fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Гормон довіри: чому його не вистачає

Гормон довіри: чому його не вистачає Гормон довіри: чому його не вистачає

Багато проблем, які здаються нерозв'язними, можна було б вирішити, якби вдалося підвищити базовий рівень окситоцину.

Нам подобаються прості історії про те, як легко досягти того, що ти хочеш і стати трохи щасливішим. Такі історії є основою маркетингу та реклами. «Грайте в інтелектуальні ігри та ставайте розумнішими». «Медитуйте по 10 хвилин в день і спостерігайте, як напруга в тілі тане».
Таку ж історію можна розповісти про окситоцин, який часто називають гормоном любові. «Обіймайтеся частіше та будьте щасливі», - часто говорять нам. Але ця історія зовсім не така проста.
Що таке окситоцин?
Окситоцин - гормон, який виробляється в гіпоталамусі. Він є хімічним посередником і контролює роботу репродуктивної системи, а також впливає на нашу поведінку. За словами вчених, це свого роду «соціальний клей», який пов'язує сім'ї, громади та сприяє виникненню почуття довіри між незнайомцями.
Як окситоцин впливає на людей?
Група вчених з центру нейроекономіки каліфорнійського університету Клермонт провела експеримент: незнайомі люди були зобов'язані давати один одному гроші, не знаючи, чи отримають їх назад. Учасників розділили на дві групи. Одній давали вдихнути пари окситоцину в спреї, а другій - просто плацебо.
Ті, хто отримував гормон, виявилися щедрішими, так як легше довіряли незнайомцям. В результаті дослідники назвали окситоцин «молекулою довіри». Вони також з'ясували, що ця молекула є ключем до всієї людської моралі. Вона дозволяє побачити «розрив» між своєю поведінкою і тим, як поводяться інші люди, а головне - зробити правильні висновки.

Як стрес підриває довіру
Тут виникає питання: якщо всі ми налаштовані на довіру, а окситоцин дійсно потужна річ, чому далеко не кожен відрізняється доброчесністю? Як тоді виникають хаос і безладдя?
Справа в тому, що під час стресу, коли людині здається, що вона знаходиться на межі виживання, виробляється інший гормон - тестостерон з його біологічно активним метаболітом.
Дослідники університету Клермон з'ясували, що гормони стресу перешкоджають зв'язуванню окситоцину з рецепторами мозку. Баланс порушується, - і ось ми вже не здатні нікому довіряти. У підсумку, просоціальна поведінка стає антисоціальною.
Чому окситоцину на всіх не вистачає
В ході експериментів керівник групи університету Клермонт Пол Зак також виявив, що окситоцин виробляється не у всіх людей. Наприклад, в організмі 5% учасників гормон взагалі не вироблявся. Ці люди, за його словами, «мають деякі риси психопатів». Існують також докази, що рецептори окситоцину в передньому мозку щурів мають тенденцію до атрофії, коли материнське виховання є «недостатнім». Крім того він виявив, що організм жінок, з якими жорстоко поводилися в дитинстві, не здатний в принципі виробляти окситоцин.
Вчені прийшли до висновку: багато соціальних і політичних проблем, які здаються нерозв'язними, могли б бути вирішені, якби вдалося підвищити базовий рівень окситоцину. Зараз у людей його катастрофічно не вистачає, що безпосередньо пов'язано з дитячо-батьківськими відносинами та процесом освіти.

Прості способи почати довіряти світові
Чи є спосіб підвищити рівень окситоцину і знову почати довіряти? Однозначно - так! Дослідники радять для цього:
Обійматися не менше 8 разів на день
Робити 15-хвилинний масаж
Час від часу заходити в соціальні мережі
Під час практики, а ще більше під час медитації, мозок отримує потужні сигнали любові, доброти, прийняття і єдності. Це відбувається за рахунок вивільнення серотоніну і окситоцину. Серотонін, до речі, відповідає за підтримання балансу настрою і звичайно використовується в багатьох доступних антидепресантів. Але тіло здатне виробляти гормони самостійно саме під час медитації.
Виберіть час, коли ніхто вас не потурбує
Запаліть улюблені пахощі, свічки
Сядьте з прямою спиною, перехрестивши ноги, розкрийте долоні та покладіть їх на коліна
Влаштуйтеся зручніше, якщо потрібно, підкладіть подушки під спину
Закрийте очі і перемістіть увагу в область між бровами
Дихайте глибоко та повільно, слухаючи своє дихання. Ймовірно, цей звук вам нагадає шум моря: на вдиху хвиля наближається, а на виході - відходить
Повторюйте про себе афірмації: «Я і нескінченність єдині»
Відчуйте, що весь час світу зараз належить вам і нема куди поспішати
Наприкінці медитації покладіть долоні в область серця
Подякуйте собі, своїй сім'ї, знайомим і незнайомим людям. Обійміть подумки всю Землю з любов'ю
Які особистісні якості варто розвивати, щоб стати ...
ТОП 10 серйозних речей, про які знають лікарі, але...

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts