fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Ідеальний щоденний графік за Аюрведою

Ідеальний щоденний графік за Аюрведою Ідеальний щоденний графік за Аюрведою

Годинники нижче показують (в двох словах) оптимальний план дня (діначарья) за Аюрведою.

Ідея полягає в тому, щоб оптимально використовувати природні цикли і щодня виконувати життєво важливі функції в цей час. Разом з правильним харчуванням це має основоположне значення для здоров'я людини.

Нижче наводиться докладний і повний розподіл видів діяльності, пов'язаних з повсякденним функціонуванням людини. Оскільки це не накази, а тільки практичні поради, деякі з цих дій можна виключити зі свого повсякденного життя..

Варто пам'ятати, що систематичне використання цих порад в першу чергу направлене на особисту гігієну та врівноваження дош, і після декількох тижнів використання це значно сприяє зниженню стресу в тілі та розумі й підвищенню рівня енергії.

Підйом

Прокинувшись, полежте в ліжку декілька хвилин, зберіть свої думки та складіть позитивний план дій на день. Це той момент протягом дня, коли ви можете легко сконцентруватися, і мотивація і рішучість діяти знаходяться на найвищому рівні.

Вмивання обличчя

Ідіть до ванної кімнати та вмийте обличчя водою кімнатної температури. Ретельно вимийте ніс, очі та рот. Коли дуже холодно або у вас застуда, використовуйте теплу воду. Наберіть у рота води і потримайте її там близько 30 секунд. Все ще тримаючи воду в роті, нахиліться і хлюпніть водою у відкриті очі. Коли витиратимете очі, ви можете злегка помасажувати закриті очі кінчиками пальців.

Чищення зубів і язика

Тепер почистіть зуби. Рекомендується чистити зуби пастою, яка не містить хімічних добавок (навіть фтору). Оригінальні аюрведичні трав'яні пасти відомі і цінуються в усьому світі. Також чистіть міжзубні проміжки за допомогою зубної нитки. Після чищення зубів дуже важливо очистити язик від нальоту (ама). Для цього можна використовувати спеціальний скребок або щітку. Потрібно зробити це шляхом ретельного очищення навіть кореня язика. Видалення слизу сприяє відчуттю смаку та свіжості подиху. Наприкінці, прополощіть горло теплою водою і добре відхаркніть декілька разів.

Дефекація

Випийте склянку теплої води. Уникайте пити каву чи чай в даний момент, тому що кофеїн посилює тепло (пітта) та викликає закреп. Ранкова дефекація має вирішальне значення для здоров'я. Якщо ви все ще не відчуваєте потреби, випийте ще одну склянку води та пройдіться по кімнаті. Якщо ми хочемо бути здоровими, нам потрібно регулювати дефекацію, оскільки, коли вона відбувається не кожного ранку, організм систематично отруюється вторинним всмоктуванням в кишківнику, і це може призвести до багатьох захворювань.

Аюрведа рекомендує підмиватися після дефекації водою. Це має як гігієнічне, так і енергетичне значення. Підмивання закриває кореневу чакру, відкриту під час дефекації.

Ранкові вправи

Зараз гарний час для фізичних і дихальних вправ. Аюрведа рекомендує йогу як форму, яка врівноважує доші та всі енергії в цілому. Пристосуйте свою практику на той час, який у вас є. Щоб скласти детальний план таких вправ з урахуванням вашої конституції, краще проконсультуватися з досвідченим учителем йоги.

Масляний масаж

Рекомендується робити масляний масаж або будь-яку форму масажу після тренування, наприклад, якщо у вас немає часу робити масаж всього тіла, просто робіть масаж голови. Це працює дуже сприятливо та покращує настрій на весь день. Використовуйте масла, які підходять для вашої конституції.

Душ

Наступним кроком є купання або просто прийняття душу. Не використовуйте занадто гарячу чи холодну воду. Однак взимку вода повинна бути теплішою. Потім добре витріть і потріть тіло бавовняним рушником - це покращує кровообіг. Краще прийняти душ вранці, тому що він освіжає після пробудження, але добре повторити його і ввечері, якщо відчуваєте потребу - особливо влітку.

Медитація

Тепер настав час для ранкової медитації.

Сніданок

Після медитації з'їжте сніданок, який відповідає вашій конституції та потребам, але не пізніше 8-ї ранку.

Робота

Коли ви на роботі, не забувайте, хто ви і чому ви робите те, що робите. Знайдіть час під час роботи на кілька хвилин відпочинку в зручній для вас формі. Це може звучати банально, але уникайте стресу, гніву й інших негативних почуттів. Створіть позитивну енергію навколо себе - це допоможе вам і всім, з ким ви працюєте.

Обід

Не забудьте знайти час між 12:00 і 13:00 для найбагатшої їжі дня і з'їсти її в приємній атмосфері.

Робота

Повернення до роботи. Близько 16-ї години намагайтеся заощадити час на чай, десерт та перепочинок. Пам'ятайте, що неможливо ефективно працювати весь день без відпочинку.

Повернення додому

Повернувшись, знайдіть час, щоб розслабитися хоча б на п'ять хвилин. Це може бути Шавасана в тихому та спокійному місці, або гра з вашими дітьми чи тиха бесіда з партнером. Робіть те, що розслабляє вас в даний момент. Потім робіть те, що вам потрібно зробити вдома чи за його межами.

Вечеря

Найкраще повечеряти між 18:00 та 19:00, але, на жаль, це не завжди можливо. Однак намагайтеся їсти їжу не пізніше ніж за дві-три години до сну. Це повинна бути легкозасвоювана їжа. Уникайте смажених і холодних страв, молочних продуктів і солодощів, а також уникайте рису та йогурту. Ідеальна вечеря складається з легких салатів, овочів, приготованих на пару чи на рослинній олії, овочевих супів і хліба.

Підготовка до сну

Між 21:30 і 22:30 найкращий час лягати спати. Однак в наші дні в місті це не завжди можливо. Спробуйте лягти не пізніше 23:00. Пам'ятайте, що систематичне «отримання» ночі закінчується розладом вати чи безсонням. 

Таємниця мистецтва носового дихання
Кажуть, що мед з корицею корисний для здоров'я, ал...

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts