fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Найкорисніші кулінарні олії для схуднення та способи їх використання

Найкорисніші кулінарні олії для схуднення та способи їх використання Найкорисніші кулінарні олії для схуднення та способи їх використання

Якщо ви коли-небудь ходили в продуктовий магазин в пошуках корисної кулінарної олії, то вибір варіантів може бути надзвичайно приголомшливим.

В останній раз, коли я ходила до магазину, то нарахувала як мінімум двадцять різних варіантів!

Там є олії, виготовлені з грецьких горіхів, насіння кунжуту, виноградних кісточок, сої, арахісу, кокосів ... список можна продовжити.

І при такій великій кількості суперечливої інформації може бути дійсно важко (не кажучи вже про те, що це займає багато часу), визначити, які олії дійсно корисні та для чого вам слід використовувати кожну з них.

Отже, ми знайшли час, щоб провести для вас дослідження, і відфільтрувати результати, аби дістатися до реальних фактів.

Ми звузили цей великий список до трьох найкращих корисних кулінарних олій:

  • Оливкова олія
  • Кокосова олія
  • Олія авокадо

Ми розглянемо кожну з цих трьох олій і розповімо, чому вони нам подобаються, коли і як їх слід використовувати та чого слід уникати.

Але спочатку давайте познайомимо вас з фактами про жири та розвінчаємо деякі старі міфи, щоб ви могли відчувати себе впевнено, вибираючи правильні корисні олії для свого раціону.

Чому про жири та олії так погано відгукуються в пресі

Якщо вам більше 25 років, є велика ймовірність, що хтось порадив вам сісти на дієту з низьким вмістом жирів в якийсь момент вашого життя.

Ще більше шансів, що ви бачили, як ваша мама, тітка, сестра чи бабуся намагалися позбутися від жиру в своїх зусиллях по схудненню.

  • Знежирене молоко
  • Знежирений йогурт
  • Яєчні білки
  • Тощо

Дослідження, проведені в кінці 1940-х років, показали кореляцію між дієтою з високим вмістом жирів і серцево-судинними захворюваннями та припустили, що дієта з низьким вмістом жирів може запобігти розвитку серцевих захворювань у пацієнтів з високим ризиком.

До 1960-х років ця ідея отримала розвиток, і дієта з низьким вмістом жирів рекламувалася як корисна для всіх, незалежно від факторів ризику серцевих захворювань.

А потім, в 1980-х роках, дослідники говорять, що "підхід з низьким вмістом жирів став всеосяжною ідеологією, яку просували лікарі, федеральний уряд, харчова промисловість і популярні ЗМІ про здоров'я".

На жаль, для більшості з нас це не було здоровою порадою, оскільки не було чітких доказів того, що дієта з низьким вмістом жирів знизить ризик серцево-судинних захворювань або навіть допоможе скинути вагу.

Насправді, американці фактично товстіли під час захоплення дієтою з низьким вмістом жиру!

Це тому, що дієтичні жири насправді необхідні для схуднення і гормонального балансу, і повне їх виключення обов'язково буде сприяти збільшенню ваги.

Не кажучи вже про те, що відмова від жиру в продуктах змінює смак, тому вуглеводи, цукор та інші оброблені та штучні інгредієнти додавалися, щоб заповнити втрату смаку через відмову від жиру.

Помірна кількість жирів у вашому раціоні також допомагає вам довше відчувати ситість, тому знежирена дієта легко призводить до відчуття голоду та споживання більшої кількості їжі, ніж зазвичай.

Якщо ви пам'ятаєте свій шкільний урок природознавства, ви знаєте, що кореляція не завжди означає причинно-наслідковий зв'язок - і це безперечно так.

Тепер вчені розуміють, що вам потрібна здорова кількість жирів у вашому раціоні, щоб відчувати себе ситим, схуднути, виробляти гормони, підтримувати здорову імунну систему та виконувати важливіші функції для здоров'я.

Насправді, недостатня кількість харчових жирів і холестерину призведе до гормонального дисбалансу, який безпосередньо пов'язаний зі збільшенням ваги, втомою, високим кров'яним тиском і більш серйозними проблемами зі здоров'ям, які не вирішуються навіть за допомогою низькокалорійної дієти та фізичних вправ.

Що вони правильно зрозуміли: трансжири

Винятком тут є трансжири, які, що було науково доведено:

  • збільшують ризик серцево-судинних захворювань,
  • піднімають рівень поганого холестерину,
  • викликають збільшення ваги, особливо в області живота.

Більшість трансжирів отримують з гідрогенізованих і частково гідрогенізованих олій, підданих високому ступеню обробки, які зазвичай виготовляються з рапсової, рослинної і пальмової олій.

Невелику кількість трансжирів можна знайти в продуктах тваринного походження, таких як куряча шкіра та масло, але було б дуже важко з'їсти достатню кількість цих продуктів, щоб незначна кількість трансжирів викликала проблеми.

Справжні винуватці - жирний, смажений фаст-фуд і оброблена випічка - наприклад, картопля фрі та печиво.

Це тому, що гідрогенізовані та частково гідрогенізовані олії були розроблені як олія для смаження, яку можна фільтрувати та повторно використовувати знову і знову без руйнування (фу!), А також для збільшення терміну зберігання упакованих продуктів (теж фу!).

Але крім тих продуктів, які, як ви вже знаєте, жахливі для вас ...

Одним з головних винуватців, який зазвичай ховається десь в коморі, особливо якщо у вас є діти, є арахісове масло.

Якщо ви придбаєте один з «натуральних» сортів, особливо дивний, який відокремлюється від вас, з олією зверху - у вас, ймовірно, все в порядку. Але більшість звичайних видів містять гідрогенізовану чи частково гідрогенізовану олію.

Якщо ви намагаєтеся бути здоровими, ви, ймовірно, все одно стримуєтеся від смажених і оброблених продуктів, особливо якщо ви також намагаєтеся схуднути!

Однак навіть продукти з написом "знежирені" чи "без трансжирів" можуть містити трансжири, за умови, що в одній порції міститься менше 0,5 грама трансжирів.

Щоб переконатися, що у вашому раціоні не містяться приховані трансжири, просто перевірте списки інгредієнтів для гідрогенізованих або частково гідрогенізованих олій. Проблему вирішено!

Не всі олії однакові

Коли ви йдете в магазин за кулінарними оліями, зверніть увагу на те, як олія була оброблена.

Самий здоровий спосіб обробки - це олії холодного віджиму. Цей метод екстракції не впливає на цілісність олії та залишає недоторканими всі мінерали та поживні речовини.

Після термічної обробки олія починає руйнуватися.

Обробка фактично виштовхує олії за межі їх термостійкості, тому ви можете використовувати їх для приготування на більш високому вогні, але це також робить їх гіркими.

Це також видаляє більшу частину аромату олії і розщеплює важливі білки та поживні речовини, навіть перетворюючи антиоксидантні властивості в токсичні вільні радикали.

Навіть якщо ви виберете мінімально оброблену олію, ви повинні бути обережні, щоб не нагріти її до точки диміння, інакше це чинитиме такий же вплив на лікувальні властивості олії.

Крім того, дослідження показали, що перегрів або термічна обробка поліненасичених жирів (самий здоровий вид жиру) розщеплює здоровий жир на трансжири, які, як ми вже згадували, насправді сприяють збільшенню ваги та погіршенню здоров'я!

Наша трійка найкращих кулінарних олій

1. Оливкова олія холодного віджиму - старий резерв

Чому нам це подобається:

Ця смачна олія, яку багато хто любить, сповнена корисними для серця мононенасиченими та поліненасиченими жирними кислотами.

Доведено, що вони підвищують рівень хорошого холестерину та знижують рівень поганого холестерину, знижуючи ризик серцево-судинних захворювань та інсульту.

Оливкова олія холодного віджиму також містить корисні антиоксиданти, які борються з вільними радикалами, процесом старіння та можуть допомогти попередити рак.

Для чого найкраще підходить:

Оливкова олія холодного віджиму має відносно низьку температуру диму - всього 190 ° С, тому вона найкраще підходить для приготування на повільному та середньому вогні, наприклад, для тушкування і запікання.

З неї також виходить фантастична заправка для салатів, її навіть можна додавати до кави чи збризкувати продукти для додаткового смаку, або в якості корисного замінника масла.

Чого слід уникати:

Переконайтеся, що ви купуєте оливкову олію холодного віджиму, так як оливкова олія першого віджиму чи чиста оливкова олія пройшли термічну обробку, і не будуть мати таких же переваг для здоров'я, як оливкова олія холодного віджиму.

Не використовуйте оливкову олію під час смаження на сильному вогні, наприклад на грилі чи у фритюрі.

Нарешті, перевірте етикетку перед придбанням олії, щоб дізнатися, звідки вона прийшла. Нещодавно дослідники виявили, що дивовижна кількість оливкової олії на ринку є підробкою!

Роздрібні торговці продавали та маркували свою олію як оливкову олію першого віджиму, хоча насправді це була перероблена оливкова олія або навіть арахісова, соєва чи інша більш дешевша олія.

Щоб переконатися, що ви отримуєте те, чого дійсно бажаєте, шукайте бренди, подібні каліфорнійському, та уникайте олії з таких місць, як Іспанія, звідки надходить велика кількість фальсифікованих олій..

2. Кокосова олія - незрозумілий суперпродукт

Чому нам це подобається:

Кокосова олія багата насиченими жирами, які отримали дійсно погану репутацію завдяки деяким старим дослідженням, і які з тих пір були визнані не переконливими щодо насичених жирів в цілому.

Ці дослідження повинні були спостерігати ефекти дієти з високим вмістом насичених жирів, але насправді вони вивчали дієти з високим вмістом загальних джерел насичених жирів - таких продуктів, як червоне м'ясо, масло та жирні молочні продукти.

Ці продукти також містять велику кількість холестерину та часто йдуть рука об руку з висококалорійною дієтою з високим вмістом натрію, так що це, звичайно, не є остаточним для всіх джерел насичених жирів.

Кокосова олія на 90% складається з насичених жирів, але, на відміну від вершкового масла та червоного м'яса, вона не містить холестерину.

Хоча кокосова олія підвищує рівень ЛПНЩ або поганого холестерину, вона також підвищує рівень ЛПВЩ або хорошого холестерину, а наявність здорового балансу як ЛПНЩ, так і ЛПВЩ - ось що найбільш важливе для здоров'я серцево-судинної системи.

Дослідження показали, що кокосова олія насправді корисна для здоров'я серцево-судинної системи, а в деяких культурах, які дотримуються дієти, багатої кокосом і кокосовою олією, насправді серцево-судинні захворювання практично відсутні.

Кокосова олія також може допомогти в схудненні, особливо в області живота; і це відмінний спосіб приборкати апетит і підвищити відчуття ситості.

Для чого найкраще підходить:

У той час як рафінована кокосова олія має досить високу температуру диму - 204° С, вам слід уникати цієї обробленої версії і вибрати натуральну чи нерафіновану кокосову олію, яка, на жаль, має набагато нижчу температуру диму - всього 177° С.

Завдяки цьому вона відмінно підходить для готування на слабкому та середньому вогні, але не дуже гарна для смаження.

Кокосова олія - відмінний варіант для випічки, особливо в якості заміни вершкового масла.

Використовуйте на 25% менше кокосового масла ніж вершкового, під час додавання його в рецепти випічки, і ви отримаєте трохи легшу та набагато більш корисну випічку, але при цьому збережете її багатство смаку.

Ви також можете додати її в свою каву, щоб зробити ранковий режим більш "куленепробивним".

Це відмінний безмолочний спосіб додати насиченості ранковій чашці, стримуючи відчуття голоду, і це дійсно корисна порада, якщо ви намагаєтеся використовувати періодичне голодування для схуднення.

Чого слід уникати:

Не перегрівайте кокосову олію і зберігайте її в темному прохолодному місці.

Незважаючи на те, що може припускати безліч модних дієтичних тенденцій, мазати кокосовим маслом все, що ви їсте, - не найкраща ідея.

Незважаючи на те, що вона дуже корисна для здоров'я, це все ж таки дуже висококалорійний продукт, і його слід вживати в помірній кількості.

3. Олія авокадо - новенька на планеті

Чому нам це подобається:

Олія авокадо містить суміш мононенасичених і поліненасичених жирів, дуже схожу на оливкову олію, і володіє багатьма з тих же переваг для здоров'я серцево-судинної системи.

Ці схожості мають сенс, з огляду на те, що обоє - авокадо та оливки - містять багато жиру та є плодом дерева.

В якості додаткового бонусу олія авокадо є хорошим джерелом лютеїну, який необхідний для здоров'я очей.

Багато овочів також багаті лютеїном і іншими каротиноїдами, але вашому організму потрібен жир для обробки цих антиоксидантів - тому обов'язково додавайте олію авокадо в овочі та салати, щоб додати здоров'я вашим очам!

І якщо всього цього було недостатньо, олія авокадо забезпечує цілий список інших переваг для здоров'я, включаючи запобігання захворювань ясен, зменшення артриту та багато іншого.

Для чого найкраще підходить:

Якщо ви шукаєте корисну олію, яка може все, то ось вона!

На відміну від оливкової та кокосової олії, нерафінована олія авокадо має природно високу температуру диму 250° С.

Це робить її фантастичним (і смачним!) вибором для готування на грилі, смаження, і інших методів приготування на сильному вогні.

Проте, вам не обов'язково зупинятися на досягнутому - олія авокадо чудова для салату, в якості олії для поливу чи замочування, а також як олія для смаження з низьким нагрівом.

Чого слід уникати:

Олія авокадо може бути дещо дорожчою за оливкову чи інші кулінарні олії, але не вибирайте найдешевший варіант, не провівши дослідження.

Уникайте вдосконалених версій, які, як ми вже згадували, можуть завдати шкоди та викликати збільшення ваги.

Незважаючи на свою більш високу ціну, олія авокадо має стільки переваг для здоров'я (особливо в порівнянні з іншими високотемпературними харчовими оліями), що вона повністю варта вкладених коштів!

Готові взяти під контроль своє здоров'я?

Заміна старої кулінарної олії на корисну - відмінний перший крок; але якщо ви дійсно бажаєте стати здоровими та схуднути, вам потрібно враховувати всю свою дієту.

І якщо ви схожі на багатьох наших читачів, ви, ймовірно, спробували більше дієт, таблеток, ліків, планів тренувань і "чарівних рішень", ніж можете порахувати.

І тим не менше, ці вперті кілограми ВСЕ ЩЕ тримаються з усіх сил!  

Жиророзчинні вітаміни: A, D, E і K
Якби всі носили маски, в наступні 3 місяці можна б...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts