fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Міцна родина за рецептом

Міцна родина за рецептом Міцна родина за рецептом

Одружені громадяни живуть довше, частіше займаються сексом, харчуються більш правильно і відчувають себе краще, кажуть деякі вчені. Але інші говорять, що шлюбні люди швидше зношуються, втрачають інтерес до інтимного життя, заражають чоловіка своїми шкідливими звичками і болячками, причому, не тільки інфекційними. Хто правий? Давайте розберемося!

Про що ви мріяли, приміряючи весільну сукню? Як темними і холодними вечорами будете повертатися в звабливо сяючий вікнами теплий будинок, де вас люблять, чекають і завжди підтримають. Як станете засинати і прокидатися поруч з одним-єдиним чоловіком. Ростити з ним дітей, готувати йому грецький салат, зав'язувати краватку, відпоювати липовим чаєм, коли захворіє, і на ніч читати вголос улюблені книжки.

А чого боялися? Та власне, того ж - темними і холодними вечорами повертатися в яскраво освітлену квартиру, де домочадці вічно забувають вимкнути електрику, до купи немитих тарілок, розореного холодильника, шкарпеток в кріслі, репетуючих дітей і чемпіонату світу з футболу. Засинати і прокидатися поруч з одним-єдиним чоловіком, коли поруч стільки інших: сексуально-і просто активних, цілеспрямованих, успішних, яким не все одно, як ви виглядаєте і що думаєте … Чоловік - як ліки: якщо підходить за всіма статтями, то зцілює і подовжує життя, якщо ні - отруює існування.

Неправда, що хорошу річ браком не назвуть: залежить від того, хто і як в ньому перебуває. Доброчинна дія спільного життя проявляється лише в тому випадку, якщо вона по-справжньому вдалася: сім'я нагадує згуртовану команду, між чоловіком і дружиною склалися рівноправні партнерські відносини. Цифри й факти, що підтверджують благотворний вплив уз Гіменея на тривалість і якість життя, стосуються саме такого шлюбу. Але навіть ідеальні стосунки часом починають пробуксовувати, знижуючи свій терапевтичний ефект, а значить, потребують своєчасної гармонізації та корекції. Головне, вчасно відчути момент, коли шлюбна таблетка перестає діяти.

Критична ситуація №1: роман з бізнесом

Сімейним цінностям не можна зраджувати заради матеріальних. Мільйони високооплачуваних фахівців у всьому світі ризикують підірвати здоров'я (причому не тільки власне, а й своїх близьких) і втратити сім'ю через ненормований робочий день та не помірні навантаження на роботі. Автори дослідження, опублікованого в журналі Harvard Business Review, назвали цей феномен "екстремальним бізнесом". Він змушує людей відмовитися від особистого дозвілля в домашньому колі, забути про спілкування з літніми батьками та виховання дітей, не кажучи вже про тренування у фітнес-клубі та профілактичні огляди.

Близько 45% високооплачуваних співробітників великих компаній проводять в офісі по 60, 70 і навіть 100 годин в тиждень, беруть 10-денну відпустку не частіше одного разу на рік і готові відкласти канікули, весілля і навіть пропустити похорон родичів через аврал на роботі. Подібний робочий графік створює тертя в сім'ї і завдає непоправної шкоди інтимному життю: 45% "екстремальних співробітників" зізналися, що їх бізнес несумісний з повноцінним сексом і що їм вкрай рідко вдається перекинутися зі своєю "половиною" хоча б парою слів.

Діти успішних кар'єристів не відлипають від телевізора, неправильно харчуються і погано поводяться в школі. Більш того: їх взагалі може не бути, якщо обмін кільцями збігся зі стрімким підйомом по службових сходах або це сталося вже після того,як чоловік став генеральним директором банку або старшим партнером юридичного консалтингу. Щасливчикам, які злітають до керівних посад зі швидкістю реактивного літака, загрожує безпліддя. У жінок (слабка стать піддається професійним амбіціям анітрохи не менше від сильної) виробляється надлишок чоловічих гормонів, що перешкоджають зачаттю і ставлять під загрозу вагітність, якщо вона якимось дивом настала.У чоловіків різко йде на спад число і маневреність сперматозоїдів, кількість пошкоджень ДНК зростає, а перспектива стати батьками стає вельми примарною.

Тим не менше, більшість учасників дослідження ні за яких умов не хотіли б відмовитися від своєї високої посади - швидше вже втратити сім'ю. 80% опитаних заявили, що знаходять свою роботу нестандартною, стимулюючою, а головне - обіцяючою необмежено високі заробітки. Проте на світі є речі дорожчі за банківський рахунок. Англійські вчені розробили шкалу стресу і його деструктивного впливу на організм: смерть чоловіка тягне на 100 балів, розлучення - на 73, смерть родича або близького друга - на 37, а негаразди з податками та інші проблеми в бізнесі - лише на 11.

Порада: Стримуйте трудове завзяття. Багаті й самотні живуть як мінімум на 15-20 років менше однолітків, які так і не заробили свій перший мільйон, зате побудували міцну родину та зберегли здоров'я.

Критична ситуація №2: зміна соціальних ролей

Вчені стверджують, що: пари почувають себе більш комфортно психологічно і фізично краще в традиційному шлюбі, де чоловік забезпечує матеріальну основу, а дружина - комфорт. Ну, або, в крайньому випадку, коли обоє працюють на рівних умовах. Якщо чоловік ніяк не може знайти гідну собі вакансію, а жінці доводиться самій годувати сім'ю, у обох виникають проблеми зі здоров'ям. Нелегко жити з відчуттям, що відступати нікуди, - позаду родина, а ви її єдина надія і фінансова опора. Ви хапається за будь-яку можливість підробити і навалюєте на себе стільки, що організм не витримує.

Чоловікам теж доводиться нелегко. Виконуючи не властиву їм соціальну роль, наприклад, займаючись домашнім господарством, представники сильної статі отримують внаслідок серцево-судинні захворювання і піддають себе підвищеному ризику померти від них. До такого висновку прийшли вчені з Американської асоціації кардіологів. Вони не можуть пояснити механізм цього тривожного явища, проте змушені констатувати, що за останні 10 років рівень смертності серед чоловіків, зайнятих вирішенням сімейно-побутових проблем, на 82% перевищив показник, характерний для тих, хто працює за межами домівки.

Порада: Пам'ятайте: як би не складалося життя, у вас набагато більше шансів зберегти його в шлюбі, ніж за його межами. Адже лідерами по кардіальним хворобам і раптовому відходу з життя в розквіті сил все-таки являються холостяки, причому не тільки безробітні, а й цілком успішні. Їм ніхто не поспівчуває в скрутну хвилину, знявши теплим словом стрес, який може призвести до інсульту чи інфаркту, не змусить звернутися до лікаря, якщо людина погано виглядає, не викличе "швидку", якщо у бідолахи раптом розвивається гостра серцева недостатність з втратою свідомості…

Критична ситуація №3: взаємна втома

Гумористи в Росії жартують, що подружній борг країни становить 170 мільярдів раз на рік, тому що спати з одним і тим же партнером - все рівно, що з дня на день чистити зуби незмінним "Поморіном" або душитися тільки "Шанель № 5". Приїдається, знаєте! У Німеччині та ж сама картина. Більше половини одружених німців ходять на корпоративні вечірки за любовними пригодами, тому що їм нудно в подружньому ліжку. Американці в подібних випадках заводять інтрижку в Інтернеті, що набагато небезпечніше. "Службовий роман в першу чергу загрожує бізнесу, а мережевий флірт згубний для шлюбу, особливо якщо віртуальна реальність зводить вашого чоловіка з колишньою коханою", - попереджає професор психології Каліфорнійського університету Ненсі Каліш. Вона відкрила сайт lostlovers.com, на якому зустрічаються люди, які постраждали від несподіваного спалаху старих почуттів.

Ось уже 13 років доктор Каліш досліджує психологічний феномен першого кохання, що розгорілося з новою силою. Більшість чоловіків і жінок ніколи б не почали такий пошук, якби не втомилися від сімейної рутини. Емоції притуплюються, позбавляючи вас допінгу ендорфіну, на якому ви літали, як на крилах, відразу після весілля. Щоб полоскотати охолонувші почуття і заповнити порожнечу, людина починає дотепне листування з тим, в кого колись був закоханий, думаючи, що здатен в будь-який момент припинити ні до чого не зобов'язуючі відносини, але грузне в них по самі п'яти.

80% тих, хто знайшов один одного після розлуки і був на цей момент вільний, залишаються разом надовго, а то і назавжди. У одружених на грунті нової старої любові виникають серйозні проблеми в сімейному житті і негаразди зі здоров'ям.Серце б'ється частіше, тиск пустує, мучать мігрені, а все тому, що совість неспокійна. Начебто клятва вірності не порушена, але внутрішній бар'єр знято. Гормональні американські гірки, що супроводжують перше кохання, зберігаються в глибинах пам'яті. Той, хто випробував його в юності, здатний згодом на такі ж сильні почуття: це єдиний ключ від емоційного замку забороненої пристрасті.

Більшість подружжь, що потрапили в пастку любовного римейку, зовсім не прагнули до адюльтеру на стороні. Вони займалися бездумним пошуком нудьгуючи, побачили знайоме ім'я і послали лист просто заради розваги, навіть не уявляючи, яка лавина почуттів обрушиться на їхні голови. Варто потягнути за ниточку спогадів, і мозок моментально активує зони, що відповідають за вироблення гормонів задоволення: ті ж, що і при прийомі кокаїну! Зберегти шлюб в подібній ситуації неможливо: він розпадається в 62% випадків такого пошуку, що відповідає частці сімейних людей, що необачно пустилися по сліду свого першого кохання.

Правда, є і хороша новина: той же самий механізм емоційного імпринтингу, який закарбовує сильні почуття в нашу підкірку, допомагає склеїти розбиті серця, якщо родина з якихось причин розпалася. 10 років тому департамент по туризму Канарських островів пішов на безпрецедентний експеримент: оплатив розведеним парам переліт і тижневе проживання в номері для молодят за умови, що колишнє подружжя, які не возз'єднаються після медового відпочинку, компенсують витрати, понесені туроператором. Таких виявилося зовсім небагато - більшість знову вступили в шлюб і розлучатися більше не збираються.

Порада: Якщо секс як такий практично зник з вашого спільного життя, змініть не дружину, а ... ліжко. Традиція розділяти одне ложе - спадщина пролетарського минулого: в аристократичних колах чоловік і дружина завжди мали власні спальні. "Не можна їсти ікру ложками, - застерігають психологи. - Хочете жити разом - спіть окремо".

Виконуйте подружній обов'язок не рідше 3 разів на тиждень. Люди, які ведуть активне статеве життя з постійним партнером, повільніше старіють і рідше хворіють. До такого висновку прийшли шотландські медики, які опитали 3,5 тисячі жителів Європи і США. Виявилося, що ті, хто займається любов'ю тричі на тиждень або й частіше виглядають більш ніж на 10 (!) років молодше тих, хто робить це двічі за той же самий термін. Адже сексуальна активність знімає стрес, прочищає енергетичні канали, стимулює ендокринну систему і спонукає організм до оновлення.

Хвороба в родинному колі

Холостяки хворіти не люблять: мало радості відчувати себе слабким і розбитим, коли нікому зварити бульйон, з'їздити в магазин за продуктами і в аптеку за ліками. Занедужаючі дружини теж відчувають дискомфорт через те, що переклали домашні обов'язки на плечі чоловіка та дітей. У чоловіків інша психологія. 73% одружених категорично проти метушні з лікуванням, яку затівають навколо них стурбовані дружини. Батьки сімейств вважають за краще тихо полежати, не привертаючи уваги домашніх. Часом це дійсно необхідно! Спостерігаючи за сердечниками, психолог з Вашингтонського університету Марк Салліван зробив несподіване відкриття: турботливі дружини лише шкодять таким хворим, хоча їм здається, що клопоти йдуть на користь. Всі 217 пацієнтів, які брали участь в дослідженні, в один голос заявили, що надто уважні дружини своєї підозрілістю, вічними побоюваннями і заборонами доводять їх до депресії.

25% американців стверджують: хвороба - найприємніший час в їхньому житті, оскільки дозволяє відчути турботу близьких.

Хто більше виграє?

Книга "Майбутнє шлюбу", видана 35 років тому в США, свого часу справила ефект вибуху бомби і до сих пір викликає розбіжності у медиків і психологів. На сторінках свого бестселера Джессі Бернард опублікувала докази того, що для багатьох наречених дзвін весільних дзвонів став одночасно і похоронним дзвоном. На її думку, сімейне життя знижує ймовірність неврозу, депресії і фобій у чоловіків і підвищує їх ризик у жінок. Виходить, що дружина може перебувати в тузі й тривозі, а чоловік при цьому всім задоволений і абсолютно щасливий!

Спростувати це твердження узялися вчені з Університету Пенсільванії, що спостерігали 10 років за станом 3000 молодих американок, щоб простежити, як впливають шлюб і робота на 16 параметрів жіночого здоров'я. Позитивний ефект був відзначений лише у тих учасниць дослідження, які, вийшовши заміж, звільнилися зі служби. Наречені, які продовжили тягнути лямку, не стали здоровіші за незаміжніх колег, а деякі почали зношуватися швидше.

"Шлюб приносить психологічну і фізичну користь представникам обох статей, - вважають співробітники Корнуельського університету. - Однак чоловікам він вигідний в більшій мірі". З цією заявою категорично не згодні співробітники Коледжу королеви Марії Лондонського університету, які опитали 4500 співвітчизників. Вердикт британських вчених: багаторічний любовний зв'язок без зобов'язань зміцнює душевне здоров'я чоловіків, а штамп в паспорті робить щасливішими жінок. Найкраще почували себе англійці, яким вдалося зберегти свої перші тривалі любовні відносини, і англійки, які довго живуть у шлюбі. Не обов'язково в першому: у деяких він швидко розпався, зате другий, котрий виявився міцним і стабільним, приніс прекрасний оздоровлюючий ефект.

"Для душевного здоров'я представниць прекрасної статі краще залишитися самотньою, ніж закохатися і бути покинутою, - пояснюють вчені. - Для жінок головне - безпека, в тому числі юридична і фінансова, адже вони народжують дітей і відчувають занепокоєння за їх майбутнє. Ось чому заміжжя так важливо для дам. Кавалери ж найбільше на світі бояться відчуття "неволі", тому любов без зобов'язань для них краще, ніж шлюб".

Співробітники Піттсбурзького університету теж переконані, що щасливий шлюб вигідний в першу чергу жінкам. Спостерігаючи 13 років за здоров'ям кількох тисяч американок, вчені виявили зв'язок між сімейним станом учасниць дослідження і станом серцево-судинної системи. У порівнянні з самотніми ровесницями, леді, які вдало вийшли заміж, майже в 2 рази рідше хворіли на гіпертонію та ішемічну хворобу серця, практично не страждали депресією і легше переносили стрес. У крові дружин, задоволених сімейним життям, було менше холестеролу. Вони навіть важили менше!

Виходить, жінки все-таки більше виграють від шлюбу? "Нічого подібного, - заперечують австралійські медики і психологи. - Узи Гіменея роблять щасливими і здоровими подружжя в рівній мірі ". Представники обох статей, обмінюючись кільцями, покращують не тільки фізичну форму, а й розумові здібності. Хочете підвищити коефіцієнт інтелекту - шийте весільну сукню!

Причини й наслідки

Люди, які перебувають у шлюбі, в середньому живуть на 5-15 років довше тих, хто не вступив в нього, розлучився або овдовів. Але причинно-наслідковий зв'язок тут зворотній, вважають німецькі медики. Подружжя тому і мають партнера по життю, що здатні на довголіття. Ось що писав з цього приводу в 1858 році в своєму знаменитому трактаті про шлюб і здоров'я англійський лікар Вільям Фарр: "Кретини не одружуються, не одружуються ідіоти, бездомні бродяги кучкуються один з одним, але одружуються рідко. Карні злочинці за народженням і вихованням рідко знаходять свою половину. Часто спадкові захворювання перешкоджають вступу в шлюб. Привабливі для протилежної статі лише красиві, добрі, здорові партнери, словом, ті, що мають найбільші шанси прожити активне і довге життя". Втім, не варто забувати, що одружені люди харчуються більш правильно і регулярно, вони створюють позитивне біополе навколо один одного, що підтримує емоційну стабільність і зміцнює здоров'я. Так що шлюб не тільки причина, але і наслідок тривалого життя. 

5 прихованих ХВОРОБ, які супроводжуються тріщинами...
6 несподіваних факторів ризику для діабету 2 типу
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts