fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Ідеальний спосіб оптимізувати рівень вітаміну D

Ідеальний спосіб оптимізувати рівень вітаміну D Ідеальний спосіб оптимізувати рівень вітаміну D

Наша потреба у вітаміні D недооцінюється в десять разів!

Недавня стаття журналу «Outside» підкреслює важливість розумного впливу сонця: «Поточні рекомендації являються нездоровими та антинауковими, як показують нові, конфліктні та, можливо, навіть расистські дослідження. Як же ми цього не помітили?". Стаття, про яку йдеться, опублікована в Міжнародному журналі з дослідження навколишнього середовища і суспільної охорони здоров'я в грудні 2018 року, закликає до негайного перегляду рекомендацій, відзначаючи, що «негативний вплив ультрафіолетового випромінювання є корисним для здоров'я і повинен бути рекомендованим в помірних кількостях».

Чи справді сонячне випромінювання шкідливе для здоров'я?
 • Сучасні рекомендації щодо впливу сонця наражають деякі расові групи на підвищений ризик розвитку хвороб і погіршення здоров'я
 • Вплив сонця приносить користь здоров'ю незліченною кількістю способів
 • Уникати сонця так само ризиковано, як і палити
 • Дослідження показують, що сонцезахисні засоби не захищають від раку шкіри
 • Потреба у вітаміні D недооцінюється в десять разів
 • Скільки вітаміну D може виробляти ваш організм і коли?


Автори попереджають, що громадськість ввели в оману і дезінформували про наслідки уникнення сонця для здоров'я, оскільки існують значні ризики, пов'язані з дефіцитом вітаміну D, включаючи підвищений ризик розвитку серцево-судинних захворювань і деяких раків, особливо раку внутрішніх органів, але також і раку шкіри.

Дослідження вітаміну D показують, що він бере участь в біохімічній функції майже кожної клітини і тканини в організмі, в тому числі імунної системи. Коли у вас дефіцит вітаміну D, ваше здоров'я може погіршитися низкою важливих способів, тому що клітини вимагають його активної форми, щоб отримати доступ до генетичних схем, що зберігаються всередині них.

Прес-реліз Канадського товариства вітаміну D зазначає:

«Автори переглянули поточний стан наукових досліджень і виявили, що з підвищеним ризиком розвитку меланоми пов'язані сильні сонячні опіки, а не пекучий ефект сонця, пов'язаний зі зниженим ризиком її розвитку.

«Громадськість ніколи не отримає це повідомлення з нинішніх настанов фахівців громадської охорони здоров'я», - стверджує лікар Девід Хоель, провідний автор департаменту наук в галузі суспільної охорони здоров'я в Медичному університеті Південної Кароліни.

«Громадськість змусили повірити, що сонця в принципі слід уникати, і що відмова від його впливу звільняє від ризиків для здоров'я. Це не той випадок».

Дійсно, стаття попереджає про те, що приблизно 12 відсотків усіх смертей в США може бути наслідком недостатнього впливу сонця, і що його уникнення є настільки ж потужним фактором ризику смерті, як і куріння.

Сучасні рекомендації щодо впливу сонця наражають деякі расові групи на підвищений ризик розвитку хвороб і погіршення здоров'я

Найважливіше те, що нинішні настанови рекомендують всім уникати сонця, а це абсолютно не підходить темношкірим людям, які не тільки мають набагато нижчий ризик пошкодження шкіри від його впливу, але їм насправді потрібно набагато більше сонця, щоб виробляти вітамін D, і тому вони, як правило, більш схильні до дефіциту.

Таким чином, здається, що нинішні рекомендації набагато шкідливіші для певних расових груп. Видача рекомендацій по рівню впливу сонця, які не приймають до уваги колір шкіри, безглузда і це безумовно не наукова позиція, але це рекомендація більшості медичних організацій, в тому числі головного хірурга США, Американської академії дерматології і Фонду раку шкіри.

На питання, чому рекомендації не беруть до уваги тип і колір шкіри, лікар Генрі Лім, член комітету фотобіології у Фонді раку шкіри, нерозумно і неосвічено відповів, що така інформація не має значення, тому що добавки вітаміну D можуть впоратися із дефіцитом.

Але, занадто спрощуючи питання, дерматологи піддають велику кількість людей серйозному ризику дефіциту вітаміну D, який може не виявлятися доти, доки проблеми зі здоров'ям не погіршуються. Більше того, дослідження показують, що найкращий та найефективніший спосіб підвищення його рівня відбувається не завдяки добавкам, а під впливом сонячних променів.

Вплив сонця приносить користь здоров'ю незліченною кількістю способів

Насправді, вплив сонця надає низку переваг поза виробництвом вітаміну D, які сприяють оптимальному здоров'ю. Вітамін D - це просто сурогатний маркер його здорової кількості. Як зазначалося в Outside:

«... Група вчених-шахраїв ... стверджує, що те, що робить людей з високим рівнем вітаміну D настільки здоровими, - це не сам вітамін. Що він простий маркер».

У статті наводяться дослідження лікаря Річарда Веллера, дерматолога зз Единбурзького університету, який відкрив «раніше невідомий біологічний шлях, за допомогою якого шкіра використовує сонячне світло, щоб виробити оксид азоту» - газ, який, як відомо, розширює кровоносні судини і знижує кров'яний тиск, поміж іншим.

Дослідження Веллера підтвердили, що 30 хвилинний вплив сонця в літній час без захисного крему збільшив рівень оксиду азоту в учасників і понизив їх кров'яний тиск. Це, ймовірно, відбувається через УФА і ближній ІЧ діапазон.

Відносна безпека раку шкіри ховається за об'єднанням статистики несмертельних і смертельних видів раку шкіри. Два найбільш поширених види: базально-клітинна карцинома (БКК) і плоскоклітинний рак (SCC), не смертельні, і повідомлення про збільшення показників відносяться до цих несмертельних форм, а не до меланоми.

Outside цитує Веллера: «Коли я діагностую базальноклітинний рак шкіри у пацієнта, перше, що я роблю - вітаю його, тому що він вийде з мого кабінету зі збільшеною тривалістю життя, в порівнянні з тим, коли він увійшов». Як це можливо, запитаєте ви?

Карциноми тісно пов'язані з впливом сонця, а воно, у свою чергу, пов'язане з низькою смертністю і поліпшенням здоров'я в цілому. І дійсно, працюючі в приміщенні люди в два рази частіше хворіють летальною меланомою шкіри, ніж працюючі на відкритому повітрі.

Як зазначив Веллер, «Передбачається, що факторами ризику меланоми є переривчастий вплив сонця і обгорання, особливо, коли ви молоді». Хоча обгорання може збільшити ризик розвитку меланоми, не палюче сонце є дуже важливим для оптимального здоров'я та довголіття.

Уникати сонця так само ризиковано, як і палити


Переконливі докази, які підтримують ідею про те, що регулярний вплив сонця корисний для здоров'я та довголіття, були опубліковані в журналі Internal Medicine у 2014 році. В даному дослідженні під керівництвом Пеля Ліндквіста, старшого наукового співробітника Каролінського інституту Швеції, звички перебування під сонцем майже 30000 шведських жінок оцінювалися 20 років.

Висновки цього дослідження варто повторити: жінки, які уникали сонця, мали В ДВА РАЗИ більший ризик смерті на відміну від тих, хто регулярно перебував на свіжому повітрі. Як було зазначено в Outside, «Існує не дуже багато щоденних виборів способу життя, які подвоюють ризик смерті».

Два роки по тому, Ліндквіст опублікував наступну роботу, в якій за більш 25500 шведських жінок у віці від 25 до 64 років спостерігали 20 років. Детальна інформація про звички впливу сонця і спотворюючі фактори була отримана і проаналізована в сценарії «конкуруючого ризику».

Загалом, жінки, які регулярно перебувають на сонці, насправді мали більший ризик розвитку меланоми, ніж ті, хто його уникав, але знову ж таки, вони все ще мали менший ризик померти від усіх причин, що, ймовірно, пов'язане з підвищеним рівнем вітаміну D.

Жінки з активною звичкою перебування на сонці мали більш низький ризик серцево-судинних захворювань і смерті не від раку в порівнянні з тими, хто його уникав. Більш того, відмова від сонячного впливу вважається такою ж небезпечною, як і куріння, з точки зору його впливу на тривалість життя:

«Некурящі люди, які уникають впливу сонця, мають очікувану тривалість життя, подібну курцям в групі найбільшого впливу, що вказує на те, що уникнення є фактором ризику смерті подібного палінню масштабу. У порівнянні з групою найбільшого впливу, тривалість життя уникаючих скорочувалася на 0,6-2,1 роки».

Дослідження показують, що сонцезахисні засоби не захищають від раку шкіри

Ще гірше те, що порада використовувати сонцезахисний крем також має хитке наукове обгрунтування. Згідно з аналізом професора наук і епідеміолога Маріенн Бервік, існує дуже мало свідчень того, що використання сонцезахисного крему попереджає рак шкіри.

Після аналізу десятків досліджень базально клітинної карциноми (БКК), яка, як правило, не смертельна, і найбільш небезпечної форми, меланоми, Бервік виявив, що люди, які використовують сонцезахисний крем, як правило, більш схильні до розвитку обох захворювань.

Тільки 2 з 10 досліджень меланоми показали, що сонцезахисний крем захистив від цього захворювання; три в будь-якому разі не виявили ніякого зв'язку. Жодне не показало захисту від карциноми.

Згідно зі згаданим дослідженням в Міжнародному журналі з дослідження навколишнього середовища і суспільної охорони здоров'я, поради, які не рекомендують занадто довго перебувати на сонці, потрібно переглянути і вказати, що уникати слід сонячних опіків, а не сонячних ванн без обгорання, і що тривалість впливу, який буде потрібний для опіку, варіюється в залежності від типу шкіри. Більш конкретні вказівки будуть враховувати потреби всіх расових груп.

Потреба у вітаміні D недооцінюється в десять разів

Хоча вплив сонця є ідеальним способом оптимізувати рівень вітаміну D, було б неправильно говорити, що добавки не приносять користі. Це не ідеальний варіант, але все ж краще, ніж нічого.

Проблематично, що в ряді досліджень стверджується, що добавки вітаміну D абсолютно не корисні. Журнал Outside навіть посилається на нещодавню статтю в VITAL, в якій з'ясувалося, що «висока доза» добавки протягом п'яти років не впливає на рак, серцеві захворювання або інсульт.

Проблема цього та інших аналогічних досліджень полягає у визначенні "високої дози" 2000 міжнародних одиниць (МО) на добу, що взагалі не є високою дозою. Насправді, цього зовсім недостатньо для більшості людей.

Тести показали шестиразову мінливість у відповідях на дозування, тобто одна людина, яка приймає 5000 МО вітаміну D на день, може досягти рівня лише 20 нг / мл (50 нмоль / л), а інша здатна досягти 120 (300) , при аналогічному об'ємі.

Ось чому так важливо регулярно перевіряти рівень вітаміну D. Ви просто не можете довіряти дозуванню. Насправді, ви повинні приймати будь-яку дозу, яка може знадобитися, щоб довести рівень вітаміну D до здорового діапазону.

Згідно з дослідженням, проведеним в Журналі протиракових досліджень, потрібно 9600 МО вітаміну D на день, щоб більшість (97,5%) населення досягли 40 нг / мл (100 нмоль / л), що за його результатами є нижньою межею достатності. Це далеко від 600 МЕ, рекомендованих Інститутом медицини (МОМ).

Більше того, наука показала, що 20 нг / мл (50 нмоль / л), що зазвичай вважається межею достатнього рівня, все ще явно недостатньє і небезпечне для здоров'я. Для оптимального захисту від захворювань необхідний рівень крові в межах 60-80 нг / мл (150-200 нмоль / л).

Як тільки ваш рівень підніметься понад 60 нг / мл, ризик виникнення раку та інших хронічних захворювань різко знизиться - у разі раку молочної залози більш ніж на 80%. Дослідження VITAL та інші подібні йому просто не давали учасникам достатньо високих доз, щоб вони змогли потрапити в захисний діапазон.

Скільки вітаміну D може виробляти ваш організм і коли?

Пігментація шкіри пов'язана з близькістю наших предків до широт, яка оптимізувала їх шкіру для впливу сонця. Чим далі вони жили від екватора, тим світлішою була їх шкіра, що дозволяло біологічно максимізувати обмежену доступність сонця і конкретно ультрафіолетового випромінювання.

Пам'ятайте: ваш організм виробляє вітамін D через вплив УФВ. Для тих, хто живе в північних широтах, це можливо лише за кілька коротких місяців року. Як правило, вам потрібно жити нижче широти 22 градуси, якщо ви хочете взимку виробляти вітамін D. Наведені нижче діаграми показують ймовірність синтезу вітаміну D у США щомісяця.

Підсумок:

 • Дослідники закликають до негайного перегляду рекомендацій органів охорони здоров'я щодо впливу сонця, відзначаючи, що «не пекуче опромінення ультрафіолетом корисне для здоров'я і в помірних кількостях повинно бути рекомендованим».
 • Громадськість ввели в оману і дезінформували про наслідки уникнення сонця для здоров'я, оскільки існують значні ризики, пов'язані з дефіцитом вітаміну D, включаючи розвиток серцево-судинних захворювань і деяких видів раку, особливо раку внутрішніх органів, а також летального виду раку шкіри.
 • Вплив сонця в розумних межах є найбільш ефективним способом оптимізації рівня вітаміну D. Це також має переваги для здоров'я, крім виробництва вітаміну D, які допомагають знизити ризик розвитку хронічних захворювань та смерті.
 • Коли у вас дефіцит вітаміну D, ваше здоров'я може погіршитися низкою важливих способів, тому що ваші клітини вимагають його активної форми, щоб отримати доступ до генетичних схем всередині клітини.
 • За оцінками, 12 відсотків усіх смертей в США можуть бути пов'язані з недостатнім впливом сонця, і його уникнення є настільки ж потужним фактором ризику смерті, як і куріння.
Чому корисно їсти абрикосові кісточки
Чотири рівні здоров'я

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts