fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Критерії освоєння асани: як зрозуміти, що вона виконується правильно?

Критерії освоєння асани: як зрозуміти, що вона виконується правильно? Критерії освоєння асани: як зрозуміти, що вона виконується правильно?

Про асану можна писати книги, ця тема нескінченна - від третього ступеня філософської системи Патанджали до назв на санскриті. Тут ми відповімо на конкретне запитання: за якими загальними ознаками можна зрозуміти, що асана освоєна?

Стан «тут і зараз»

Зосередженість на своїх діях і відчуттях, фізична та ментальна присутність - як вихідна точка в практиці асан: в цьому тілі, в цьому місці, в цей час. Це необхідна умова ефективності практики.

Потрібно прагнути до досягнення такого стану, коли ви присутні в кожній своїй дії, в кожен момент і по-справжньому. Де б ви не були, будьте там повністю.

Дихання

Не спонтанне, а усвідомлене, спокійне, кероване. Знання, на якому циклі дихання виконується вхід в асану і вихід з неї. Незалежно від рівня складності асани, після виходу з неї дихання не збивається, а пульс залишається в нормі.

Стабільність

Саме так в Йога-сутрах описується один з головних критеріїв освоєння асани - стхіра (твердий, міцний, непохитний, стійкий). Для досягнення стабільності дуже важливе відчуття опори: створення і підтримка міцного фундаменту через стопи, долоні, сідничні кістки - ті частини тіла, які дотикаються до землі.

Розслаблення

За визначенням Патанджали: сукхам - приємний, зручний, комфортний. Розслаблення має бути присутнім в практиці будь-якої інтенсивності, але це не млявість, а перш за все звільнення від зайвої напруги, і в той же час необхідне активне м'язове та енергетичне залучення, яке приносить відчуття легкості і свободи в поєднанні з усвідомленістю.

Поєднання стабільності та комфорту дає нам потрібний рівень освоєння асани - зусилля без зусилля.

Форма

Це правильна відбудова тіла в просторі. Правильна форма - запорука травмобезпечності. І все ж більш важлива не форма, а зміст: не те, як асана виглядає зовні, а що учень робить і відчуває, перебуваючи в ній.

Правильний вхід, перебування і вихід

Відбудова відбувається вже на вході: яким буде вхід, такою буде і сама асана. Перебування в асані - спокійне, статичне, без напруги, з необхідними контрольованими діями для утримання.

Тривалість перебування залежить від конкретної асани, рівня її складності. Тривале утримання асани сприяє поглибленню самопізнання.

Вихід повинен бути травмобезпечним і своєчасним. Багато травмуються саме на виході через те, що занадто захоплені глибиною і тривалістю утримання.

Вміння слухати своє тіло

Наше тіло - наш головний учитель. Через відчуття воно подає нам сигнали, коли і наскільки можна і потрібно змінити прикладене зусилля, коли настає момент виходу з асани, коли воно має потребу у відпочинку та розслабленні.

Вміння його слухати - це здатність розрізняти правильний і неправильний дискомфорт і реагувати відповідно. Це розуміння того, що ми поступово розтягуємо (а не розриваємо) свої межі, працюємо на межі своїх можливостей, але залишаючись у межах здорового глузду.

Викладачеві важливо розвивати спостережливість, щоб вміти оцінити рівень освоєння асани учнем візуально з боку, більше уваги приділяти не зовнішній формі, а тому, як вона учневі дається: як він дихає, який у нього вираз обличчя і погляд, які рухи робить.

Завдання викладача - донести до учня важливість того, як він йде, а не як далеко він може зайти, і одночасно навчити правильно оцінювати свої відчуття, відчувати свій внутрішній простір і керувати ним зсередини. Така спільна робота викладача і учня зробить практику ефективною, а прогрес реально досяжним.
Чебрець лікує від алкоголізму
Які каші не тільки смачні, а й лікують

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts