fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Існує 5 типів пар - ось як кожен з них може краще впоратися з конфліктом

Існує 5 типів пар Існує 5 типів пар

Якщо у вас є віддані стосунки і ви ніколи не сперечаєтесь з партнером, добре, вітаємо, у вас прекрасне кохання Єдинорога. Для решти з нас знання того, як ефективно, шанобливо та продуктивно справлятися з конфліктом, має вирішальне значення для довгострокових відносин, тому що сварки доволі неминучі. І, безумовно, є кілька способів зробити це: як Інститут Готтмана зазначив у недавньому Instagram, є п'ять різних типів пар, коли справа доходить до стилю спору, і знання вашого важливе для розуміння того, як ви і ваш партнер можете бути найбільш успішними у вирішенні конфлікту.

По-перше, це пари, що уникають конфлікту, які схильні наголошувати на тому, з чим вони згодні, і мінімізувати області конфлікту. У відносинах вони діють незалежно й автономно, і вони не дуже емоційно виразні. На протилежному кінці - Імпульсивні пари. Хоча їх прізвисько має на увазі ворожість, вони насправді насолоджуються гострими відчуттями від дебатів і беруть участь у пристрасній бесіді, явно не сповненої зневаги. Існують також подружні пари, які підходять до конфлікту з м'якістю і співчуттям. Коли вони не погоджуються, проблема зазвичай виникає, коли одна сторона поступається.. Два останніх типи пар - ворожі, хто з захисту сприймає критику один одного як особисту атаку, і вороже-відсторонені, які перетворюють кожну можливу ситуацію в бурхлива суперечка, результатом якого є тиха, одинока відсутність будь-якого рішення.

Однак незалежно від того, який з цих типів пар найкраще описує вас і вашого партнера, всі люди можуть навчитися сперечатися трохи краще та зміцнити свої відносини в процесі. Нижче Дебра Робертс, психотерапевт і автор книги «Протокол взаємин: як розмовляти, розряджати і будувати більш здорові відносини», ділиться своєю найважливішою порадою щодо зміцнення комунікації для кожного з різних типів пар.

Як кожна з 5 різних пар може краще спілкуватися, щоб впоратися з конфліктом

1. Пари, які уникають конфліктів

Ці пари - мінімалісти в спілкуванні. Вони не схильні розгойдувати човен причіпками ... і це їм допомагає. Вони готові ігнорувати проблеми, які можуть привести до суперечок або вразливості, і це нормально, якщо обидві сторони щиро згодні з цим. Але якщо ви відчуваєте, що у вас проблема з чимось, що робить ваш партнер, поговорити про це дуже важливо.

"Вони можуть сказати: «Коли у вас буде кілька хвилин, я хотів би поговорити з вами про проблему, з якою я зіткнувся при роботі з дому. Це буде багато значити для мене», - говорить Робертс. "Коли вони заявляють про свої наміри заздалегідь, це створює основу для позитивного результату, тому що це дає їх партнеру зрозуміти, що вони хочуть поговорити про щось, що для них важливо."

2. Імпульсивні пари

Ці пари дуже відверті в своїх емоціях, що дозволяє мінімізувати границі та досить відкрито спілкуватися. У них є живі, грайливі дебати (і, ймовірно, деякі зіркові жарти), і в цілому вони досить добре ладнають. Проте, відсутність границь іноді може бути складним, і їх дебати можуть викликати нервозність.

"Під час розмови звертайте увагу на співрозмовника, щоб помітити, коли або якщо розмова переходить зі жвавих дебатів на образи", - говорить Робертс. "Якщо вони спостерігають за зсувом, вони можуть припинити все, що говорять, і шанобливо стежити за реакцією іншої людини. Тому що в цей момент образливі почуття партнера повинні бути пріоритетом, а не продовжуватися туди і сюди."

3. Пари, які самостверджуються

Ці пари схильні вирішувати свої проблеми, а також в цілому підтримують здорові відносини. Але завжди є місце для вдосконалення, і аспект постійної боротьби за владу може стати проблематичним. За словами Робертса, успішні відносини виникають, коли ми менше зосереджені на перемозі та більше зацікавлені в розумінні точки зору один одного.

"Кожному партнеру порадили б привнести в свою взаємодію додаткове самоусвідомлення", говорить Робертс. "Якщо вони спостерігають за собою під час взаємодії і усвідомлюють, що діють конкурентно чи вступають у боротьбу за владу, вони можуть вибрати іншу реакцію."

4. Вороже налаштовані пари

Якщо ви виявите, що ви та ваш партнер сваритеся вороже, спочатку складіть взаємно поважний список заборонених фраз. Абсолюти, такі як «ти ніколи» і «ти завжди», можуть вимкнути співрозмовника та затуманити вихідне повідомлення в процесі.

"Якщо замість того, щоб говорити в абсолютних виразах, вони використовують такі слова, як «здається» або «я думаю», це може мати велике значення для залучення іншої людини у взаємодію", - говорить доктор Робертс. "Крім того, якщо вони помічають, що захищаються, чудова порада - перевести дух, а потім поставити питання по темі. Ставлячи питання, вони отримують час подумати про те, як краще відповісти, і вони можуть дізнатися, що інша людина мала на увазі під своїм коментарем."

5. Вороже-відсторонені пари

Хитрість вороже-відсторонених відносин полягає в тому, що жоден з партнерів не піклується про зміни в достатній мірі, не знає, як змінитися, і навіть не думає, що зміни можливі. Це може змусити їх застрягнути в токсичному циклі, коли обидві сторони надто зацікавлені в збереженні свого положення. "Вони поводяться так, як ніби їх не хвилює біль іншої людини або те, як їх поведінка впливає на відносини", - говорить Робертс. "Оскільки обидва партнери не діють віддано, швидше за все, вони не відчувають себе емоційно захищеними в стосунках. Вони в бойовому режимі."

Але якщо ви вірите, що за цю людину варто боротися (а не просто боротися з нею), надія ще є. Перший крок - набратися сміливості, щоб помахати білим прапором. "Це може статися, якщо один чи обоє свідомо вирішать більше не брати участь в битві", - говорить Робертс. "Вони роблять це заради своїх стосунків, сім'ї, психічного здоров'я тощо. Це сміливий крок, але якщо вони послідовні та добрі, вони можуть створити або принаймні спробувати ініціювати певні позитивні зміни."

8 причин, через які ви весь час відчуваєте голод
Як розпізнати погіршення психічного здоров’я у діт...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Анастасія Кузьменко в Вівторок, 08 червня 2021, 11:27

Цікава інформація 👍

0
Цікава інформація 👍

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts