fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Наука про користь медитації

Наука про користь медитації Наука про користь медитації

Письменниця, блогер і музикант з Ліверпуля Емі Робертс написала статтю для сайту Greatest про те, який потужний ефект медитація справляє на психічне здоров'я, забезпечила коментарями експертів і посиланнями на наукові дослідження.

Передаємо слово автору (в нашому дбайливому перекладі):

У 6 років я відчула перші панічні атаки. Не можу пригадати точно, що послужило тоді тригером, але точно пам'ятаю як сиділа з батьками в машині на парковці і серце билося в грудях, як бджола в скляній банці. Я була абсолютно впевнена, що зараз помру. Це було жахливо! З тих пір тривожність стала моїм постійним життєвим супутником і я довго не знаходила рішення для своєї проблеми.

Все це викликало у мене 2 епізоди клінічної депресії і суїцидальні думки, я була у вільному падінні.

За багато років цієї боротьби я перепробувала безліч ліків, включаючи антидепресанти, БАДи, змінювала раціон харчування і навіть практикувала «кототерапію» - дивилася кошенят в прямому ефірі. Однак нічого з перерахованого не здалося мені ефективним.

Лікар - про медитацію усвідомленості

6 місяців тому мій лікар приєднався до порад моїх друзів - запропонував практикувати медитацію, як ефективний спосіб терапії для мого стану. Однак я була налаштована скептично. З іншого боку, якщо я відчуваю своє життя як в пеклі, то будь-який спосіб пом'якшення варто спробувати. У будь-якому випадку, тоді у мене було присутнє зовсім невірне розуміння про те, що таке медитація і як вона може допомогти мені.

Крістіан Вольф, лікар і вчитель по медитації (а також співавтор Клінічного гіда по навчанню медитації) розповіла, який ефект дає медитація на здоров'я тіла і мозку: «Регулярні mindfulness практики (можна перекласти як «медитація усвідомленості») працюють на декількох рівнях. Як будь-які медитативні практики вони заспокоюють думки, розслаблюють (нехай це і не головна мета mindfulness медитації, а головна - просто сприймати світ в поточному моменті).

Окрім того медитація усвідомленості дозволяє нам усвідомити свої звичні моделі поведінки, що може бути не завжди комфортно і відкриває простір для глибшого розуміння себе і зв'язку зі світом навколо».

Медитація: на перехресті Сходу і Заходу

Коли це заняття обговорюється фахівцями по здоров'ю в якості допомоги для психологічного здоров'я - це ставить медитацію на перехрестя споглядальних практик Сходу і наукового підходу Заходу.

Практика медитації схожа з когнітивно-поведінковою терапією (Cognitive Behavioral Therapy).Наприклад, може допомогти розпізнати і змінити негативні установки і моделі поведінки.

У практиках медитації усвідомленості ми перш за все звертаємо увагу на момент сьогодення, на поточний момент, включаючи наші думки, почуття, відчуття, але приймаємо все це без оцінки. Ми можемо відстежувати наші негативні почуття без концентрації на розборі й аналізі їх причин. Саме така практика виявилася ефективною для щоденного лікування моєї власної дратівливості і депресії.

Лікар Вольф: «Практика не ототожнює себе зі своїми думками і емоціями - здається досить непростою на перший погляд, але це саме те, що в корені міняє справу. Суть концепції в тому, щоб усвідомлювати що ви - це не ваші думки і емоції. Вони як погода, яка змінюється і проходить. Вони частина теперішнього моменту, який ви відчуваєте. Але вони - це не ви ».

Після того, як я вийшла з кабінету лікаря - скачала кілька додатків для медитації і почала їх використовувати як мінімум по 5 хвилин впродовж дня. І, на мій подив, це почало працювати. Іноді медитація була для мене емоційною, іноді - заспокійливою або радісною і дуже часто вона народжувала в мені якесь протиборство.

Проте з кожним днем я відчувала себе трохи чистіше, більш сфокусованою, більш налаштованою на себе і зовнішній світ. Але найголовніше - я усвідомила, що моя депресія і тривожність - це не я сама. І вони стали мені підконтрольні.

Наука про медитацію

Існує досить велика кількість досліджень, які доводять позитивний ефект медитації усвідомленості на ментальне здоров'я (Ось тут розгорнута наукова стаття про медитацію в журналі "Psychiatry").

Наприклад, в дослідженні 2007 роки зробили висновок, що практика медитації усвідомленості позитивно впливає на симптоми тривожності і подолання стресу.

У 2014 році проводилося дослідження щодо впливу когнітивної терапії на основі практики усвідомленості на страждаючих депресією (major depressive disorder) в порівнянні з терапією за допомогою тільки одних антидепресантів. Вчені прийшли до висновку, що 8-тижневий курс терапії на основі практики усвідомленості був настільки ефективним проти депресії, що поставлено питання про можливість використання цієї методики як альтернативи традиційним медикаментам.

Як бути усвідомленим

Донна Роквелл, клінічний психолог, яка також спеціалізується ще й на медитації розповідає, що фундаментальні принципи і практики усвідомленості вельми доступні кожному:

«Є одна проста річ, доступна кожному - здатність залишатися у свідомості, а не піддаватися хаосу, створеному ланцюгом думок. Одна з простих вправ - просто усвідомлювати в кожен момент часу те, що ви отримуєте від 5 ваших основних почуттів: Що я бачу прямо зараз? Що я чую прямо зараз? Що я відчуваю на смак прямо зараз? Які запахи я відчуваю прямо зараз? Що я відчуваю на дотик прямо зараз? Після того як ми усвідомлюємо в теперішньому моменті свої почуття, наш мозок природним чином присутній в теперішньому моменті. Наші фізіологічні реакції, думки і дії стають спокійнішими».

Медитація усвідомленості - ефективний і потужний інструмент, який я використовую для лікування ментальних розладів. Медитація стала для мене інструментом самосприйняття, а також забезпечила мене набором інструментів для усвідомлення власних негативних думок і звичок. Я йду їм назустріч, не даючи оцінок і, завдяки цьому, легко їх обеззброю.

Загальний ефект медитації складно переоцінити. Можливо, це навіть врятувало моє життя. Тому вірте східним мудрецям, друзям-хіпі і вченим, які доводять це дослідами: медитація - універсальний помічник, навіть якщо з вашим ментальним здоров'ям все гаразд.

Дофамін і досягнення цілей: як отримати кредит ене...
Чому ранок вечора мудріший, а еклер і серіал цікав...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts