fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Оздоровчий біг. Заняття бігом

Оздоровчий біг. Заняття бігом

Біг - це, напевно, найдоступніший зі всіх видів занять фізкультурою. Адже він не вимагає якихось спеціально обладнаних залів або площадок, а також не вимагає спеціальної підготовки і навичок. Все, що вимагає від вас біг - це довколишній парк і зручне спортивне взуття. Чим же так приваблює всіх біг?

Біг веде до перебудови кісток, що веде до зниження травм у людини в звичайному житті.

Біг змушує працювати всі основні групи м'язів тіла і відшкодовує відсутні енерговитрати, що веде схудненню і красивої фігури. Біг укріплює систему кровообігу, що є відмінно профілактикою захворювань серця. Біг також змінює кисневий і біохімічний склад крові, що веде до відсутності кисневого голодування та зниження ризику виникнення раку. Заняття бігом стимулюють обмін речовин. Біг стимулює виділення спеціальних речовин, які піднімають настрій і покращують роботу нервової системи. Оздоровчий біг позитивно впливає і нормалізує роботу травної системи. Оздоровчий біг знімає головні болі, позбавляє від безсоння, стійко знижує артеріальний тиск, уповільнює процеси старіння в організмі, позбавляє від частих простудних захворювань, підвищує витривалість і працездатність ... Ну що, ви вже вирішили, що біг - це для вас? Тоді починайте!

Взагалі, оздоровчий біг використовує так званий безперервний метод тренування. Тобто біг в рівномірному темпі протягом 30-60 хвилин або 20-40 кілометрів 2 рази на тиждень і 90-120 хвилин 1 раз на тиждень. Таке тренування вважається оптимальною для оздоровлення організму. Перевищення цих цифр недоцільно для оздоровчого тренування, і більш того, воно може негативним чином позначитися на здоров'ї.

Проте початківці займатися оздоровчим бігом, щоб уникнути надмірних навантажень на організм нетренований, повинні почати з меншого часу і використовувати змінний метод , тобто, чергувати біг і ходьбу. Підвищення всіх функціональних можливостей організму у початківців бігунів спостерігається при тижневому обсязі бігу від 1,5 годин або від 15 кілометрів протягом не менше 12-ти тижнів. Займатися початківцям потрібно також три рази на тиждень - бігати по 30 хвилин або по 5 кілометрів. Потім поступово навантаження потрібно збільшувати.

Окремо слід сказати про необхідність заняття бігом протягом 90-120 хвилин 1 раз на тиждень. Такий біг важливий для різноманітного впливу бігу на організм і дають велику ефективність занять.

Чому оптимальний біг саме 3 рази на тиждень? Тому, що відновлювальний період для організму після навантажень складає приблизно 48 годин. Більш часті тренування можуть привести до перевтоми і травм, а до того ж вони не дають збільшення оздоровчого ефекту. Біг частіше 3-х разів на тиждень можна проводити, тільки якщо навантаження при бігу малі (15-30 хвилин). У цьому випадку відновлення відбувається протягом кількох годин. Однак такі навантаження менш ефективні, тому що не приносять достатніх зрушень в організмі. Зниження кількості занять також неефективно. Однак може бути, якщо буде збільшена тривалість бігу.

Заняття бігом, як і будь-яка інша тренування, повинна проходити під самоконтролем чи контролем лікаря, якщо у вас є які-небудь захворювання. Самоконтроль при бігу дуже простий. По-перше, дихати при бігу ви повинні неодмінно носом. Якщо під час бігу ви починаєте дихати через рот, то навантаження є надмірною і слід знизити інтенсивність заняття.

По-друге, вважайте пульс. Оптимально бігати при пульсі від 120 до 150 ударів на хвилину. Нижче або вище цих рамок заняття не дадуть жодного ефекту або навіть завдадуть шкоди. А також стежте, щоб після бігу ваш пульс приходив в початковий стан приблизно через 5-10 хвилин. Більш повільне відновлення пульсу скаже вам про надмірність навантаження.

По-третє, стежте за своїм станом. Практично відразу ви повинні помітити поліпшення сну, самопочуття, настрою, уражень пульсу в стані спокою, зниження артеріального тиску та інше. Якщо ви не спостерігаєте позитивних явищ, зверніться до лікаря або припиніть тренування.

Ну і наостанок слід сказати, що біг при температурі нижче мінус 20 градусів абсолютно неприпустимий.


http://ywoman.ru

Хатха-йога - навчися контролювати себе!
Липовий чай нормалізує менструальний цикл
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Станислав Гречка в Четвер, 03 червня 2021, 11:13

Біг- це найулюбленіший вид спорту. Це відчуття свободи)

0
Біг- це найулюбленіший вид спорту. Це відчуття свободи)

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts