fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Як вибачити себе і наблизитись до мрій

Як вибачити себе і наблизитись до мрій

Одним з найкращих вмінь, яке можна розвинути самостійно, це здатність пробачати. Можу собі уявити, як ти говориш, що знаєш, як це робити, і я зовсім не сумніваюся, що так і є насправді.

Сьогодні питання звучить так: чи знаєш, як пробачити собі? Це один з перших, надзвичайно важливих кроків, які розпочинають твою мандрівку; адже ти не можеш відправитись в далеку подорож з усім багажем, який тепер маєш. Чесно кажучи, я вважаю, що ти почуватимешся набагато краще, коли залишиш ці всі речі і почнеш йти вперед без такого великого вантажу за плечима. Це і є достатнім приводом для того, щоб допомогти тобі почуватись легко і невимушено перед початком подорожі.

Чому ти маєш собі пробачати? Я дійсно вірю, що людина – істота винахідлива, вміє пристосовуватись для того, щоб щось змінити на краще. Я маю на увазі, як здібний розум, так і душу. Щоб зрозуміти чому, мусиш спочатку зануритись в минуле. Відклади весь той багаж спогадів, який завжди з собою носиш і поглянь на нього зі сторони. Не хвилюйся, не мусиш розповідати мені про кожну мить свого минулого. Це завдання, яке мусиш виконати наодинці зі собою, а я зроблю все, що в моїх силах, щоб тебе скерувати. Коли дивишся на минуле, то маю надію, бачиш там багато добрих спогадів, особистих досягнень і масу позитивного досвіду. Коли я виконував це завдання, то саме це хотів побачити. А правда в тому, що сталося якраз навпаки. Не тому, що я прожив жахливе життя, а тому, що люди часто пам'ятають саме погані речі. Справжньою метою цього завдання є дати тобі шанс запам'ятати успіхи, яких ти досягав, так, щоб надати твоїй подорожі позитивний імпульс. Ніхто не хоче під тягарем минулого робити крок назад. Це страшно, коли будучи близько до поставленої мети, чуєш цей голос підсвідомості, що нагадує тобі про давні поразки. Викиньмо його з твоєї голови!

Ти небездоганний. Прийми це! Ти – чудова людина, не маю щодо цього жодних сумнівів, але небездоганний. Ніхто не може бути ідеальним. Це відома істина, з якою раніше чи пізніше прийдеться змиритися. Розберімось з цим відразу. Оскільки ти небездоганний, якраз прийшов час перестати звинувачувати себе за помилки минулого. Озбройся наступною правдою: кожен може час від часу помилятися. Іноді помилки більші, іноді – менші, але кожен їх робить. Звинувачувати себе лише тому, що вчинив велику чи малу помилку, страшна річ. Це той голос в голові пробує на тебе наговорювати і принижувати тебе. Немає нічого гіршого, ніж постійне плювання до свого броду. Просто усвідом собі, що це чергова форма порівняння, якої ти маєш позбутися. У цьому конкретному випадку порівнюєш своє справжнє я з віртуальним ідеалом.

Перший крок, щоб пробачити: Запиши погані спогади. Я завжди прошу тебе щось записати, і цей випадок не виняток. Візьми клаптик паперу або ввімкни якийсь електронний записник і запиши всі погані спогади, які тільки можеш пригадати. Прошу тільки робити це тоді, коли матимеш багато часу, бо цей крок може виявитись важким і досить тривалим. Якщо ти наодинці вдома, то можеш зайнятись цією справою, якщо ні, то постарайся знайти якесь тихе місце, тихий притулок, де можеш спокійно це зробити. Не описуй все детально, запиши тільки помилку, яку допустив. На приклад, я написав би: «Недостатня кількість проектів у портфоліо» або «шкодую, що не проводив достатньо часу з близькими». Так, це є реальні приклади. Я впевнений, що у тебе малий список, але постарайся зробити так, щоб він був якнайдовшим. Присвяти цьому стільки часу, скільки необхідно. Якщо потрібно, можеш сісти за складання списку декілька разів. Все вийде, за умови, якщо ти виконаєш наступну частину.

Крок другий, щоб пробачити: Знайди причину. Час на маленький аналіз. Це може бути найважчою частиною цілого завдання, тому не поспішай. Запиши причину, яка стала поштовхом до помилки. Навіть якщо це щось таке примітивне, як: «був бездарним», або складніше, наприклад: «повернув не в той бік і зіткнувся з іншою машиною…». Те, наскільки складною буде відповідь, залежить лише від тебе, але пропоную аналізувати якнайдетальніше, наскільки це можливо. Завдяки цьому кроку завдання принесе значно більше корисного і потрібного досвіду.

Третій крок, щоб пробачити: Вибач собі кожну помилку. Я хочу, щоб біля кожного пункту в списку ти промовив такі слова. Промовляй щиро, не пробігай подумки: Пробачаю собі « _______________». Як ти вже зрозумів, маєш заповнити порожню лінійку кожним пунктом з твого списку. Цей крок є дійсно дуже важливим, тому що твоя свідомість вимагає невеликого ремонту, а завдяки цій вправі рушиш вперед і побачиш деякі речі під іншим кутом зору. Спробуй це зробити, навіть якщо почуваєшся трохи безглуздо. Запевняю тебе, це діє. Через кілька перших пунктів можеш пролетіти, але на останніх відчуєш, як щось змінюється.

Останній крок, щоб пробачити: Йди! Тепер, коли ти впорався зі списком, час на останній крок. Ти мусиш його зректися. Якщо це клаптик паперу, то маєш його порізати, зіжмакати і викинути, чи спалити. Якщо це файл, то можеш його видалити. Лише від тебе залежить, як хочеш звільнитися від нього. Прошу тільки, щоб при нагоді не спалив всього будинку. Цей останній крок дає сигнал твоїй підсвідомості, що завдання виконано і настав час назавжди відпустити цю важку валізу поганих спогадів та образ. Так, щоб створити місце для нового досвіду та для нового тебе. Це дієвий спосіб, оскільки завдяки йому ти відчуєш себе набагато легшим перед подорожжю.

І це ще не кінець… Ти робиш це вперше і тому мусиш пильнувати, щоб знову не засмітити свою пам'ять непотрібними речами, які почнуть тягнути тебе вниз. Візьми собі за звичку найближчими днями добре контролювати простір своєї свідомості. Якщо старий голос знову почне відгукуватися, це знак, що ти маєш себе за щось пробачити. Не хвилюйся, з часом все піде як по маслу. Для душевного спокою, я думаю, роби так щовечора, перед тим, як лягти у ліжко. Просто пригадай собі весь день і дозволь всім цим речам канути в безодню. Завдяки цьому почнеш краще спати. Я щиро сподіваюсь, що ця вправа тобі допоможе. Тепер, коли ти знаєш, як себе пробачити, ти став на крок ближче до ідеального себе. Наступного разу поговоримо про черговий крок, а саме, як створити свій власний кодекс правил.

Тобі сподобалась ця стаття? Поділись нею, користуючись кнопками нижче!

Емоційний інтелект: що це і навіщо?
Тренування підборіддя
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts