокові негативні наслідки.

Користь кави без додавання хімічних речовин

Хоча суміш кофеїну і добавок може посилити дію кофеїну, а в більшості енергетичних напоїв він міститься у великій кількості, важливо не знецінювати користь для здоров'я простої органічної кави.

Наприклад, в одному дослідженні виявилося що ті, хто пив найбільше кави за 16,4 років періоду спостереження, мали статистично значуще зниження ризику смертності від усіх причин.

У всіх учасників споживання кави було пов'язане зі зниженням смертності від захворювань органів травлення. Минулі дослідження також показали, що споживання кави може захищати від чотирьох найбільш поширених смертельних хвороб: серцево-судинних захворювань, раку, цукрового діабету та інсульту.

Дослідники припускають, що поліфеноли, потужні антиоксиданти в каві, можуть забезпечити ваші клітини адекватним захистом від активних форм кисню або вільних радикалів. Споживання кави також пов'язане з більш низьким ризиком розвитку гліоми головного мозку і може поліпшити його роботу, знижуючи ризик розвитку хвороби Альцгеймера та інших форм деменції.

Тим не менш, важливо пити правильний вид, так як кава світлого і середнього обсмаження містить збільшену кількість акриламіду, токсичного побічного продукту, який присутній в 40% калорій, споживаних середнім американцем. Акриламід викликає рак у тварин і, ймовірно, викличе рак і у людей.

Для досягнення найкращого смаку і оптимальної користі для здоров'я, вибирайте органічні, вирощені в тіні цільнозернові види кави, і перемелюйте їх самостійно. Це допомагає запобігти згірклості, так як мелена кава може зіпсуватися до того часу, коли ви почнете її пити.

Хоча більш темна обжарка кави може мати гіркий смак, чим довше вона обсмажується, тим більше акриламіду випалюється.

Зволожуйте своє тіло молекулярним воднем для припливу енергії без ризиків


Інший варіант підвищення рівня енергії - молекулярний водень. Це двохатомний водень, або газ Н2, в якому поєднані два атоми водню. Було виявлено, що молекулярний водень усуває окислювальний стрес, один з фундаментальних механізмів, що руйнують здоров'я людини.

Він корисний майже для кожного людського органа, і він націлюється і усуває першопричини багатьох захворювань - запалення і окислення. Споживання багатої воднем води продемонструвало клінічні переваги, безпеку і ефективність.

Додаткових переваг для здоров'я і велнесу, а також підвищення рівня енергії може бути достатньо, щоб ви подумали про можливість використання води з молекулярним воднем, щоб уникнути зневоднення після тренування. Додавання водню в воду має наступні переваги в клінічних випробуваннях і дослідженнях на тваринах:

 • Це природний антиоксидант для боротьби зі стресом; Дослідження показали, що він руйнує вільні радикали, не розпадаючись на нові
 • Покращує якість життя після променевої терапії, зменшуючи біологічні реакції, не впливаючи на протипухлинні ефекти
 • Може поліпшити якість життя за рахунок поліпшення роботи нервової системи
 • Очищуючий ефект багатої воднем води може призвести до зниження окисного стресу у пацієнтів з ревматоїдним артритом
 • Може регулювати імунну відповідь і кардіо метаболічні захворювання
 • Демонструє суттєве та швидке поліпшення у пацієнтів з псоріазом після змочування ураженої ділянки багатою воднем водою, що пов'язано з його здатністю ефективно рятувати організм від активних форм кисню
 • Демонструє зняття втоми у плаваючих мишей
 • Пиття багатої воднем води перед вправами зменшує рівень лактату і знижує викликане тренуваннями зниження м'язової функції
 • Прискорене загоєння ран при ураженнях шкіри, викликаних опроміненням

Інші стратегії підвищення рівня енергії
Важливо поміркувати про те, як ваш спосіб життя впливає на рівень енергії і здатність фокусуватися і підтримувати увагу.

Іншими словами, хоча кофеїновий імпульс посеред дня може бути корисним час від часу, вам не варто покладатися на нього кожен день. Замість цього важливо оцінити ваші життєві вибори, так як вони пов'язані із загальним станом здоров'я і рівнем енергії.

Якісний сон, підтримка міцного кишкового мікробіома, добре збалансована дієта і запобігання зневодненню - це лише деякі з стратегій, які, як ви виявите, підвищать щоденний рівень енергії.

Підсумок:

 • Поширені в даний час енергетичні напої являють собою суміш більш 300 мг кофеїну з іншими метаболічними речовинами, які доведено підвищують енергійність, погіршують сон, порушують функціонування серця і заважають роботі артерій.
 • Експерти стурбовані тим, що поєднання кофеїну з іншими інгредієнтами енергетичних напоїв, які містяться в них в набагато більш високих концентраціях, ніж в натуральних продуктах і рослинах, може посилювати його дію і викликати негативні наслідки для здоров'я, включаючи необхідність виклику швидкої допомоги або смерть.
 • Антиоксиданти в чорній органічній каві корисні для здоров'я, статистично знижують ризик смерті від всіх причин і можуть поліпшити когнітивні функції.
 • Насичення організму молекулярним воднем допомагає збільшити енергію без додаткових ризиків; також зверніть увагу на інші методи зміни способу життя, такі, як якісний сон, запобігання зневодненню, підтримка кишкового мікробіома і добре збалансований раціон з великою кількістю корисних жирів і низьким вмістом чистих вуглеводів.
Як прожити довше: 52 поради вчених
7 симптомів дефіциту магнію в жіночому організмі

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts