fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Мозок підлітка: як зрозуміти молоде покоління

Мозок підлітка: як зрозуміти молоде покоління Мозок підлітка: як зрозуміти молоде покоління

Незалежно від того, наскільки розумний і добре начитаний підліток, яким би відмінником він не був у школі, здатність розсуджувати і приймати розумні рішення - це не те, чого він може досягти, принаймні, до певного віку.

Раціональна частина людського мозку досягає свого повного розвитку лише до 25 років.

Більш того, недавні дослідження прийшли до висновку, що мозок дорослих і підлітків працює по-різному. Дорослі в процесі мислення залучають префронтальну кору, частину мозку, відповідальну за раціональність, приймаючи рішення і розуміючи довгострокові наслідки. Підлітки обробляють інформацію за допомогою амігдали, частини мозку, відповідальної за емоції.

У підлітковому мозку зв'язки між емоційним центром і центром прийняття рішень все ще знаходяться на стадії розвитку, і не обов'язково на одному рівні. Тому, коли підлітки відчувають потужний емоційний стимул, вони не можуть пояснити пізніше те, про що вони думали. Вони не стільки думали, скільки відчували.

Що робити батькам?

Батьки - головний приклад для наслідування дитини. Звичайно, друзі також мають великий вплив на них, але те, як ви поводитесь і як підходите до виконання своїх обов'язків, чинить на них глибоке і довге враження.

Обговорення наслідків своїх дій допомагає підліткам асоціювати імпульсивне мислення з фактами. Це допомагає мозку створювати взаємозв'язки і дотримуватися встановленої схеми.

Нагадуйте підліткам, що вони витривалі і компетентні. Оскільки вони постійно знаходяться в теперішньому часі, підліткам важко зрозуміти, що вони можуть змінити негативні ситуації. Варто нагадувати їм про труднощі, які здавалися непереборними і трагічними в минулому, але які з часом вирішувалися і призводили до позитивних результатів.

Дізнавайтеся про речі, які турбують вашого підлітка. Це не означає, що ви повинні стати шанувальником хіп-хопу, але прояв вашого інтересу до речей, які йому важливі, продемонструє ваш інтерес до нього як до особистості.

Запитайте підлітка, чи хоче він, щоб ви вжили заходів, коли він звертається до вас зі своїми проблемами, або ж він просто хоче висловитися і бути почутим.

Батьки часто реагують на проблеми своїх дітей, даючи поради або звинувачуючи. Але це змусить підлітка закритися і в майбутньому менше ділитись своїми переживаннями і труднощами. Як батьки, ви повинні оточити його емоційним комфортом і безпекою для одкровень, щоб залишатися близькою і довірливою людиною.

Ознаки проблеми

Природно, що підлітки протягом декількох днів відчувають себе пригніченими або не в дусі. Але якщо ви помітили значні зміни настрою або поведінки вашої дитини більше двох тижнів, це може свідчити про більш серйозну причину, включаючи депресію.

Якщо ви підозрюєте, що ваша дитина в депресії, не відкладайте звернення за професійною психологічною допомогою. Депресія є серйозним розладом, який,без належного лікування, може мати небезпечні для життя наслідки.

Ваш підліток потребує вашої допомоги, навіть якщо він цього не визнає. Розуміння його розвитку допоможе вам підтримати його на шляху дорослішання і перетворення увідповідального і незалежного дорослого.

Соняшникова чи оливкова? Корисність олії з точки з...
Як схуднути в руках: 6 важливих фактів
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts