fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Нервові клітини не відновлюються: правда чи міф?

Нервові клітини не відновлюються: правда чи міф? Нервові клітини не відновлюються: правда чи міф?

Часом це твердження стає головним аргументом, коли ми намагаємося переконати іншу людину менше переживати через проблеми та неприємності. І раніше у нього дійсно було наукове підґрунтя. Але тепер з'явилися нові дані, каже нейропсихолог Маргарита Алфімова, які спростовують звичні уявлення.

«Центри мозку дорослої людини є чимось усталеним, повним і незмінним. Все може загинути, нічого не відновити», — писав в 1913 році гістолог Рамон-і-Кахаль, який вивчав клітини мозку.

«Ця ідея стала однією з головних догм нейробіології, - розповідає нейропсихолог, провідний науковий співробітник Наукового центру психічного здоров'я Маргарита Алфімова. — Вона здавалася логічною, адже в мозку діють усталені ланцюги нейронів, і утворення нових клітин могло б цю систему дестабілізувати.

Багато хто настільки повірив у незмінність клітин мозку, що проігнорували відкриття Джозефа Алтмана та Гопала Д. Даса в 1965 році - нейрогенез, тобто процес утворення нових нейронів у гіпокампі щурів. Тільки в 1998 році Пітер Ерікссон переконливо довів існування нейрогенезу в мозку людини».

Що ми знаємо сьогодні? Народження нових нейронів у мозку людини відбувається протягом усього життя, трохи сповільнюючись після 40 років. Причому нейрони народжуються не в усьому мозку, а лише у двох областях — в зубчастій звивині гіпокампу та в нюховій системі.

«Особливий інтерес вчених викликає гіпокамп, оскільки ця область мозку пов'язана з пам'яттю, з емоціями, - уточнює Маргарита Алфімова. - Вважається, що кожен день оновлюється близько 700 нейронів зубчастої звивини. Частина старих відмирає, а нові вбудовуються в усталеній мережі».

Настоянка з журавлини від тиску або Як правильно “...
Лікування геморою чистотілом: найефективніші народ...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts