fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Користь хліба

Користь хліба Користь хліба

Як правило, перший продукт, від якого відмовляються, починаючи будь-яку дієту - це хліб. Не можна сказати, що це найправильніше рішення. Насправді, хлібні вироби - один з найважливіших елементів раціону, який містить найважливіші речовини, необхідні організму: амінокислоти, вуглеводи, вітаміни, білки, жири і клітковину. Саме з цієї причини вкрай нерозумно зовсім відмовлятися від цього продукту.

Краще віддавати перевагу виробам з борошна грубого помелу. В такому хлібі міститься більша кількість корисних речовин і мікроелементів. Цільнозерновий хліб - джерело волокон, які беруть участь у профілактиці серцево-судинних захворювань і раку товстої кишки. Цільні зерна зберігають більше вітаміну В і білка. Але, як то кажуть, на смак і колір товаришів немає, а тому ми докладніше розповімо про основні види хліба.

Пшеничний хліб

Це не самий корисний хліб. У ста грамах продукту міститься 270 ккал і 2,9 жиру. Цей хліб швидко засвоюється. Вуглеводи потрапляють в кров і провокують викид глюкози, що тягне за собою поліпшення апетиту. До того ж пшеничний білий хліб містить багато клейковини, а саме вона призводить до синдрому «лінивого кишківника».

Житній хліб

Його не тільки лають, а й хвалять. У цьому сірому хлібі дуже високий вміст клітковини, лізину. Сірий хліб виводить шкідливі речовини з організму, корисний при авітамінозі, цукровому діабеті, закрепах. Окрім того, цей вид хліба нормалізує обмін речовин. Зверніть увагу на те, що сірий хліб протипоказаний при підвищеній кислотності. Якщо виріб приготовано з житнього борошна на всі сто відсотків, то воно вважається важким для організму і шлунка. Щоб полегшити процес травлення, пекарі додають пшеничне борошно. А тому він добре засвоюється організмом. Це корисний хліб.

Гречаний хліб

Ще один вид сірого хліба з високим вмістом всіх необхідних організму амінокислот. Гречаний хліб багатий калієм, фосфором, залізом, цинком, селеном, марганцем і магнієм, антиоксидантами, вітамінами групи В і Е. Корисний при захворюваннях судин.

Зерновий хліб

Сірий хліб зі злаковими зернами. Містить калій, натрій, молібден, фосфор, йод, залізо і кальцій, велика кількість вітамінів групи В, А, Е, і РР. Благотворно впливає на обмінні процеси, дуже ситний, сприяє нормалізації мікрофлори кишківника.

Висівковий хліб

Хліб з висівками. Відрізняється високим вмістом клітковини, мінералів, вітамінів, білків і нікотинової кислоти. Зміцнює імунітет, виводить алергени і токсини. Захищає від розвитку шлунково-кишкових захворювань, сприяє зниженню ваги, тому його ще називають дієтичним.

Бездріжджовий хліб

Сірий, грубий, щільний хліб з високим вмістом вітамінів групи В, РР і мінеральних речовин, що зберігаються після випічки. Не шкодить кишковій мікрофлорі, сприяє роботі кишківника, а також має протизапальні властивості. На жаль, в бездріжджовий хліб часто додають хімію, щоб посилити запах і смак. В основному для випічки таких виробів застосовують різні хімічні розпушувачі. Наприклад, карбонат амонію: він небезпечний для організму.

Хліб без борошна з пророщеного зерна

Сірий хліб з високим вмістом вітамінів С і Е, тіаміном і харчовими волокнами. Очищає організм, блокує потрапляння шкідливих речовин в кровоносну систему, абсорбує їх і виводить природним чином. Сприятливо впливає на шкіру і волосся, нервову систему, знижує рівень холестерину. 

Мішки під очима: які засоби працюють?
Анти-кислотні засоби: 7 побічних ефектів
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts