fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Медитація може бути корисною для вашого серця

Медитація може бути корисною для вашого серця Медитація може бути корисною для вашого серця

Велике дослідження серед дорослих американців показало, що люди, які медитують, мають більш низький ризик високого холестерину, гіпертонії, діабету 2 типу, інсультів та інфарктів.

Медитація може принести користь для здоров'я серця у багатьох відношеннях. Якщо зараз ви занадто напружені, щоб викроїти час на похід в тренажерний зал і приготування свіжої, здорової їжі, медитація - це одна з простих речей, яку ви можете зробити, щоб заспокоїти виснажені нерви і зберегти серце здоровим.

Дослідження, опубліковане 29 червня в "American Journal of Cardiology", вивчало дані 61 267 дорослих, які брали участь в Національному опитуванні з питань здоров'я з 2012 по 2017 рік, у тому числі 5851 осіб (9,6 відсотка), які сказали, що практикували медитацію. Ці опитування охоплюють широке коло запитань стосовно здоров'я, в тому числі, чи медитують люди.

У порівнянні з людьми, які не медитували, ті, хто медитував, мали багато переваг для здоров'я серця, в тому числі:

 • 35 відсотків нижчий ризик високого рівня холестерину
 • 14 відсотків нижчий ризик високого кров'яного тиску
 • 30 відсотків нижчий ризик розвитку діабету 2-го типу
 • 24 відсотків нижчий ризик інсульту
 • 49 відсотків нижчий ризик розвитку ішемічної хвороби серця


"Медитація може зменшити стрес і занепокоєння - і ми безумовно бачимо деякі ознаки того, що медитація, ймовірно, корисна для здоров'я серця," говорить провідний автор дослідження, Чаякріт Кріттанавонг, доктор медицини, з Медичного коледжу Бейлора в Х'юстоні.

Незважаючи на те, що дослідження показує чіткий зв'язок між медитацією і поліпшенням здоров'я серця, воно має кілька обмежень. Найбільший недолік дослідження полягає в тому, що дослідникам не вистачало даних про те, який тип медитації люди робили, а різні форми можуть мати різні переваги. У них також не було даних про те, як часто люди медитували і скільки місяців або років, що також могло вплинути на користь для здоров'я.

Американська кардіологічна асоціація рекомендує медитацію

Проте, результати дослідження пропонують свіжі докази на підтримку керівних принципів Американської кардіологічної асоціації 2017 року, які рекомендують медитацію для зниження ризику серцевих захворювань - за умови, що люди займаються нею на додаток до перевірених методів зміцнення здоров'я серця, таких як ліки для зниження холестерину чи зміни артеріального тиску, і способу життя, таких як поліпшення харчування і фізичних вправ.

Рекомендації AКA припускають, що багато поширених форм медитації корисні для серця, в тому числі::

 • Шаматха, яка заспокоює розум за рахунок концентрації на диханні, об'єкті чи образі
 • Віпасана (медитація прозріння) підсилює усвідомлення дихання і налаштування на повітря, коли воно входить і виходить з носа
 • Техніки усвідомленої медитації, які створюють усвідомлення за допомогою сфокусованої уваги, спостереження та прийняття речей без осуду
 • Дзен-медитація (дзадзен) зосереджена на усвідомленні дихання і сидячій позі зі спостереженням за думками та переживаннями в голові та довкіллі
 • Раджа-йога - комбінація дихальних технік, мантр і медитації, зосереджена на чакрах
 • Любляча доброта (Метта), посилає доброту до себе, до друга чи коханої людини, до незнайомої або нейтральної людини у вашому житті, до когось, кому важко, та до Всесвіту
 • Трансцендентальна медитація, що базується на індивідуальній мантрі, щоб допомогти зосередити свій розум всередині
 • Усвідомлення реакції розслаблення шляхом відстеження дихання, повторення слів чи фраз або молитви


Ці види медитації не передбачають фізичних навантажень - і їх можуть випробувати люди різного рівня фізичної підготовки. І, згідно з AКA, ці методи можуть бути пов'язані зі зниженням стресу і тривоги, зменшенням симптомів депресії, поліпшенням сну і поліпшенням загального самопочуття.

Що говорять попередні дослідження про медитацію і здоров'я серця

Кілька попередніх досліджень пов'язали медитацію зі зниженням ряду факторів ризику серцевих нападів і інсультів, включаючи високий кров'яний тиск і підвищений рівень холестерину, а також з більш контрольованим рівнем цукру в крові у людей з діабетом 2 типу та ішемічною хворобою серця.

Наприклад, в клінічному дослідженні, опублікованому в червні 2018 року в журналі "Дослідження діабету", випадковим чином розподілено 60 осіб з діабетом 2 типу і погано контрольованим рівнем цукру в крові, або практикувати зниження стресу на основі усвідомленості щотижня протягом восьми тижнів, або приєднатися до контрольної групи, яка не медитувала. Через три місяці у людей, які медитували, рівень цукру в крові був значно нижчим, ніж у людей, які не медитували.

Ще одне клінічне дослідження, опубліковане в 2018 році в Міжнародному журналі йоги, тестувало вплив 10-тижневих групових сеансів медитації двічі на тиждень на людей з ішемічною хворобою серця і виявило, що учасники цих сесій мали нижчий рівень цукру в крові через шість місяців, ніж люди в дослідженні, що були віднесені до контрольної групи, яка не медитувала.

Огляд 19 клінічних випробувань, опублікованих у 2017 році в Журналі гіпертонії, показав, що як трансцендентальна медитація, так і інші форми медитації знижують артеріальний тиск.

Чому медитація може допомогти поліпшити здоров'я серця

Існує загальна думка, що зменшення психічного стресу, тривоги, депресії, гніву чи ворожості може бути корисним для запобігання серцевим та іншим хронічним захворюванням, - говорить Санфорд Нідіч, доктор медичних наук, директор Центру соціального та емоційного здоров'я і професор фізіології та здоров'я в Міжнародному університеті Махаріші у Фейрфілді, штат Айова.

"Практика медитації може допомогти зменшити психологічний стрес за рахунок зниження гіпер активації симпатичної нервової системи, важливого біомаркера дистресу", - говорить доктор Нідіч, який не брав участі в даному дослідженні.

Коли стрес призводить до перевантаження симпатичної нервової системи, він запускає реакцію організму «бий або тікай», що призводить до різкого збільшення гормонів стресу і запальні хімікатів в організмі, а також до різких стрибків артеріального тиску, частоти серцевих скорочень і споживання кисню.

"Реагування на стресові стимули викликає ряд фізіологічних змін в тілі та в свідомості, які суперечать підтримці хорошого, збалансованого стану здоров'я", - говорить Нідіч.

Як почати медитувати

Вам не потрібно багато модного обладнання, грошей або часу, щоб спробувати медитацію. Доктор Кріттанавонг говорить, що навіть п'ять хвилин в день, керуючись будь-якою кількістю додатків, доступних для безкоштовного завантаження, можуть допомогти новачкам почати роботу.

"Намагайтеся починати з 5 до 10 хвилин на день, але будьте послідовними", - радить Кріттанавонг. "Будь-яка медитація або цілісність розуму допоможе зменшити стрес і тривогу, особливо в епоху COVID-19".

9 найкращих напоїв, які потрібно пити, коли ви хво...
Якої тривалості сексу в середньому бажає жінка? Що...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Олена Остапенко в Четвер, 10 червня 2021, 12:48

Ніколи не займалася йогою, але після ваших статей почну)

0
Ніколи не займалася йогою, але після ваших статей почну)

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts