fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Гімнастика для хребта - найкращий засіб при сидячому способі життя

Гімнастика для хребта - найкращий засіб при сидячому способі життя

У сидячого способу життя маса неприємних наслідків, болі в спині - лише одне з них. Хребет - стрижень, на якому тримається все тіло - може стати причиною серйозних недуг і навіть хвороб. Так, неполадки в шийному відділі ведуть до головних болів. Защемлення нервових закінчень у грудному відділі - до болів у серці.

А проблеми в поперековому відділі можуть позначитися на ногах. Щоб уникнути всіх цих неприємностей, займіться фітнесом - гарна гімнастика для хребта допоможуть йому залишатися в повному порядку.

Гімнастика для хребта:

Пілатес

За правильне положення хребта відповідають не тільки м'язи спини, а й преса (спробуйте повністю розслабити м'язи живота і подивіться, як зміниться ваша постава). Однак багато традиційні вправи для пресу (скручування, підняття корпусу, заняття на тренажерах) дають занадто більшу, часом непосильну, навантаження на хребет і м'язи спини.

Базові вправи пілатесу ("плечовий міст", "сотня", "кік на боці") допомагають опрацьовувати потрібні м'язи-стабілізатори (дрібні м'язи, відповідальні за формування м'язового корсету), не навантажуючи спину. Якщо хочете домогтися правильної постави і як слід попрацювати зі спиною, краще купити абонемент на індивідуальні заняття - так тренер зможе простежити, чи правильно ви виконуєте вправи.

До того ж на персональних тренуваннях можна позайматися не тільки з класичними кільцем , м'ячем і гумкою, але і на справжніх пілатес-тренажерах - "Кадилаку", "реформерах" та інших. Примітка для любителів експериментів: в пілатес весь час з'являються нові напрямки, наприклад, денс-пілатес з танцювальними елементами або аквапілатес - у воді.

Bosu

Півсфера Bosu - м'яка з одного боку і жорстка з іншого - нагадує половинку гумового м'яча. Користь для спини, по суті, та ж, що від пілатесу: рухи виконуються на нерівній поверхні, і, щоб утримати рівновагу, необхідно задіяти всі групи м'язів, і великі і дрібні м'язи-стабілізатори.

Тренуватися на Bosu можна сидячи, лежачи або стоячи, виконуючи як силові, так і аеробні вправи. В останньому випадку комплекс нагадує степ-аеробіку, правда, стрибати тут зовсім не потрібно - досить просто пружинити. Погодьтеся, ідеальний варіант для тих, у кого хребет - слабке місце.

Особливих навичок тренування на Bosu не вимагають, хоча саме перше заняття все ж доведеться присвятити звикання до положення "нестійкої рівноваги".

Йога

Заняття йогою - краща профілактика, а заодно і лікування болю в спині. До такого висновку прийшли вчені з Американського національного інституту здоров'я. Пояснюється це дуже просто: у йозі маса вправ, завдяки яким хребет буквально витягується, а підтримують його м'язи стають більш еластичними.

Однак при наявності серйозних проблем з хребтом займатися потрібно дуже обережно. Складні статичні пози можуть стати для новачка непростим завданням, а тому всі асани повинні ускладнюватися поступово. Найкориснішою для здоров'я вважається хатха-йога. Початківцям найпростіше освоїти йогу Айенгара (класична школа хатха-йоги), де приділяється велика увага диханню і навчання мистецтву релаксації. Можна також спробувати віньяса йогу - тут практично немає статичних вправ з серйозним навантаженням на хребет, а асани нагадують повільний танець, синхронізований з диханням.

Плавання

Плавати можна всім, навіть тим, кому через проблеми зі спиною не можна бігати, стрибати, піднімати тяжкості і робити силові вправи. Опір води забезпечує хорошу силове навантаження на всі основні групи м'язів, але хребет і суглоби при цьому навантажуються набагато менше. Неспішне плавання від бортика до бортика навряд чи сприятиме зміцненню м'язів, а тому, якщо вже ви вирішили займатися саме в басейні, вибирайте більш активні види тренувань. Наприклад, аквааеробіку, водний варіант пілатесу чи танцю живота, а то і запальну аквалатіну - водні танці з елементами рухів з ча-ча-ча, сальси і меренги.

Танці

Ні в одному танці не положено сутулитися, навпаки, необхідно тримати спину прямою, а живіт підтягнутим - а це, між іншим, вже підсікла. Краще за всіх про поставу "піклуються" фламенко, класичні бальні танці та класична ж хореографія.

Танець живота корисний для попереку - багато проблем зі спиною пов'язані саме з тим, що при сидячому способі життя поперековий відділ хребта більшу частину часу залишається нерухомим і прямо-таки кам'яніє. Будь варіація на тему латиноамериканських танців тренує бічні м'язи преса і м'язи спини. Правда, якщо проблеми зі спиною вже з'явилися, активні скручування і стрибки виконувати не рекомендується.

http://ywoman.ru/

Список продуктів, після яких ще більше хочеться їс...
Три способи поліпшити пам'ять без нудних тренувань
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts