fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Перевір себе. Чи віриш ти у 6 міфів про вітамін D?

6mifiv-ua

Знання українців про вітамін D, зазвичай, обмежуються словами «сонце» та «рахіт». А дефіцит достовірної та перевіреної інформації створив ідеальні умови для поширення серед населення різноманітних міфів та байок. Проте сучасна наука, глибоко дослідивши властивості «сонячного вітаміну», легко руйнує шість найпопуляр ніших в Україні міфів про вітамін D.

​​​Міф 1. Влітку багато сонця, тому не потрібно додатково вживати вітамін D.

Сонце — основне джерело вітаміну D. Проте навіть за ясної погоди вітамін D може вироблятися лише з 11:00 до 14:00, коли ультрафіолетові промені мають довжину 280-315 нанометрів (нм). Ідеальний час, щоб вийти з офісу чи дому, подихати свіжим повітрям та підзарядити організм вітаміном. Але отримати денну норму вітаміну ви не зможете: смог у місті знижує проникнення ультрафіолету на 60%.

План «Б»: відпочинок на природі чи пляжі за містом. На жаль, це також не найкращий спосіб. Довге перебування на сонці загрожує одним із 1,5 млн видів раку шкіри. Згадуємо про сонцезахисний крем. Але й тут є нюанс: сонцезахисні креми, які щонайменше мають ступінь захисту SPF 8, гальмуютьсинтез вітаміну D на 98%. Тож влітку теоретично можливо отримати від сонця вітамін D, втім цього, найімовірніше, не вистачить, щоб забезпечити денну норму вітаміну.

ЛІТО, СОНЦЕ, ПЛЯЖ — НЕ ЗОВСІМ НАДІЙНІ ТА БЕЗПЕЧНІ ДЖЕРЕЛА ВІТАМІНУ D.

Міф 2. Вітамін с потрібен лише дітям.

Особливо немовлятам проти рахіту або в період активного росту. А от і не тільки! Міцні кістки та здоровий скелет потрібен і дорослим, чи не так? Наприклад, жінкам у період менопаузи, коли зменшується рівень естрогену й зростає ризик остеопорозу. Крім цього, вчені знайшли рецептори вітаміну D у багатьох клітинах людського організму й довели, що дефіцит «сонячного вітаміну» — це слабкий імунітет, цукровий діабет, депресія, набір алергічних чи хронічних захворювань.

ВІТАМІН D ПОТРІБЕН ЯК МАЛЕЧІ, ТАК І ДОРОСЛИМ.

​Міф 3. Продукти харчування компенсують денну норму вітаміну D.

І справді, вітамін D міститься у багатьох продуктах: коров'яче молоко, рослинна олія, яєчний жовток, тріска, свиняча печінка та вершкове масло. Але щоб забезпечити денну норму «сонячного вітаміну», потрібно випивати 100 л молока та з'їдати 1 кг вершкового масла щодня. Навіщо йти на такі гастрономічні жертви, якщо достатньо 1 капсули вітаміну D у лікарській формі?

ЩОБ ОТРИМАТИ ДЕННУ НОРМУ, ПОЄДНУЙТЕ КОРИСНІ ПРОДУКТИ З ІНШИМИ ФОРМАМИ ВІТАМІНУ D.

Міф 4. Вітамін D не впливає на ракові пухлини.

На щастя, це не так. Вітамін D виконує роль «антиракового агента», який допомагає зберегти цілісність оболонки внутрішніх органів, зменшує кровопостачання пухлини, створює умови для самознищення злоякісних клітин. Загалом, підтримуючи необхідний рівень вітаміну D, можна запобігти щонайменше 16 злоякісним захворюванням, зокрема найпоширенішим: рак молочної залози, шийки матки, кишечника та простати.

ВІТАМІН D ДОПОМАГАЄ ОРГАНІЗМУ БОРОТИСЯ З РАКОВИМИ КЛІТИНАМИ.

Міф 5. У мене точно немає дефіциту вітаміну D.

Звернемося до фактів: 1 млрд людей у світі мають дефіцит вітаміну D, незалежно від віку. Низький рівень трапляється навіть у жителів Південної півкулі: Австралії, Індії чи ОАЕ. Щовже казати про Україну! 95% українців мають дефіцит вітаміну D, який гостро відчувається у період із листопада по лютий.

БІЛЬШІСТЬ УКРАЇНЦІВ МАЮТЬ НИЗЬКИЙ РІВЕНЬ ВІТАМІНУ D.

Міф 6. Вітамін D можна передозувати.

Тільки у тому разі, якщо вживати «сонячний вітамін» у кінських дозах та кількох лікарських формах одночасно. Логічно, що перед початком приймання вітаміну D потрібно в лабораторних умовах визначити його рівень в організмі — це основа для профілактики або лікування. У такому разі лише лікар може встановити потрібну людині дозу та виписати тривалість приймання.

Пам'ятайте, що ваш організм — розумний механізм, який сам вбирає необхідну кількість вітамінів, а зайве просто відкидає. Навіть більше, загальна денна норма вітаміну D, яку містять чи то краплі, чи то капсули, підібрана так, щоб навіть за великого бажання уникнути передозування вітаміном.

ВІТАМІН D ПЕРЕДОЗУВАТИ ПРАКТИЧНО НЕМОЖЛИВО.

Коментар Енциклопедії вітаміну D.

Оптимальний рівень вітаміну D в організмі людини — 28,8–43,2 нг/мл. Рекомендовані дози вітаміну D в Україні: діти до року — 400–1 000 МО/день; діти від 1–18 років — 600–1 000 МО/день; дорослі — 1 500–2 000 МО/день; люди з надлишковою масою тіла мають приймати дози, вищі вдвічі або втричі. 

Вітамін D для здоров'я і краси
Підготовка до пляжного сезону: догляд за шкірою
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/