fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Хатха-йога - навчися контролювати себе!

Хатха-йога - навчися контролювати себе!

Йогів, вельми умовно, звичайно, можна розділити на дві групи - "філософи" і "практики". Перші приділяють більше уваги духовним завданням, часто нехтуючи потребами тіла. Практикою займаються і вони, але це, в основному, - концентрації і медитації, іноді в поєднанні з медитативними асанамі, мантрами (славослів'ями, молитвами) і мудрами (особливими положеннями рук).

Це стосується таких видів йоги, як Інтегральна, Сурат-шабд-йога (йога Світла і Звуку), Свадхьяя-йога (виховання розуму), Мантра-йога.

"Практики" ж займаються, в основному, традиційної Хатха-йогою або який-небудь її різновидом. Відзначимо при цьому, що базова, класична йога - Аштанга, була призначена для повноцінного поєднання духовної і фізичної сторін самовдосконалення.

Хатха-йога може бути визначена як система, яка ставить за мету навчити людину керувати своїм тілом, домогтися поліпшення здоров'я, попередження та лікування деяких захворювань. З її допомогою отримують довголіття, активне життя і високу працездатність.

Хатха-йога забезпечує рівновагу всіх фізіологічних процесів в організмі. Вона повертає рухливість суглобам, випрямляє хребет, нормалізує тиск крові і травлення, зміцнює імунну систему і гормональний фон. А це, в свою чергу, дозволяє:

- протистояти несприятливим фізичним і психічним факторам;

- успішно керувати тілом і розумом, миттєво і безпомилково реагувати на зовнішні подразники;

- знайти спокійну впевненість у своїх силах;

- перебувати в гармонії з собою і світом.

У перекладі з санскриту "хатха" означає "міць, необхідність чи зусилля". При цьому склад "ха" символізує Сонце, а склад "тха" - Місяць. Таким чином, Хатха-йога встановлює в організмі баланс між енергіями Сонця і Місяця, між активністю і розслабленням.

Кожна вправа Хатха-йоги включає в себе три обов'язкові елементи:

1) специфічне положення тіла ( асану), при якому ті чи інші його ділянки або внутрішні органи напружуються або розслабляються;

2) певний тип дихання при виконанні асан або спеціальні дихальні вправи (пранаяму);

3) концентрацію уваги на фізіологічному місці дії асани ; самоспостереження; контроль над свідомістю.

Виконання асан, в силу їх статичності, не викликає великої витрати енергії, так що замість витрати життєвих сил відбувається їх збільшення; в організмі не накопичуються шлаки молочнокислі, що утворюються при іншій напруженої фізичної навантаженні.

В даний час використовується близько 80 асан, з них 20-30 вважаються базовими. Існують також десятки тисяч всіляких їх варіацій.

Часто вправи Хатха-йоги доповнюються техніками очищення (Крійі) порожнини носа і рота, шлунково-кишкового тракту, системи дихання.

Перевагою Хатха-йоги в порівнянні з іншими типами оздоровлення є її демократичність і самодостатність - при мінімальних затратах. Вам достатньо площі в пару кв. метрів і килимка. А самі прості і дуже дієві вправи - при розумному підході - цілком реально освоїти по самовчителю. Йогою може займатися практично будь-яка людина, незалежно від віку, способу життя і професії. Зараз існують навіть такі різновиди Хатха, як Бебі-йога, йога для вагітних жінок, для лежачих хворих і т.д. І на закінчення відзначимо основний критерій правильності виконання асан: процес цей повинен приносити задоволення з появою почуття фізичного задоволення, а не втоми і напруги, і спонукати до подальших занять.

Здорові нігті: топ-5 порад
Оздоровчий біг. Заняття бігом
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts